Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Allerco

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Allerco



    Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?


    Codzienne rytuały pielęgnacyjne w życiu dziecka są bardzo ważne. Wieczorna kąpiel, wyciszenie i po prostu wspólne bycie razem są dla dziecka i jego rozwoju bardzo ważne, a przy okazji codziennej pielęgnacji zacieśnia się również więź między dzieckiem a rodzicami. Opowiedzcie nam o waszej codziennej pielęgnacji malucha - opiszcie w kilku zdaniach: jakich produktów używacie do codziennej pielęgnacji malucha?

    Do wygrania zestaw delikatnych kosmetyków pielęgnacyjnych dla dziecka: zobacz nagrody w konkursie!

    By wziąć udział w konkursie, napisz swoją wypowiedź w tym wątku na dole!


    Konkurs trwa od 24.11.2016 r. do 8.12.2016 r.

    Zobacz też: Regulamin konkursu
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl
  •    
       

    #2
    Odp: Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Al

    Od pierwszych dni życia naszej córeczki wprowadzamy rytuały, żeby pomóc jej się zorientować w rytmie dnia i poczuć bezpieczniej. Rytuały dotyczą posiłków, wyjść na spacery, ale przede wszystkim zasypiania. Pierwszym etapem wieczornego usypiania jest wyciszanie. Często wtedy oglądamy książeczkę lub słuchamy spokojnej muzyki. Potem przychodzi czas na kąpiel. Malutka ma już roczek, ale nadal używamy tylko i wyłącznie emolientów przede wszystkim Oilatum i Emolium. Do wody dodajemy emulsję do kąpieli, a do mycia włosków stosujemy szampon tych samych producentów. Później robię jej masaż. Malutka wie, że to nasz wspólny czas. Kojący dotyk dłoni połączony z delikatnym zapachem mleczka relaksuje ją bardziej niż kąpiel, którą uwielbia. Córeczka lubi być zaskakiwana różnymi fakturami, temperaturą i konsystencją, stąd raz lekko ją drapię i dotykam chłodną chusteczkę, a innym razem dostaje ciepłego buziaka i czuły masaż lub łaskotanie piórkiem. Mam wrażenie, że najbardziej cieszy ją jednak wolność i to, że w końcu skutecznie pozbyła się skarpetek  Po naszym rytuale uspokojoną córeczkę dokarmiam po raz ostatni przed snem. Patrzę w te śliczne, niebieskie oczy i widzę, że łączy nas coś specjalnego. Ta więź będzie zawsze między nami.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Al

      Jakich kosmetyków używamy do codziennej pielęgnacji?

      Maścią pośladkową smarujemy się od rana,
      myjący emolient do kąpieli to jest wieczorem podstawa,
      po kąpieli w ruch idzie mleczko do ciała,
      a kremem smarowana jest buzia cała

      I to byłoby na tyle

      Skomentuj


        #4
        Odp: Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Al

        Nasze rytuały są bardzo proste od urodzenia o 18 kąpiel w płynie pielęgnacyjnym a raczej dzika zabawa w wannie przed snem trzeba się wybawić zajmuje nam to 30 min , później smarowanie olejkiem lub balsamem dla dzieci, ubieranie , mleko i książeczka czasami przeczytamy więcej czasami mniej zależy od zmęczenia Jacka . Jest tak przyzwyczajony do swoich rytuałów , że mimo, że się nie zna na zegarku to się upomina o kąpiel i czytanie książeczki.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Al

          Nasze wieczorne rytuały pielęgnacyjne są jedną z najważniejszych wieczornych czynności. Ponieważ moje dzieci od samych narodzin mają problemy musimy w szczególny sposób o nich dbać. Skóra moich dzieci jest mocno wysuszona i pojawiają się na niej swędzące lisze. Jednym słowem Atopowe zapalenie skóry jest u nas od początku. Ponieważ w przypadku tej chory bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, które pomogą chorej skórze i odpowiednią ją nawilża, stosujemy serię emolientów. Do samej kąpieli stosujemy Emolium bądź emulsje do kąpieli Latopic.U córkę (ze względu na częste infekcje i zaczerwienienia) dodatkowo stosuję piankę do higieny intymnej dla dzieci firmy Skarb Matki. Włosy natomiast myjemy żelem od mycia włosów i skóry z serii Latopic. Następnie do nawilżenia skóry stosuję emulsję bądź krem firmy SVR Topialyse czy Latopic. do twarzy podobnie stosujemy krem serii Latopic. Aby skóra moich dzieci była odpowiednio nawilżona i nie swędziała w nowy musimy stosować całą serię kremów do pielęgnacji skóry chorej na AZS.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Al

