Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy obnizy alimenty?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy obnizy alimenty?

    Wczoraj dostałam list polecony z sądu w sprawie obnizenia alimentów z 400 na 250zł.Mój były uzasadnia w pozwie,że jest biedny.matka schorowana(chyba na głowę),on nie ma pracy(a mógłby pracowac bo jest zdrowy tylko nie chce),zresztą dzieckiem nigdy się nie interesował,nie szanował mnie,obsmiewa,wyparł się dziecka.,dziecko ma gdzies on ,matka jego tez go nie odwiedza,czy nawet zainteresuje sie losem wnuczka,to tez nie,w sądzie na rozprawie o alimenty dwa mies.temu jego matka oczernila mnie,gadala,ze dalismy lapówke sedzi,by byla po naszej stronie a to nie prawda.Sedzia zasadzila 400zl,jednak on dopiero za czerwiec zaplacil,a nie za dwa miesiace,nie ma wiezi z dzieckiem. dziecko jest moje coraz większe ma 2 lata,potrzebuje coraz więcej.Zastanawiam się własnie czy sąd mu obnizy te alimenty czy nie,bo wolałabym nie.Jeszcze przy okazji pozbawiam go praw do dzieckaMam juz nawet adwokat a na rozprawe Waszym zdaniem obnizy sąd czy nie?
  •    
       

    #2
    Odp: Czy obnizy alimenty?

    Nie powinni ,jest w wieku produkcyjnym i zdolny do pracy jak nie ma przeciwskazan to nie ma podstaw.
    Gdy był chory to moga a jak nie bedzie pracował to pójdzie siedziec a ty z funduszu dostaniesz a on do konca zycia musi wyrównac nalezny dług.Podobny przypadek jest u mnie w rodzinie i tez kuzynki maz kombinował na wszystkie strony i wreszcie siedział.Papiery sobie popsół a placic i tak musi.
    Tak ze sie nieobawiaj jak masz dobrego adwokata to powinien jeszcze wiecej doić od tatusia.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy obnizy alimenty?

      Ja znam sytuację z autopsji. Moj ojciec biologiczny "płacił" prawie że najniższe alimenty 150zł. A to fundusz płacił zresztą a nie on. On wiecznie bez pracy a po budowach robił. Dług rósł, po latach się przedawnił. I też kiedyś chciał obniżenia ale sędzina go wyśmiała.

      Myślę, że nie ma podstaw do obaw. Ale jak masz jakieś rachunki/paragony za żłobek, mleko czy leki, pampersy to możesz wziąć ze sobą. Albo wypisz sobie na kartce co ile kosztuje. To te marne 400zł to nie wiele.



      Skomentuj


        #4
        Odp: Czy obnizy alimenty?

        No najgorsze jest to, ze nawet jak nie obniży, to on i tak może nie płacić i nic mu nie zrobią..

        Skomentuj


          #5
          Odp: Czy obnizy alimenty?

          Napisane przez Margerytka28 Pokaż wiadomość
          No najgorsze jest to, ze nawet jak nie obniży, to on i tak może nie płacić i nic mu nie zrobią..
          Niestety...
          prawnie niby tak nie wolno sobie nie płacić, a wiadomo jak jest w praktyce... cienizna.
          Na portalu rozwodowym znalazłam kalkulator alimentów, który pozwala z dużą szczegółowościa wyliczyć jakie alimenty ojciec powinien w konkretnej sytuacji płacić - tu adres: http://www.mojrozwod.pl/
          Zerknij sobie, może się będzie na czym oprzeć jak już dojdzie do sprawy w sądzie, czy rozmów dalej.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Czy obnizy alimenty?

            Wszystko jest możliwe, zależy jakie druga strona wytoczy argumenty, życzę Ci aby było jak najlepiej, ale znam ludzi i wiem, że są zdolni do wszystkiego. Dobrze, że masz adwokata, mam nadzieję, że zna się na prawie rodzinnym. Moja znajoma swego czasu zachwalała Panią Annę Weber - http://weber-kancelaria.pl/kontakt może kiedyś przyda wam się ten namiar

            Skomentuj


              #7
              Odp: Czy obnizy alimenty?

              kurcze ciężka sprawa z tym obniżeniem alimentów, najlepiej by było jakbyś porozmawiała z mężem albo zwróciła się z takim pytaniem do specjalisty - komornika. Możesz np tutaj http://www.czosnyka-komornik.pl/ zobaczyć i zadzwonić, może pomogą.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Czy obnizy alimenty?

                Komornik jest przecież od ściągania należności sądownie przyznanych, wiec w tych sprawach raczej za wiele nie pomoże.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Czy obnizy alimenty?

                  Szczerze mówiąc 250 zł to bardzo mało, praktycznie na nic nie starcza. Mam nadzieje, że sąd nie obniży alimentów. Przykra sprawa. Niestety niektórzy ludzie nie myslą o innych a tylko o sobie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Czy obnizy alimenty?

                    Moim zdaniem nie ma szans na obniżkę do 250zł, to nie realna kwota w dzisiejszych czasach.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Czy obnizy alimenty?

                      Takie sprawy są niestety bardzo trudne. Generalnie sądu nie obchodzi stan zdrowia matki dopóki nie ma przyznanych alimentów na matkę. 400 zł to i tak nie jest dużo i nie wyobrażam sobie dostawania 250zł na dziecko, bo co za to można kupić? Często sam dojazd do szkoły kosztuje ok 50-100zł. Wydaje mi się, że sąd nie obniży alimentów, a jeśli obniży, to o np 50zł, ale najlepiej by było jakbyś skontaktowała się z jakimś prawnikiem np http://adwokat-markowicz.pl/ , który prowadził wiele spraw o alimenty. Na pewno musisz też przygotować zestawienie wydatków jakie ponosisz.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Czy obnizy alimenty?

                        Wydaje mi się, ze jak masz prawnika to powie Ci wszystko co i jak, jakie dokumenty przygotować do sadu, co mówić... Kurcze takie niskie te alimenty, a mówią, że z dwójką - trójką dzieci to nie trzeba już pracować tylko żyć można z alimentów :/

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Czy obnizy alimenty?

                          To zdecydowanie nie jest normalna sytuacja, moim zdaniem powinnaś po prostu zgłosić się do jakiegoś dobrego adwokata, który szczególnie specjalizuje się w sprawach związanych z alimentami. 250 zł to jest naprawdę nieludzka kwota, dlatego koniecznie poszukaj tej pomocy. Jeśli jesteś może ze stolicy to mogę polecić Ci panią adwokat, która zajmuje się takimi sprawami, bardzo indywidualnie podchodzi do każdego przypadku, dlatego na pewno podejmie konkretne działanie w Twojej sprawie. Tutaj masz wszystkie namiary http://www.adwokat-aks.pl/

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Czy obnizy alimenty?

                            Ciężko powiedzieć, kwestie prawne są raczej dość trudne i skomplikowane i bez prawnika, czy radcy prawnego się nie objedzie. A co do niepłacenia, zawsze można wnieść pozew i wymusić wypłaty, w końcu to jego obowiązek. Z drugiej strony wysokość alimentów zależy od dochodów i jeżeli wykażą, że jego nie stać na konkretną kwotę, mogą chyba obniżyć. Trzeba się w każdym razie zorientować w przepisach prawnych.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X