Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród > Poród i połóg
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Poród i połóg Tu dowiesz się wszystkiego co trzeba wiedzieć o porodzie. Włącz się do dyskusji!

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-01-2010, 14:39
Aniinka Aniinka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Aniinka.polki.pl

Domyślnie Odp: poród w domu

no właśnie pojawiła się dziewczyna- ja

wątek trochę starawy, ale może komuś się jeszcze przyda

tak rodziłam w domu i wcale nie uważam tego za fanaberię czy jakiś niesamowity wyczyn...

większego głupstwa niż szpital jest sterylny to nie słyszałam...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-2010, 15:00
laurunia20 laurunia20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
laurunia20.polki.pl

O, super, jak fajnie, ze znalazla sie jedna zwolenniczka... ja rozumiem oba punkty widzenia, ale mnie do nierodzenia w domu przekonaly znajome, ktore mialy cesarke.... rozumiem ich, ale ja i tak chce rodzic w domu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 29-01-2010, 15:04
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Aniinka.polki.pl

oj kochana, gdybym ja tu zaczęła wypisywać kto mnie przekonywał do rodzenia w szpitalu i jakimi argumentami to tygodnia by zabrakło
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-01-2010, 16:00
anka799 anka799 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anka799.polki.pl

przyznam kuszacy jest ten poród w domu i gdyby ktos mógł mi zagwarantowac, ze moje dziecko urodzi sie w takich warunkach zdrowe i nie bedzie potrzebowało specjalistycznej pomocy zaraz po urodzeniu to moze bym sie nastepnym razem zdecydowała.No ale nikt mi takiej 100 procentowej gwarancji dac nie moze, wiec ze wzgledu na malenstwo bardziej sklaniam sie jednak w kierunku szpitala
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-01-2010, 18:04
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Aniinka.polki.pl

Cytat:
Napisał anka799 Zobacz post
przyznam kuszacy jest ten poród w domu i gdyby ktos mógł mi zagwarantowac, ze moje dziecko urodzi sie w takich warunkach zdrowe i nie bedzie potrzebowało specjalistycznej pomocy zaraz po urodzeniu to moze bym sie nastepnym razem zdecydowała.No ale nikt mi takiej 100 procentowej gwarancji dac nie moze, wiec ze wzgledu na malenstwo bardziej sklaniam sie jednak w kierunku szpitala
w szpitalu też nikt nie da Ci 100% gwarancji, że wszystko będzie ok...

"Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-02-2010, 06:37
anka799 anka799 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anka799.polki.pl

ale w szpitalu jest wiecej specjalistycznego sprzetu niz ktokolwiek jest w stanie sprowadzic do domu i w razie powikłań dziecko szybciej trafi pod fachowa opieke
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-02-2010, 22:24
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Aniinka.polki.pl

każde miejsce ma swoje plusy i minusy ja widziałam zdecydowanie więcej plusów w domku
i tak kontra dla twopjego argumentu u mnie była taka w domu nie ma tego syfu jaki jest w szpitalu...

"Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-2010, 08:59
beau beau jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beau.polki.pl

a ja się urodziłam w domu heh po prostu rodzice nie zdążyli do szpitala tato biegał żeby zadzwonić po karetkę a to takie czasy były że telefonów w domu ludzie nie mieli i biegał po osiedlu w spółdzielni nie chcieli telefonu użyczyć no i chcąc nie chcąc był położną razem z sasiadką rodziców dopiero po porodzie jakoś udało się karetkę wezwać

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-2010, 09:05
Promesse Promesse jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Promesse.polki.pl

Ja tez bardzo chcialabym urodzic w domu. Co prawda nie jestem jeszcze w ciazy, ale jesli bede i nie bedzie przeciwskazan to wybiore porod domowy. Moja przyjaciolka jest polozna wiec mialabym kolo siebie kogos komu ufam. Szpitale bardzo zle mi sie kojarza, a w domu atmosfera jest inna, no i mozna rodzic jak mi bedzie wygodnie, a nie jak sobie zyczy polozna.
Ostatnio ogladalam program o porodach w specjalnych podgrzewanych wannach - basenach, mozna sobie taki basen wypozyczyc. Ja widze duzo plusow porodu domowego, ale pod warunkiem, ze nie ma do tego przeciwskazan medycznych.

Ostatnio edytowane przez Promesse : 20-04-2010 o 09:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-11-2015, 16:18
necia_2812 necia_2812 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
necia_2812.polki.pl

Zdjęcia: 6

Ja jestem osobą która bardzo panikuje w takich sytuacjach jak ciąża i poród dlatego też sama nie zdecydowałabym się na poród w domu, gdyż bałabym się że jeśli coś poszłoby nie tak to miałabym mniejsze szanse na uzyskanie pomocy, ale wierze że dla wielu osób mogłoby to być bardzo fajne przeżycie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania