Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady doradcy laktacyjnego
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady doradcy laktacyjnego Kłopoty z karmieniem piersią, nawał pokarmu, za mało mleka, nocne pobudki? Sprawdź porady doradcy laktacyjnego.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-10-2014, 14:50
zuhkm zuhkm jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zuhkm.polki.pl

Miasto: Bogdaszowice ul.Główna15 55-080Kąty Wrocławskie
Domyślnie chudy pokarm?

Witam, Jestem mamą 7-tygodniowej córeczki. Jest łakomczuchem, karmie ją najpierw z jednej piersi a potem odrazu przystawiam ją do drugiej. Wydaje się że już jest najedzona, jednak po godzinie znów domaga się jedzenia. Jestem zmuszona karmić ją co godzine, nawet w nocy. Czy mój pokarm jest za mało tłusty? Nie chciała bym jej dokarmiać mlekiem modyfikowanym... Co mogę zrobić?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-2014, 14:52
zuhkm zuhkm jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zuhkm.polki.pl

Domyślnie Odp: chudy pokarm?

Dodam jeszcze, że tyje co tydzień od 250-280 gram
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-2014, 15:01
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów

Cytat:
Napisał zuhkm Zobacz post
Witam, Jestem mamą 7-tygodniowej córeczki. Jest łakomczuchem, karmie ją najpierw z jednej piersi a potem odrazu przystawiam ją do drugiej. Wydaje się że już jest najedzona, jednak po godzinie znów domaga się jedzenia. Jestem zmuszona karmić ją co godzine, nawet w nocy. Czy mój pokarm jest za mało tłusty? Nie chciała bym jej dokarmiać mlekiem modyfikowanym... Co mogę zrobić?
z tego co sie orientuej nie ma czegos takiego "za chudu" lub "chudy" pokarm - u nas tez corka wisiała na piesi co po chwilę i tez było z strony innych wiele zdan ze powinnam dokarmiac, ale nasze dziecko potrzebowało tyle ssac i koniec i ssała na żądanie ile potrzebowała ale to moje zdanie zaznacze
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-2014, 15:04
27otsifem's Avatar
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Cytat:
Dodam jeszcze, że tyje co tydzień od 250-280 gram
http://babyonline.pl/waga-niemowlaka...7755,r1p1.html tutaj jest artykuł o przybieraniu wagowym i z niego by wynikało iz córcia przybiera dobrze i prawidłowo
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-2014, 17:33
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia

Podobno nie ma czegoś takiego jak chudy pokarm- tak mówiła nam położna na szkole rodzenia. Pokarm dostosowuje się do potrzeb twojego Maluszka. Jednak to tylko teoria. Mi nie udało się karmić tylko piersią. Dokarmiałam butelką niestety bo mój maluch cały czas płakał, że chce jeszcze jeść. Fakt, że urodził się duży bo miał ponad 4 kg a ja miałam poród z komplikacjami i przez pierwsze 2 doby nie mogłam go przystawiać do piersi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-2014, 20:33
zuhkm zuhkm jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zuhkm.polki.pl

Moja córka też ważyła ponad 4kg. Dziękuję za dobre rady W takim razie nie pozostaje nic innego jak tylko karmić mojego tłuścioszka
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-2014, 22:40
27otsifem's Avatar
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Cytat:
Moja córka też ważyła ponad 4kg. Dziękuję za dobre rady W takim razie nie pozostaje nic innego jak tylko karmić mojego tłuścioszka
hmm wiem, ze takie co po chwile karmienie jest w pewym stopniu utrudnieniem dla Mamy - pamiętam jak to było u nas - tylko u nas był problem z ulewaniem i małym przyrostem wagowym ale z tym tez sobie poradzilismy i Tobie zycze duzo sily i wytrwalosci dajesz córci cos bardzo cennego ja karmie nadal 15 miesiecy za nami (tylko ściągam pokarm Zosce ale u nas tak to musiało sie skonczyc) u nas tez lubiła Młoda jesc a powiem Ci, ze teraz oprócz mleka ciezko w nią cos wsicnąć jest w kwestii innych pokarmów starsznym niejadkiem ;/ nad czym ubolewam starsznie - ale mleczko moje je nadal z smakiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-2014, 14:24
zuhkm zuhkm jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
zuhkm.polki.pl

Cytat:
Napisał 27otsifem Zobacz post
hmm wiem, ze takie co po chwile karmienie jest w pewym stopniu utrudnieniem dla Mamy - pamiętam jak to było u nas - tylko u nas był problem z ulewaniem i małym przyrostem wagowym ale z tym tez sobie poradzilismy i Tobie zycze duzo sily i wytrwalosci dajesz córci cos bardzo cennego ja karmie nadal 15 miesiecy za nami (tylko ściągam pokarm Zosce ale u nas tak to musiało sie skonczyc) u nas tez lubiła Młoda jesc a powiem Ci, ze teraz oprócz mleka ciezko w nią cos wsicnąć jest w kwestii innych pokarmów starsznym niejadkiem ;/ nad czym ubolewam starsznie - ale mleczko moje je nadal z smakiem
15 miesięcy to kawał czasu-moje gratulacje. Ja syna karmiłam tylko nie całe dwa miesiace, bo pokarm jakoś mi "uciekł" i mam nadzieje, no i staram się jak mogę, by teraz córkę karmić dłużej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-2014, 17:23
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

Niema czegos takiego jak chudy pokarm to mit w który wierza niektóre matki i potem jest taki efekt że kończa karmienie.
Ja swoje dzieci karmiłam dośc długo 1. 10 mies 2. 19 mies 3.13 mies.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-2014, 22:38
27otsifem's Avatar
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Cytat:
15 miesięcy to kawał czasu-moje gratulacje. Ja syna karmiłam tylko nie całe dwa miesiace, bo pokarm jakoś mi "uciekł" i mam nadzieje, no i staram się jak mogę, by teraz córkę karmić dłużej.
dzieki u nas jest tego typu problem ze Zosia jakos MM nie trawi zbyt dobrze - jak miala miesiac to dostala pare razy potem byla przerwa i dalam jej znów i nie chwicila sie mimo kilku prob - potem jak miala 10 miesiecy trafilysmy z rota do szpitala (zarazila sie ode mnie najprawdopodobnie) i tez miala na czas leczenia przejsc na jakis kleik i 3 dni nic nie jadla (mi serce pękało) - nie bylo szans by to wziela do ust - lekarki i pielegniarki mowily ze głod ja zmusi a ona nie dala sie i w koncu lekarka (po wielkiej kłótni z moim meżem )pozwolila mi ja nakarmic moim mlekiem i dziecko jadlo - a Tobie zycze bys karmila tyle ile chcesz zycze wytrwałości
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania