Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Blizna po cięciu cesarskim

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Blizna po cięciu cesarskim

    ja rodziłam 5 miesięcy temu. to była moja druga cesarka. Część blizny jest niemal niewidoczna a część brzydka, wypukła i nadal zaczerwieniona. Czy z czasem będzie mniej widoczna?
    szczęśliwi rodzice , szczęśliwe dziecko

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Blizna po cięciu cesarskim

      Tak z czasem robi sie coraz fajniejsz. Polecam smarować maścią cepan, jest naturalna i dzieki temu blizna właśnie staje się mniej widoczna i szybko się goi

      Skomentuj


        #33
        Odp: Blizna po cięciu cesarskim

        U mnie też jest jeszcze widoczna niestety (dobrze, że dość nisko, to pod kostiumem nie będzie nic widać)- zmalała, ale prawie po roku wciąż jest i chyba już nie zniknie

        Skomentuj


          #34
          Odp: Blizna po cięciu cesarskim

          hmmm... ja mam podwóją :P Ale wszytsko zalezy od tego jak lekarz zszyje też, u mnie ładnie to zrobił, estetycznie i prawie nie widać, mały ślad jest i dleikatna linia. Tak to jest zaleta że kroją w ten sposób a nie od pępka w dół, bo znam osoby które neistety tak mają :/ Bo trafiły na lekarza paproka...

          Skomentuj


            #35
            Odp: Blizna po cięciu cesarskim

            Napisane przez marzena_161 Pokaż wiadomość
            hmmm... ja mam podwóją :P Ale wszytsko zalezy od tego jak lekarz zszyje też, u mnie ładnie to zrobił, estetycznie i prawie nie widać, mały ślad jest i dleikatna linia. Tak to jest zaleta że kroją w ten sposób a nie od pępka w dół, bo znam osoby które neistety tak mają :/ Bo trafiły na lekarza paproka...
            to wzdłóż jeszcze dokonują nacięcia przy cesarskim cięciu? Nie wiedziałam nawet, myślała, że tak jak u mnie wszerz, jak idzie linia podbrzusza

            Skomentuj


              #36
              Odp: Blizna po cięciu cesarskim

              U mnie w szpitalu jest jeden lekarz taki już straszy i on tak robi ... Dlatego byle by nie trafić na niego, ja to od położnej słyszałam tylko nie martw się ja dopilnuje by Ci zrobili to ładnie by nie było widać.

              Skomentuj


                #37
                Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                Ja jestem po dwóch porodach sn. Trzeci poród w kwietniu tego roku odbył się przez cc. Blizna po cesarce jest już zagojona,nadal jednak ma kolor czerwony. Ale ogólnie jest w porzadku. Smaruje ją Bio-Oilem i widzę juz pierwsze efekty




                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                  Mnie przeraza cc i nie wiem jak ja to przezyję. Ostatnio czytałam na http://estiyoclinique.pl/udzial-esti...rostu-polozna/ że teraz każda kobieta może skorzystać z porad położnej i chyba znajdę jakąś by z nią porozmawiać o moich obawach. pierwsze dziecko urodziłam sn i nie było tak źle. Natomiast cc to jakby nie patrzeć operacja.

                  Skomentuj


                    #39
                    Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                    Ja po poprstu codziennie myłam tą ranę, raz dziennie jak znalazłam chwilę smarowałam Osceniseptem, który miałam dla córki na kikut pępowinowy i sudocremem też raz dziennie. Na więcej nie miałam czasu, a moja rana bardzo ładnie się zagoiła i szybciutko. Nie ma zgrubień, mały ślad i nic nie boli. Zaraz po wizycie u lekarza 6 tygodni po porodzie za jego zgodą wróciłam na aerobik

                    Skomentuj


                      #40
                      Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                      ja pozwoliłam się mojej bliźnie zagoić samej i nie stosowałam żadnych kremów sama się ładnie zagoiła i wyblakła po pewnym czasie ale gdybym miała stosować krem to tylko po całkowitym zagojeniu rany

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                        Wiem, że są specjalne maści, które sprawiają, że blizna staje się cieńsza. Ja rodziłam 2 razy naturalnie, więc trudno mi się na ten temat wypowiadać.


                        Skomentuj


                          #42
                          Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                          Czy któraś z was używała biooil na blizny i rozstępy? https://abcmaluszka.com/pl/p/Specjal...barwienia/3163

                          zastanawiam się na ile skuteczne są te preparaty czy nei lepiej skorzystać z oferty tańszych odpowiedników.
                          Fiki-miki materace

                          Skomentuj


                            #43
                            Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                            ja pryskałam octaniseptem a tak to musiałam bardzo uważać gdyż miałam przy dwóch ciążach dwa cięcia także to dłużej i gorzej się goi ale już jestem 6 mies po także fruwam jak ptaszek

                            Skomentuj


                              #44
                              Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                              Octenisept jest preparatem odkażającym i nie powinien wpływać na jakość gojenia (chodzi o blizny) tylko odkażać ranę. Teraz jest notorycznie zalecany choć tak na prawdę powinno się go używać tylko gdy wystąpiła infekcja.
                              Najlepszym sposobem na prawidłowe gojenie zawsze było przemywanie rany szarym mydłem - jest bakteriobójcze - oraz wietrzenie, stały dostęp powietrza zapobiegnie infekcjom. A jak już się ładnie zagoi to można myśleć o kremach na blizny.

                              Skomentuj


                                #45
                                Odp: Blizna po cięciu cesarskim

                                Mnie też po cesarskim cięciu zalecono stosowanie szarego mydła. Dość wcześnie dowiedziałam się o tym, że nie będę rodzić naturalnie, więc dodatkowo jeszcze zaczęłam czytać na ten temat i sporo informacji znalazłam nie tylko o samym cięciu, ale też ogólnie o ciąży na portalu https://brzuszek.net/kalendarz-ciazy/34-tydzien-ciazy/ . Może Wam też przydarzą się zamieszczone tam informacje

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X