            Nasze wieczorne rytuały pielęgnacyjne są jedną z najważniejszych wieczornych czynności. Ponieważ moje dzieci od samych narodzin mają problemy skórne musimy w szczególny sposób o nią dbać. Skóra moich dzieci jest mocno wysuszona i pojawiają się na niej swędzące liszaje. Jednym słowem Atopowe zapalenie skóry jest u nas od początku. Ponieważ w przypadku tej choroby bardzo ważne jest stosowanie odpowiednich kosmetyków, które pomogą chorej skórze i odpowiednio ją nawilżą, stosujemy serię emolientów. Do samej kąpieli stosujemy Emolium bądź emulsję do kąpieli Latopic. U córki (ze względu na częste infekcje i zaczerwienienia) dodatkowo stosuję piankę do higieny intymnej dla dzieci firmy Skarb Matki. Włosy natomiast myjemy żelem do mycia włosów i skóry z serii Latopic. Następnie do nawilżenia skóry używamy emulsję bądź krem firmy SVR Topialyse czy Latopic. Podobnie jest w przypadku twarzy, którą stosujemy krem z serii Latopic. Aby skóra moich dzieci była odpowiednio nawilżona i nie swędziała w nocy musimy stosować całą serię kremów do pielęgnacji skóry chorej na AZS.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Al

              Do pielęgnacji dziecka używam tylko łagodnych kosmetyków. Mój maluszek ma suchą i wrażliwą skórę, więc muszę uważać przy wyborze produktów dla niego. Kąpiemy się w piance Atoperal Baby. Następnie wmasowuję w całe ciało emulsję Cetaphil Restoraderm, żeby skóra nie swędziała w nocy i maluch mógł spać spokojnie. Ze względu na częste wysypki spowodowane alergią żywieniową ta emulsja służy nam również do smarowania buzi. Chętnie wypróbowalibyśmy produkty Allerco

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Al

                Pieluchy jednorazowe*, Ten produkt, chyba każdy doskonale zna i na pewno pojawia się tam gdzie są małe dzieci. Każdy rodzić zdaję sobie również sprawę, że pampersy to jedna z najpotrzebniejszych produktów, które towarzyszy dziecku do momentu przejścia na nocnik. Pampersy czy też pieluszki wielorazowe to chyba najbardziej chodliwy produkt w każdym domu

                Chusteczki nawilżone*- bez nich nie wyobrażam sobie codziennej pielęgnacji i higieny, zmiany brudnej pieluszki, przecierania rączek po zabawie czy zjedzeniu czegoś słodkiego. Kiedyś zdarzyło mi się, nie mieć chusteczek nawilżonych w domu i musiałam przecierać pupę wacikami nasączonymi w przegotowanej wodzie. Oczywiście jest to dobre rozwiązanie dla dziecięcej pupy, jednak jeśli mogę wybrać równie dobry produkt, to czemu mam z niego nie korzystać? Wygodne opakowanie, które można mieć zawsze przy sobie zdecydowanie ułatwia higienę malca zarówno w domu czy też na spacerze, gdy nagle nasze dziecko potrafi ubrudzić się od stóp do głów zwykłym biszkoptem . Wybierając ten rodzaj produktów kosmetycznych zwracam uwagę na skład, aby chusteczki nie podrażniały delikatnej skóry.

                Krem do codziennej pielęgnacji pupy- tu używam na zmianę tłustego kremu chroniącego przed odparzeniami oraz zasypki. Produktów używam przy każdej zmianie pieluszki. Czasami gdy pojawiają się małe zaczerwienienie zasypuję podrażnione miejsca, mąką ziemniaczaną. Jednak produkty, które wybrałam zdecydowanie chronią skórę Olka przed pieluszkowym zapaleniem skóry i na dzień dzisiejszy nie mam problemów z podrażnieniami.*Balsam do ciała oraz krem do twarzy- o produktach które wybrałam do nawilżania skóry Olka Ze względu na suchą skórę , która pojawiła się kila tygodni po porodzie, każdego dnia używam płynu do kąpieli oraz łagodnej emulsji dla mojego malenstwa

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Al

                  Nasza codzienna pielęgnacja to codzienne rytuały, nie tylko związane z kąpielą.

                  Zaczynając od rana, zmieniamy pieluszke, myjac pupke wodę z emolientem ponieważ nie używamy chusteczek nawilżających.

                  Chwilę wierzymy pośladki, to zdrowa profilaktyka zapobiegania odparzen.

                  Następnie ubieramy się i idziemy do łazienki, umyć ręce i buzię w piance- kaczuszce.

                  W ciągu dnia często myjemy rączki i buźkę, ponieważ nasza córcia szybko się brudzi.

                  Codziennością jest też zmiana pieluchy. Używamy jednorazowych. Najczęściej co 3-4 godziny chyba że w pieluszke pojawi się kupka wtedy od razu. Myjemy pupke woda z emolientem przy pomocy wacikow kosmetycznych. Smaruje też kremem na odparzenia gdy takie się pojawią (kiedyś był to, Allerco i byłam bardzo zadowolona).

                  No i gdy nadejdzie wieczór to czas kąpieli. Małgosia uwielbia myć główkę (pod warunkiem że szampon nie szczypie w oczka) i pluskać się w wannie. Smarujemy delikatnym balsamem i ubieramy w pizamke.



                  Co prawda oprócz kremu na odparzenia. Nie stosowałam nic firmy Allerco, chętnie przetestuje i podzielę się z Państwem opinią oraz polecę kosmetyki swoim znajomym i przyjaciołom. Pozdrawiam serdecznie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Al

                    Nasza codzienna pielęgnacja to codzienne rytuały, nie tylko związane z kąpielą.

                    Zaczynając od rana, zmieniamy pieluszke, myjac pupke wodę z emolientem ponieważ nie używamy chusteczek nawilżających.

                    Chwilę wierzymy pośladki, to zdrowa profilaktyka zapobiegania odparzen.

                    Następnie ubieramy się i idziemy do łazienki, umyć ręce i buzię w piance- kaczuszce.

                    W ciągu dnia często myjemy rączki i buźkę, ponieważ nasza córcia szybko się brudzi.

                    Codziennością jest też zmiana pieluchy. Używamy jednorazowych. Najczęściej co 3-4 godziny chyba że w pieluszke pojawi się kupka wtedy od razu. Myjemy pupke woda z emolientem przy pomocy wacikow kosmetycznych. Smaruje też kremem na odparzenia gdy takie się pojawią (kiedyś był to, Allerco i byłam bardzo zadowolona).

                    No i gdy nadejdzie wieczór to czas kąpieli. Małgosia uwielbia myć główkę (pod warunkiem że szampon nie szczypie w oczka) i pluskać się w wannie. Smarujemy delikatnym balsamem i ubieramy w pizamke.



                    Co prawda oprócz kremu na odparzenia. Nie stosowałam nic firmy Allerco, chętnie przetestuje i podzielę się z Państwem opinią oraz polecę kosmetyki swoim znajomym i przyjaciołom. Pozdrawiam serdecznie.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Al

                      Córeczka jak co rano budzi się z uśmiechem na twarzy. Tata podaj jej witaminkę D, potem zmiana pieluszki, stosujemy krem przeciw odparzeniom Bambino. Po tym następuje mycie buźki przegotowaną wodą oraz kremowanie kremem Dermedic, z powodu małej wysypki. W ciągu dnia mnóstwo zabawy i spacer, a przed wyjściem stosuję krem na każdą pogodę Nivea Baby. Wieczorem kąpiel w wodzie z dodatkiem Oillatum. Potem karmienie i błogi sen

