Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

smaki dzieciństwa ;)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    smaki dzieciństwa ;)

    smaki mojego dzieciństwa to smaki sprzed ok. 20-25 lat,
    sięgam pamięcią i odnajduję wspaniałe wspomnienia:
    wycieczka z tatą do lasu:
    - smak jagód prosto z krzaczka a jak się trafiła poziomka, gdzieś między jagodami to była dopiero radość i szczęście a jaki smak!!
    - smak młodych świeżych orzechów laskowych, które tata obierał z brązowej skórki, pycha!!!
    dziecięce zabawy:
    - smak jabłek papierówek, które zrywaliśmy bandą dzieciaków z pobliskiego sadu, podczas zabawy w podchody, chowanego,
    - smak truskawek z działki za blokiem, najczęściej piaskiem, prosto z krzaczka, nawet trochę zielone,
    wakacje u wujka na wsi:
    - smak wiśni,czereśni i smak porzeczek, które zrywałam wraz z całą rodziną, a potem maluchem wujka(Mały Fiat ), zawalonym skrzynkami z owocami jechaliśmy na skup,
    - smak ciepłego mleka, prosto od krowy, po którym pod nosem zostawały wąsy,
    - smak kogiel-mogiel z jaj prosto od wiejskiej kury, czasem z dodatkiem kakao

    inne smaki:
    -oranżada w woreczku foliowym z rurką- to był smak, a jaka radość z samodzielnego zakupu,
    -guma do żucia donaldówa, z historyjką - tak się ją nazywało, można było robić z niej wielkie balony i smakowała wyjątkowo,
    - wafelek Kuku-Ruku z naklejkami, a reklama brzmiała mniej więcej tak:"kukuruku to jest nowe cudo z masy kakaowej ten najlepszy smak na ziemi może zmieścić się w kieszeni....."

    hmmm...
    aż mi się miło zrobiło ..... to były czasy! co smak to wspomnienie...

    ciekawe wspomnienia jakich smaków będą miały nasze dzieci za 20 lat?
    Last edited by izabelka22; 26-05-2009, 23:53.
    Julek 15.o2.2oo7r



       
Working...
X