Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

    Też się obawiam, ze mój synek się ode mnie za bardzo uzalezni. Na razie synek przebywa głównie ze mną, bo mąż pracuje. Widzi codziennie moją mamę i brata, ale boję się, zę to nie wystarczy

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

      Mój syenk też tak miał widział tylko mnie, plus tate po pracy no i moją mame i tate i był później taki dzikusek, ale jak wprowadzilśmy się do bloku i zaczął wychodzić na plac zabaw do dzieci do się oswoił bo dzieciaki brały go w tany na zabawy

      Skomentuj


        #18
        Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

        My mieszkamy z dala od rodziny, więc córka przebywa tylko ze mną i mężem, ale innych się nie boi, potrafi np. zaczepić kogoś w sklepie i do niego gadać.

        Skomentuj


          #19
          Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

          Dzieciaki z tego wyrastają, spokojnie.
          A więź z mamą to coś, czego nic nie może zastąpić. Sama teraz sporo czytam o jej budowaniu: http://www.tatento.pl/a/408/rodzice/...ch-chwil-zycia . Wiadomo, że jeśli jest zbyt silna to bywa to kłopotliwe, ale i tak jestem na tak.

          Skomentuj


            #20
            Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

            moi rodzice poza Poznaniem mieszkają, dlatego szukałam mieszkania blisko tesciów nie wybrażam sobie przebywać cały czas z dzieckiem, chwila oddechu tez mi się należy



            Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
            To jest świetne rozwiązanie, jeśli się ma rodzinę w pobliżu, tak jak ja na przykład, ale znam przypadki, gdzie rodzina jest od siebie sporo oddalona, i co wtedy?
            Właśnie pisałam z koleżanką, ma 3 letniego synka, mieszka sama z mężem, bez rodziny, rodzina jest w Polsce...mówi, że jej syn to taki cycuś mamusi, że nawet do ubikacji sama nie wyjdzie...no to, to już mnie troszkę przestraszyło, bo zero prywatności chyba nie ma ta dziewczyna, wszędzie z dzieckiem, a jak nie, to podobno straszny krzyk i tragedia...

            Skomentuj


              #21
              Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

              Moja Zuzia bardzo przyzwyczaiła się do mnie troszkę z mojej winy i z biegiem czasu nie było to dla niej dobre. Każde moje wyjście z domu nawet na chwile kończyło sie płaczem i szukaniem mnie. Mała dopiero po kilku moich wyjściach i powrotach zrozumiała ze wracam a pobyt z babcią jest fajny i stopniowo coraz mniej za mną płakała. A teraz mogę wychodzić gdzie chcę tylko musze jej o tym powiedzieć. Wcześniej mała zostawała z jedną albo drugą babcią, a teraz ze względu na Fabcia zostawiam ich w domu z teściową.
              Ja nigdy nie miałam problemu z tym że nie ma kto mi z dzieckiem zostać bo jak nie jedna babcia to druga albo jakaś ciocia i wujek zawsze ktoś się znajdzie

              Skomentuj


                #22
                Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

                i o jest chyba właśnie jeden z niewielu plusów żłóbka- myślę że dziecko w żłobku nie będzie czuło nadmiernego przywiązania niż akie które jest z mamą cały czas w domu

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

                  Mój młodszy synek jest taki że nie mogę wyjść z pomieszczenia bo zaraz płacz i krzyk. W rezultacie leży w bujaczku i wszędzie jeździ ze mną. to bywa uciążliwe. Starszy taki nie był a wydaje mi się że wszystko robiłam tak samo. Myślę że może to wynikać z faktu iż tego dłużej karmiłam piersią i chciałby nadal być tak blisko mamy. Z czasem zaczną interesować inne rzeczy i nie będzie już maleństwo takie "zaborcze"
                  szczęśliwi rodzice , szczęśliwe dziecko

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

                    I mój maluch zrobił się ostatnio strasznie przytulaśny, chodzi za mną krok w krok i głośno protestuje jak znikam z jego pola widzenia wkurzają mnie teksty znajomych że uzależniłam go od siebie no bo co mam zrobić skoro większość dnia i dni spędzamy tylko we dwójkę bo nie mam z kim go zostawić

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

                      pradipa Twój Kubuś czasem nie jest w wieku gdzie dziecko przechodzi lęk separacyjny? bo moja panna przechodzila go koło 10 miesiaca - tez byla w krok w krok za mną, z czasem zaczeła się odklejac , a znajomymi sie nie przejmuj ja tez znam takie teksty,

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

                        Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
                        pradipa Twój Kubuś czasem nie jest w wieku gdzie dziecko przechodzi lęk separacyjny? bo moja panna przechodzila go koło 10 miesiaca - tez byla w krok w krok za mną, z czasem zaczeła się odklejac , a znajomymi sie nie przejmuj ja tez znam takie teksty,
                        Kubulec właśnie wczoraj skończył 10 miesięcy ale wydawało mi się że lęk to 6-8 miesiąc? Długo to trwało u Zosi?

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

                          ja kojarze go u Zosi cos koło 10 miesiaca - zaczeła nam chodzic wowczas, nie pamietam ile trawalo ale byl placz i lament jak jej znikałam - typowe objawy lęku - mi akurat jakos ogromnie to nie przeszkadzało bo wiekszosc czasu bylysmy razem praktycznie non stop, maz byl caly czas w pracy i to wyjazdowej - Twoj Kubus mowisz ze zaczyna tez chodzi wiec to dla niego tez duzy przeskok i musi sobie z tym poradzic i pomocy szuka w ramionach Mamy

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

                            u nas lęk pojawił się jakoś po 11 miesiącu i trwa i trwa Słyszałam że później ok 18 miesiąca znowu się to powtarza. Ah te dzieci

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

                              Moja córka też była bardzo przywiązana do mamy - trwało tak do 3 roku życia. Teraz mam skończone 5 lat i już jest dużo lepiej. Zostaje na noc u rodziców, teściów i z wyjściami nie ma problemu
                              ...
                              Przeprowadzki Polska UK

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: zbytnie przywiązanie dziecka do mamy

                                No na pewno każde dziecko w końcu dorośnie i da mamusi trochę wolnego, kwestia tylko kiedy Z drugiej strony tak sobie myślę że synek tylko raz będzie taki malutki i później już pewnie nie będzie chciał się nawet przytulić do mamusi

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X