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Al

                        Nasze wieczornerytuały pielęgnacyjne przedstawiają się następująco:na początku oglądamy razem bajkę, wtedy dziecku opowiadam co się w nie dzieje, dużo rozmawiamy. Po bajce idziemy się "chlup chlup", czyli kąpanie. Obowiązkowo dużo wody. Dziecko myję żelem do kąpieli Babydream. Po kąpieli masaż! wcieram dziecku emulsję Emolium (na AZS). Synek czuje się wtedy błogo, jest spokojny i rozluźniony. Czas na pupkę. Raz dziennie zapobiegawczo smarujemy ją Sudocremem. Po całych zabiegach Synek kładzie się z nami w łóżku i zasypia... przesypia całą noc a rano budzi nas najpiękniejszym uśmiechem jakim rodzic może sobie wyobrazić.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Al

                          Nasza codzienna pielęgnacja to codzienne rytuały, nie tylko związane z kąpielą.

                          Zaczynając od rana, zmieniamy pieluszke, myjac pupke wodę z emolientem ponieważ nie używamy chusteczek nawilżających.

                          Chwilę wierzymy pośladki, to zdrowa profilaktyka zapobiegania odparzen.

                          Następnie ubieramy się i idziemy do łazienki, umyć ręce i buzię w piance- kaczuszce.

                          W ciągu dnia często myjemy rączki i buźkę, ponieważ nasza córcia szybko się brudzi.

                          Codziennością jest też zmiana pieluchy. Używamy jednorazowych. Najczęściej co 3-4 godziny chyba że w pieluszke pojawi się kupka wtedy od razu. Myjemy pupke woda z emolientem przy pomocy wacikow kosmetycznych. Smaruje też kremem na odparzenia gdy takie się pojawią (kiedyś był to, Allerco i byłam bardzo zadowolona).

                          No i gdy nadejdzie wieczór to czas kąpieli. Małgosia uwielbia myć główkę (pod warunkiem że szampon nie szczypie w oczka) i pluskać się w wannie. Smarujemy delikatnym balsamem i ubieramy w pizamke.



                          Co prawda oprócz kremu na odparzenia. Nie stosowałam nic firmy Allerco, chętnie przetestuje i podzielę się z Państwem opinią oraz polecę kosmetyki swoim znajomym i przyjaciołom. Pozdrawiam serdecznie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Al

                            Nasz rytuał pielęgnacyjny wygląda następująco:
                            cieplutka woda z kojącym kremem do kąpieli
                            włoski myjemy łagodnym szamponem
                            ząbki szczotkujemy pastą elinką
                            delikatnie osuszamy całe ciałko ręcznikiem
                            ciałko smarujemy delikatną oliwką
                            buźkę smarujemy kremem pielęgnacyjnym
                            a po tym wszystkim buteleczka mleczka, słodki całusek, tulaneczka i bajeczka.
                            I Mały Aniołek słodko śpi.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Konkurs "Nasze rytuały pielęgnacyjne" - wygraj jeden z 10 zestawów kosmetyków Al

                              Codzienna pielęgnacja zaczyna się już od przemywania pupy podczas przebierania, używam do tego celu ciepłej wody z olejkiem do kąpieli. Chusteczek nawilżających używam tylko, gdy jesteśmy poza domem. Wieczorna kąpiel to dla nas wyjątkowa chwila. To nie tylko sama pielęgnacja, ale też chwila niezwykłej bliskości. Do kąpieli używam olejku przeznaczonego do kąpania niemowlaków po pierwszym miesiącu życia (mój synek ma obecnie dwa miesiące). Po kąpieli wykonuję synkowi masaż Shantala. Podczas, gdy ja przygotowuję synka do masażu, mój mąż podgrzewa w kuchni olejek migdałowy. Gdy olejek ma już odpowiednią temperaturę, wcieram go w dłonie i zabieram się do masażu. To nasz ulubiony moment w codziennej pielęgnacji. Tak więc do pielęgnacji używam dwój olejków: jeden przeznaczony do kąpieli i przemywania pupki przy przebieraniu, a drugi to czysty olejek migdałowy przeznaczony tylko do masażu.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X