Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

DLaczego nie chce jeść?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    DLaczego nie chce jeść?

    Witajcie! Moja córka nie chce nic jeść. Nie ma szans żeby samodzielnie jadła widelcem lub łyżką (ostatnio we mnie rzuciła) nie wiem już co robić, bo od września mała idzie do przedszkola. Byłam z nią nawet u psychologa, który poradził mi ją przetrzymać i powiedział że jak zgłodnieje to zje, ale nic z tego. Co mam robić??? Pomóżcie! Dodam jeszcze, żadne syropki na apetyt nie zdały egzaminu, ani zabawianie, ani nie zabawianie, no po prostu nie chce jesc nawet slodyczy!
  •    
       

    #2
    Odp: DLaczego nie chce jeść?

    Może pozwól córce żeby sama jadła nie koniecznie widelcem czy łyżką ale rekami. Ja swojej córce czasem pierwsza łyżkę muszę wcisnąć i kolejne już je sama. Chociaż ostatnio to nie bardzo chce jeść obiady ale się nie poddaje. Po prostu pozwalam żeby popróbowała jedzenia i sama wybrała co lubi.

    Skomentuj


      #3
      Odp: DLaczego nie chce jeść?

      Napisane przez marila Pokaż wiadomość
      Witajcie! Moja córka nie chce nic jeść. Nie ma szans żeby samodzielnie jadła widelcem lub łyżką (ostatnio we mnie rzuciła) nie wiem już co robić, bo od września mała idzie do przedszkola. Byłam z nią nawet u psychologa, który poradził mi ją przetrzymać i powiedział że jak zgłodnieje to zje, ale nic z tego. Co mam robić??? Pomóżcie! Dodam jeszcze, żadne syropki na apetyt nie zdały egzaminu, ani zabawianie, ani nie zabawianie, no po prostu nie chce jesc nawet slodyczy!
      a nie ma anemii?? brak apetytu często jest przy anemii właśnie lub też pasożytach (choć wtedy jest na słodycze, ale u Ciebie nawet to nie jest zachętą)
      może jak pójdzie do przedszkola to zmieni zdanie - wiesz mam parę znajomych przedszkolanek i same mówią, że dzieci z grupie zachowują się zupełnie inaczej - nawet jesli chodzi o jedzenie - jedno je to reszta "papuguje" i zawsze panie pomagają dzieciom jeść bo nie kazde daje sobie rade z opanowaniem tego







      Skomentuj


        #4
        Odp: DLaczego nie chce jeść?

        może staraj się podawać posiłku w sposób kolorowy i fantazyjny, taki wesoły uśmiechnięty talerz powinien pomóc. ale twórz historyjki przy jedzeniu.

        Skomentuj


          #5
          Odp: DLaczego nie chce jeść?

          Moja córeczka też nie chciała jeść. Długo walczyłam z nią i starałam się jej coś dać, aż do momentu gdy zaszłam w drugą ciążę i nie miałam siły już za nią biegać. Sposób dość ciężki dla mam, ale skuteczny, trzeba wytrwałości.

          Musisz udawać, że Ci nie zależy. Dajesz jej posiłek, coś co wiesz, że "lubi" jeść. Dajesz jej, udajesz, że Cię nie interesuje czy je. A potem mówisz, że za chwilę już zabierasz i koniec jedzonka. Dziecko nie lubi obojętności, skoro widziała, że ma Twoją uwagę jak nie chce jeśc to bedzie tak nadal. A nic nie denerwuje dziecka bardziej, niż jak coś mu się zabiera. I jak to teraz mama zabiera jedzenie.

          Z nowymi produktami robimy podobnie. Mówimy jej, że np. ogórek jest bardzo smaczny i słodki, chyba wrecz dla niej za smaczny i odkładamy w jej zasiegu. Czesem mówimy, że t coś specjalnego dla dzieci i my to uwielbiamy. Nie zawsze działa, ale już córcia je prawie wszystko.

          Najtrudniejsze to, że to potrwa kilka dni , jak nie tygodni. A ciężko jest patrzeć na dziecko kóre nie chce jeść.

          Powodzenia i daj znać jak "walka".

          Skomentuj


            #6
            Odp: DLaczego nie chce jeść?

            my tez walczymy z niejadkiem, to znaczy jest bardzo żarty jak go karmie a tak to nic nie chce,
            (poza np buła ktora jest rytualem spacerow i kielbasce z rusztu bo to tata uwielbia i jemu wolno malo)
            po dluuugim czasie niejedzenia prawie niczego, w zaparte idziemy i go nie karmimy i metoda bardzo podobna do schatzinha,
            najgorsze jest to ze pomniejszyl sobie zoladek i szybko jest syty, wiec teraz obejmuje taktyke ze po zjedzoanym posilku dostanie jakis serek czy jogorcik ewentualnie flipsy, cos zeby rozepchac zoladek.

            no i oczywiscie szlaban slodyczowy i podjadania czegokolwiek- sa wyjatki czasem pączek(ale to jako posilek)czy lizak itp ale nie wiecej niz jeden slodycz dziennie i to zaraz po posilku w"nagrode" ale o nagrodzie mowimy dopiero po fakcie.

            a i wazne zeby byl duuuzy talez i malo na nim niz maly talez i ta sama porcja, bo wtedy to sie tak okropnie duzo wydaje

            a tez idzie do przedszkola i mysle ze w grupie to bedzie jadl, pozatym tam nie zje to bedzie glodny, nie ma podjadania

            Skomentuj


              #7
              Odp: DLaczego nie chce jeść?

              mój synek też ma takie momenty ale zdarzało się że nie jadł prawie wcale ale dużo pił...nawet 2litry lub więcej dziennie a teraz np. w ogóle nie je śniadania za to je dopiero popołudniu...wiesz myślę że jeżeli twoja córcia chociaż pije to to nic złego myślę że przynajmniej nie ma ryzyka odwodnienia
              ale to tylko moje zdanie
              pozdrawiam

              Last edited by Czarnula10; 09-06-2011, 11:38.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: DLaczego nie chce jeść?

                Napisane przez marila Pokaż wiadomość
                Witajcie! Moja córka nie chce nic jeść. Nie ma szans żeby samodzielnie jadła widelcem lub łyżką (ostatnio we mnie rzuciła) nie wiem już co robić, bo od września mała idzie do przedszkola. Byłam z nią nawet u psychologa, który poradził mi ją przetrzymać i powiedział że jak zgłodnieje to zje, ale nic z tego. Co mam robić??? Pomóżcie! Dodam jeszcze, żadne syropki na apetyt nie zdały egzaminu, ani zabawianie, ani nie zabawianie, no po prostu nie chce jesc nawet slodyczy!
                Pierwszą rzeczą, na którą powinnaś zwrócić uwagę to ilość i jakość płynów. Jeśli dajesz do picia soki i herbatki córka nie będzie mieć apetytu. Proponuję przestawić dziecię tylko i wyłącznie na wodę. Kupuj wody z dzióbkiem. Nie polecam Żywca. Choć ma pozytywną opinię IMID to zawiera duzo pierwiastków.
                Zrób wszelkie badania. Krew z uwzgladnieniem poziomu żelaza, elektrolity oraz pasozyty. Zrób badanie moczu z posiewem. Moja córka miała w moczu e coli. Przestała wtedy jeść.
                Podchodź na luzie, nie denerwuj się. Dziecko, jak widzi zdenerwowaną mamę, też się denerwuje i spirala się kręci. Dziecko samo z wyboru się nie zagłodzi.
                Wspólny posiłek w ciągu dnia jest ważny. Usiąźcie przy stole wszyscy razem, znajdźcie tę chwilę.Wyłącz telwizor i próbuj.
                Wiem,że to bardzo trudne patrzec jak dziecko nie je. Ale spróbuj metody, nie chcesz nie jedz.. Nie chcę Cię zdenerwować, ale czasem rodzice cackają się z jedzeniem. Wydziwiają. Nie skacz koło córki.Parę dni wystarczy i córka zacznie jeść. Musi tylko wiedzieć, że masz do tego obojętny stosunek.
                Przy dziecku nie może być żadnych komentarzy na temat Twoich posiłków. Babcia, dziadek, ciocia często komentują. To błąd. A to za słone, za mało słone.. Nie chce jeść, co am, damy serek albo ciastko..
                Gwararntuje Ci, że w przedszkolu córka zacznie jeść. Będzie widziała, że inne dzieci jedzą. Zobaczy, że pani nie karmi..Nikt się tam nie bedzie przejmował. A jak ktoś zje pierwszy to często jest nagroda.
                Generalnie dzieci są niejadkami.Ale luzikto najlepszy sposób na niejadka.
                Nie to nie..
                Pozdrawiam. :-))

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: DLaczego nie chce jeść?

                  Myślę, że nie ma się co martwić. Jeśli normalnie przybiera na wadze tzn, że porcja dzienna jaką zjada jej wystarcza. Po co jeść dla samego jedzenia? Lepiej jeść, by zaspokoić głód. Inaczej mogą pojawić się problemy z otyłością... Bo karmiąc na siłę, rozpychasz żołądek. Ale to tylko moje zdanie.
                  Kalendarz ciąży

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: DLaczego nie chce jeść?

                    też mi się wydaje, że jeśli dziecko normalnie przybiera na wadze to nie ma co karmić go na siłę, w dodatku warto obserwować wszystkie zmiany skórne dziecka po podaniu danego posiłku, bo niestety AZS to częsta przypadłość u dzieci. Polecam ten artykuł gdzie są ciekawe wyniki z badań, dobrze aby każdy rodzic się zapoznał z takimi badaniami.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: DLaczego nie chce jeść?

                      Witam,ja tez od jakiegos czasu mam problem ze swoim 3 latkiem,herbaty I sokow to chetnie wypija plus owocow sporo. Z obiadami,sniadaniem sa klopoty,placz,krzyki,cyrki.nic nie daje skutkow.plus mam tez corke-1roczna I nie mam z nia klopotow przy jedzeniu.staramy sie jesc obiady razem przy stole-maz z pracy urywa sie nawet.maly chodzi do kindergarten i tez tam nie je myslalam,ze sie zalamie, ale PO przeczytaniu,ze inne mamy tez maja taki Sam klopot,to razniej mi sie zrobilo.Bo wiem ze mozemy sobie nawzajem pomoc,dzielac sie doswiadczeniem I sposobami:-) od jutra male go przestawiam NA wode i mam nadzieje ze starczy mi sil:-) mam tylko 8mcy na walke,zanim moja trzecia dzidzia sie pojawi









                      Napisane przez nokiac3 Pokaż wiadomość
                      Pierwszą rzeczą, na którą powinnaś zwrócić uwagę to ilość i jakość płynów. Jeśli dajesz do picia soki i herbatki córka nie będzie mieć apetytu. Proponuję przestawić dziecię tylko i wyłącznie na wodę. Kupuj wody z dzióbkiem. Nie polecam Żywca. Choć ma pozytywną opinię IMID to zawiera duzo pierwiastków.
                      Zrób wszelkie badania. Krew z uwzgladnieniem poziomu żelaza, elektrolity oraz pasozyty. Zrób badanie moczu z posiewem. Moja córka miała w moczu e coli. Przestała wtedy jeść.
                      Podchodź na luzie, nie denerwuj się. Dziecko, jak widzi zdenerwowaną mamę, też się denerwuje i spirala się kręci. Dziecko samo z wyboru się nie zagłodzi.
                      Wspólny posiłek w ciągu dnia jest ważny. Usiąźcie przy stole wszyscy razem, znajdźcie tę chwilę.Wyłącz telwizor i próbuj.
                      Wiem,że to bardzo trudne patrzec jak dziecko nie je. Ale spróbuj metody, nie chcesz nie jedz.. Nie chcę Cię zdenerwować, ale czasem rodzice cackają się z jedzeniem. Wydziwiają. Nie skacz koło córki.Parę dni wystarczy i córka zacznie jeść. Musi tylko wiedzieć, że masz do tego obojętny stosunek.
                      Przy dziecku nie może być żadnych komentarzy na temat Twoich posiłków. Babcia, dziadek, ciocia często komentują. To błąd. A to za słone, za mało słone.. Nie chce jeść, co am, damy serek albo ciastko..
                      Gwararntuje Ci, że w przedszkolu córka zacznie jeść. Będzie widziała, że inne dzieci jedzą. Zobaczy, że pani nie karmi..Nikt się tam nie bedzie przejmował. A jak ktoś zje pierwszy to często jest nagroda.
                      Generalnie dzieci są niejadkami.Ale luzikto najlepszy sposób na niejadka.
                      Nie to nie..
                      Pozdrawiam. :-))






                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X