Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Prawo na co dzień
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Prawo na co dzień Poznajcie swoje prawa i możliwości

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-10-2014, 11:30
NoemiSui NoemiSui jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
NoemiSui.polki.pl

Domyślnie Odp: czy jest na sali prawnik ?

Akurat z tego typu drobnymi sprawami nie zawsze warto iść do radcy prawnego koszt wizyty oscyluje od 50 zł do 200. Więc trzeba to przemyśleć. Można też pomyśleć nad skorzystaniem z usługi Koksztys która jest coraz bardziej popularna wśród rodzin. Tutaj macie opis na czym to polega. W skrócie za abonament miesięczny macie dostęp do prawnika przez telefon bez limitu. O tyle fajne, że pierwszy miesiąc jest chyba za darmo, a potem można zrezygnować jak się nie podoba. W sumie abonament to 29 zł/miesięcznie więc dużo mniej niż jedna porada u radcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-2016, 08:27
agatacha agatacha jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
agatacha.polki.pl

Teraz to właściwie nie ma problemu, bo w każdym mieście są punkty darmowej pomocy prawnej. Tylko wydaje mi się, że nie da się przepisać samemu własności z jakiegoś właściciela na siebie. Przecież ten prawdziwy właściciel musi się na to zgodzić. Oni musieliby sprzedać ci ten samochód lub zrobić darowiznę. Jeśli to twoi rodzice, to nie ma z tym problemu i nawet nie zpałacisz żadnego podatku. Jeśli nie chcą się spotkać z jakichś powodów, można umówić 2 spotkania u notariusza, najpierw podpisze jedna osoba, a potem druga. Ty musiszy tylko skompletować dokumenty od obojga.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-06-2016, 13:15
vicky0019 vicky0019 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
vicky0019.polki.pl

Zawsze możesz skontaktować się z usługi prawne radom. Jest to kancelaria prawna w Radomiu, w której z pewnością znajdziesz profesjonalne usługi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-08-2016, 13:27
worisy worisy jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
worisy.polki.pl

Dla osób z Opola mogę śmiało polecić Pana Malinowskiego: http://przemyslawmalinowski.pl/kancelaria/. Dobry prawnik, który pomaga w wielu kwestiach, a szczególnie z prawa handlowego czy gospodarczego
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-2016, 09:02
mama_jasia3 mama_jasia3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_jasia3.polki.pl

Ja się na takich kruczkach prawnych nie znam ale podrzucam namiar na dobrą kancelarię: http://kancelaria-kopko.pl/klienci-i...prawy-spadkowe
Koleżanka z pracy mi polecała, bo sama korzystała z ich pomocy podczas sprawy o zachowek. Była bardzo zadowolona, bo fachowo ją reprezentowali. Polecam się z nimi skontaktować, a pewnie pomogą i Tobie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-10-2016, 11:49
basiakraw basiakraw jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
basiakraw.polki.pl

Nie wiem pod jaką kategorię dopasować twoją sprawę dlatego trudno mi tu coś konkretnego doradzić. Ale może tutaj http://www.lexagit.pl/darowizna/ Jeżeli nie, to na tym samym portalu masz jeszcze inne artykuły dotyczące prawa cywilnego z możliwością uzyskania informacji prawnika przez internet. Warto skorzystać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 27-10-2016, 08:02
taiwona's Avatar
taiwona taiwona jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
taiwona.polki.pl

Korzystanie z usług radcy prawnego jednak trochę kosztuje... Jeśli chcecie zaoszczędzić polecałabym dopytać sie jeszcze o szczegóły na forum kredytowym: http://www.forum-kredytowe.pl/ - znajduje sie tutaj dział z poradami prawnymi i tam powinni Wam doradzić w temacie Jakiś czas temu się tam radzilam, odpowiedź przyszła rzeczowa oraz w miarę szybkim czasie....
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-01-2017, 17:32
kazimka kazimka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kazimka.polki.pl

O darowiźnie możesz poczytać sobie tutaj: darowizna.waw.pl/podatek-od-darowizny/ Niektóre darowizny są zwolnione z podatku, jednak musisz w odpowiednim czasie złożyć dokumenty do urzędu.
Nieprzeczytane 22-02-2017, 14:23
happypuppy happypuppy jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
happypuppy.polki.pl

Dobry prawnik to podstawa każdego sukcesu jeśli chodzi o sprawy w sądzie. Bardzo dobrze z różnymi sprawami radzi sobie Lex Kancelaria: http://www.lexkancelaria.pl/. Warto wejść na ich stronę i poczytać trochę o działalności i sprawach, które mieli okazję już prowadzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-05-2017, 15:25
mama_jasia3 mama_jasia3 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mama_jasia3.polki.pl

Nie wiem, czy znasz kancelarię http://zaufanyprawnik.pl/ ale ja słyszałam kilka opinii o ich wysokiej skuteczności. Uważam więc, że nie zaszkodzi się z nimi skontaktować, po specjalizują się w każdej dziedzinie prawa. Dużą wygodą jest również fakt, że zawsze możesz skorzystać z ich bezpłatnej porady online. Mnie ich bardzo polecano.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania