Wróć   Forum Mamotoja.pl > Babyonline.pl - sprawy serwisu > Archiwum > Zostań autorką miesięcznika MRM > Wydanie GRUDNIOWE 2010
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wydanie GRUDNIOWE 2010 Grudniowy numer miesięcznika MRM zawierał będzie następujące tematy: pożegnanie nocnika, kolki, ćwiczenia w ciąży, dieta alergika oraz nasze teściowe. Historie będą opublikowane w numerze grudniowym. Regulamin >>

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 25-11-2010, 23:15
ewelka21's Avatar
ewelka21 ewelka21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelka21.polki.pl

Zdjęcia: 434
Domyślnie Odp: Kolki u dziecka

Pierwsze problemy z brzuszkiem pojawiły się jeszcze przed ukończeniem przez Polę pierwszego miesiąca życia.Bóle zaczynały się wczesnym rankiem a trwały niestety,nie krócej niż dwie godziny.Najgorsze było to,że powracały codziennie.I to zawsze o tej samej porze.Przez wiele tygodni wspólnie z naszym lekarzem pediatrą szukaliśmy przyczyny tych dolegliwości.Niestety bezskutecznie.Syropy na regulację procesów trawiennych,antykolkowe herbatki i butelki, specjalne środki kupowane w aptece,regularne masaże,ciepłe okłady i kąpiele przynosiły tylko chwilową ulgę.Czuliśmy się bezsilni.Straciliśmy pomysły i siłę do walki.Wtedy przyszło rozwiązanie...Pewnego dnia,wzięłam wijącą się z bólu Pole na ręce,usiadłam z nią w naszym starym,wysłużonym bujanym fotelu i zaczęłam się delikatnie kołysać.Po paru minutach płacz ustał a po pokoju zaczął się rozchodzić przyjemny odgłos Jej spokojnego,miarowego oddechu..Nasz stary fotel znowu okazał się najskuteczniejszym lekarstwem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-11-2010, 19:44
misiek_witch misiek_witch jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
misiek_witch.polki.pl

Miasto: Płużnica
Zdjęcia: 30

Jak większość mam obawiałam się by moje maleństwo nie miało kolek. Dużo się nasłuchałam, jakie to one są straszne i męczące. I nie tylko dla samego maleństwa jak i również dla wszystkich wokół. W końcu nikt nie lubi patrzeć jak takie małe słoneczko się męczy. Nas niestety ten etap nie minął, ale również nie był na tyle uciążliwy. Po powrocie ze szpitala Niunia miewała kolki co drugi dzień w porze wieczornej tuż przed snem. Tak około godziny 19 do 22 a czasem 23 walczyliśmy z napiętym brzuszkiem malutkiej. Robiliśmy wszystko by malutką rozluźnić, uspokoić. Masowaliśmy brzuszek, uginaliśmy nóżki do brzuszka, robiliśmy okłady z ciepłej pieluszki, nosiliśmy na rękach, kładliśmy na brzuszku - czego nasze dziecko nie znosiło, ale te 5 minut zawsze leżało. Normalnie wszystko! A co nie pomagało to nie pomagało. U nas to wyglądało tak, że malutkiej musiało samo przejść. Oznaką końca kolki było puszczanie przez niej bąka. Wtedy wiedzieliśmy, że już jest dobrze oraz, że można Anielkę uśpić. Najważniejsze, że te nasze kolki mieliśmy tylko przez 3 tygodnie; więc malutka nam się tak dużo nie męczyła
Załączone Grafiki
File Type: jpg DSC09586.jpg (28.7 KB, 2 wyświetleń)
Nieprzeczytane 28-11-2010, 09:24
Chemical's Avatar
Chemical Chemical jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Chemical.polki.pl

Zdjęcia: 3

Uważam, że u każdego dziecka kolka może być wywołana czymś innym - bo jak inaczej tłumaczyć fakt, że u jednego malucha na kolkę pomaga coś, co nie przynosi najmniejszej ulgi innemu niemowlęciu?

Powszechnie chwalone preparaty na bazie simeticonu i dimeticonu nie przynosiły córce najmniejszej ulgi. Rodzice doradzali herbatki z kopru włoskiego, ale miałam opory przed jego stosowaniem - wiele znajomych mam twierdziło, że nie działają, a wręcz pogarszają sprawę. Pewnego dnia, kompletnie bezsilna wobec cierpień córeczki, przełamałam się.

Kupiłam apteczny Plantex. W zapachu ostry, ale o dziwo posmakował córeczce - wypijała duszkiem całą dawkę. Koniec z siłową aplikacją kropelek. Ale najważniejsze jest to, że Plantex zadziałał! Ten osławiony koper włoski, którego tak bardzo bałam się stosować, bo wszyscy odradzali. Od tego dnia wieczory były o wiele przyjemniejsze, dla nas wszystkich.
Nieprzeczytane 28-11-2010, 12:01
marlenabog's Avatar
marlenabog marlenabog jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marlenabog.polki.pl

Miasto: Lipki Wielkie

Ja miałam to szczęście, że dwójka moich dzieciaczków kolek nie miała. Od samego początku były karmione Bebilonem i obyło sie bez kolek. Na szczęście

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2010, 20:58
ala47 ala47 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ala47.polki.pl

Zdjęcia: 20

Moja córcia niestety była karmiona mlekiem modyfikowanym. Do 3 miesięcy praktycznie dwa razy w tygodniu miała kolkę. Wszystkie możliwe sposoby ulżenia dziecku przynosiły chwilową ulgę. Do rytuału należało noszenie na rękach w pozycji półpionowej, masowanie po leckach, podawanie herbatki z koprem włoskim, masowanie brzuszka zgodnie ze wskazówkami zagara, smarowanie zielona oliwką, itp.W wyniku tego powstała przepuklina pępkowa. Jak się prężyła, pępuszek wychodził jej i był wielkości dużej czereśni. Lekarz zakazał jej się prężyć, wysilać i płakać. Ale jak to powiedzieć 3-miesięcznemu miemowlakowi.
Ostatecznie co pomogło?
Wciśnięto pępek i przyklejono plastrem.
Pod nogi łóżeczka podłożono cztery encyklopedie, żeby główka była wyżej.
Jak tylko zaczęła się prężyć, kładłam na brzuszku jednocześnie robiąc ciepłe okłady.
Po tygodniu jak ręką odjął. Pępek powrócił do normalności, kolki ustąpiły, nastapiły spokojne i ciche wieczory.
Co pozostało? Inteligencja dziecka z powodu spania nad 4-tomową encyklopedią powszechną.
Załączone Grafiki
File Type: jpg Natka 2 ma.jpg (16.9 KB, 10 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-06-2013, 16:02
malina_33 malina_33 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
malina_33.polki.pl

Ja na kolki polecam wodę koperkową. Mojego maluszka bardzo męczyła kolka, szukaliśmy różnych sposobów żeby mu pomóc, wodę znalazłam na wodakoperkowa_pl zaczęła działać już po kilku dniach, sprawdzona strona, szybka dostawa. Zamówiłam już drugą butelkę,woda jest bezpieczna w stosowaniu, i można podawać już od pierwszego miesiąca. Polecam wszystkim mamą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania