Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-02-2013, 10:29
polinella's Avatar
polinella polinella jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
polinella.polki.pl

Miasto: Łęczyca/Poznań
Domyślnie W którym miesiącu poszłyście na zwolnienie?

U mojej ginekolog króluje pytanie: czy potrzebne jest zwolnienie? Niektóre dziewczyny natychmiast jak dowiedzą się, że są w ciąży dostają je bez problemu i na zwolnienie uciekają mimo dobrego samopoczucia. Ja na zwolnienie poszłam dopiero lub już w 6 miesiącu ciąży. Chyba i tak nie byłabym zbyt wydajnym pracownikiem - myślałam wyłącznie o małym akrobacie, który mi rośnie w brzuszku Poza tym mniej więcej o 15 zapadałam w 2-3 godzinną drzemkę dzień w dzień...

http://moj-dzikus.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-02-2013, 11:52
olamik olamik jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
olamik.polki.pl

Domyślnie Odp: W którym miesiącu poszłyście na zwolnienie?

Witam,

przy pierwszym dziecku poszłam już w 4-tym miesiącu. Teraz planuje pod sam koniec, ponieważ chcę wrócić do pracy, bo ją bardzo lubię.
Dobrze się czuje. Jedyna wątpliwość to czy nie będę "za duża", chociaż średnio przybieram na wadzę. Także w sumie tą decyzję uzależniam od samopoczucia i wyglądu.

Pozdrawiam

--
Mój kochany pies, to Alaskan Malamute
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-2013, 10:41
bagnes's Avatar
bagnes bagnes jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
bagnes.polki.pl

Miasto: Radlin
Wyślij wiadomość przez AIM do bagnes

Ja przy ciąży z chłopcami wylądowałam na L4 w 13 tygodniu ale wynikało to z dużego zagrożenia, ciąża bliźniacza, wcześniej poronienie. Dwukrotnie leżałam wtedy w szpitalu i rodziłam dwa miesiące przed terminem. Teraz na początku miałam L4 bo wykryli mi krwiaka, ale na szczęście się wchłonął, więc wróciłam do pracy, chociaż lekarka stwierdziła, że jeżeli chcę to może mi pisać dalej zwolnienie. nie chciałam bo uważam że jeśli nie ma zagrożenia to ciąża nie jest chorobą, a siedzenie w domu nie działa do brze na moje samopoczucie.pierwsze L4 miałam w 27 tygodniu,ale gdyby nie fakt że ciężko mi było dojeżdżać codziennie autobusem przy tej pogodzie pewnie dopiero dzisiaj bym brała L4. teraz odpoczywamy i czekamy na małą

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-02-2013, 13:22
polinella's Avatar
polinella polinella jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
polinella.polki.pl

Miasto: Łęczyca/Poznań

Masz rację ciąża to nie choroba. Ja byłam na zwolnieniu ale na uczelnię na zajęcia chodziłam jeszcze w 9 miesiącu. To był czerwiec, było strasznie gorąco... Najgorszy był dojazd tramwajem. Spotykałam się z nieprzychylnymi uwagami - że taka młoda, to może postać a nie miejsca zajmować w tramwaju. Było mi strasznie przykro. Miałam 23 lata, ale nie zamierzałam się nikomu tłumaczyć! Powiedziałam tylko, że czy to nastolatka czy nie to nosi ze sobą dziecko. Jednak ta duchota w tramwajach, ciasnota... To był główny powód dla któego nie miałam ochoty ruszać się z domu!

http://moj-dzikus.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-03-2013, 09:58
CarolineeL's Avatar
CarolineeL CarolineeL jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
CarolineeL.polki.pl

Miasto: Pomorskie

ja miałam szczęście i całą ciążę nie pracowałam
Nieprzeczytane 11-03-2013, 22:25
inesita28 inesita28 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
inesita28.polki.pl

Ja też nie pracowałam całą ciążę. Ale moja ciąża była zagrożona.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-03-2013, 09:32
agibee's Avatar
agibee agibee jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz

Jak się dowiedziałam od razu poszłam na zwolnienie. Moja praca bardzo stresująca i ciężarne nie są mile widziane w pracy...i dobrze,bo jak niektóre chodziły to kończyło się poronieniem!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-03-2013, 10:18
inesita28 inesita28 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
inesita28.polki.pl

Można przynajmniej sobie odpoczać i przygotować się do porodu, nabyć informacji na różne tematy zwiazane z maluszkiem. Ja duzo czytałam ksiazek, poradników.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-03-2013, 11:07
drzemag's Avatar
drzemag drzemag jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
drzemag.polki.pl

Ja dostałam zwolnienie na początku 3 miesiąca. Ze względu na wcześniejsze poronienie i plamienia w kolejnej ciąży. No i tak już zostałam w domu. Ale gdybym miała wybór to wolałabym pracować bo strasznie się wynudziłam w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-03-2013, 11:28
eta86 eta86 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
eta86.polki.pl

Miasto: Kraków

ja koło 4 mies poszłam na L4, jak mnie kiedyś ginekolog zobaczył po pracy jak jestem wykończona to mnie chciał od razu dać na L4 ale sie nie zgodziłam. Dopiero po rozmowie z mężem doszliśmy do wniosku że dzidzia ważniejsza niż praca

poszukujesz oryginalnej pościeli bądź firanki? Sukienki do chrztu też szyje. Zapraszam
https://www.facebook.com/pages/Spioch/183879848433685
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania