Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pokarm i waga malucha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    pokarm i waga malucha

    Michaś urodził się 11 marca w 38 tygodniu z wagą 2270 i wzrostem 48 cm. Obecnie ma 10,5 miesiąca i wagę 7820 czy nie przybiera on za mało? Maluch jest w stanie wypić maksymalnie 150 ml mleka (często jednak trochę zostawia). Czy nie powinien zjadać on więcej w tym wieku?
  •    
       

    #2
    Odp: pokarm i waga malucha

    wazne tez ile maluch ma wzrostu i najlepiej sprawdzić sobie siatka centylowe np. tutaj http://babyonline.pl/siatki-centylow...IonhoCIRDw_wcB, lub poprosic pediatre o kontrole, co do ilości zjedzonego mleka to moja panna więcej niż 160 ml mleka nigdy nie wypiła w ciągu dnia, pewno Twoj Maluszek je tez inne pokarmy niz mleko

    Skomentuj


      #3
      Odp: pokarm i waga malucha

      Kochana nie martw się każde dziecko jest indywidualne, każde inaczej je, skoro Twój malec tyle zjada to znaczy że mu starcza Ogólnie dajesz mu coś jeszcze innego ? zupki czy deserki ?

      Skomentuj


        #4
        Odp: pokarm i waga malucha

        problem właśnie w tym, że kiedy się urodził w 38 tygodniu miał 2270 i wtedy w ogóle nie mieścił się w siatce centylowej. Teraz również wiec bardzo ciężko mi obliczyć czy dobrze przybiera na wadze.

        Skomentuj


          #5
          Odp: pokarm i waga malucha

          A pediatra co mówi ? Tutaj już nie ma co porównywac do siatki, każde dziecko jest inne. Twoje urodziło się malutkie i ono nie będzie przybierało na wagdzę jak dziecko które ma 4 kg. Moja córka urodziła się spora jak na dziewczynke i też w 38 tygodniu, ale nie przybiera jakoś szałowo, ale pediatra mówiła że jest ok.

          Skomentuj


            #6
            Odp: pokarm i waga malucha

            Michaś należy do grupy dzieci urodzonych z niską masą ciała w stosunku do wieku. Przyczyny mogą być różne i nie zawsze udaje się je ustalić: zaburzenia funkcjonowania łożyska, choroby dziecka, choroby matki ale chyba najczęstszą przyczyną jest palenie tytoniu w ciąży (może być to również bierne palenie).
            Rozwój takich dzieci zwykle ilustruje się na zwykłych siatkach centylowych i jeśli przebieg linii dziecka jest coraz bliższy zaznaczonej w książeczce linii centylowej, uważamy to za sytuacje dobrą. Powinny być to, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, siatki sporządzone dla populacji dzieci karmionych piersią (dziecko powinno być karmione wyłącznie piersią przez 6 miesięcy a później "na żądanie" przynajmniej do ukończenia 24 miesięcy). W polskich książeczkach nie ma tego typu siatek. Można również oprzeć się na sumie miesięcznych przyrostów masy ciała lub na obserwacji, że potrojenie masy urodzeniowej obserwujemy ok rok po urodzeniu dziecka. W przypadku Michasia każdy z tych wskaźników pokazuje dobry przyrost masy ciała i na pewno nie ma powodu do niepokoju.
            Pozdrawiam

            prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

            Skomentuj


              #7
              Odp: pokarm i waga malucha

              Synek zaraz po urodzeniu ważył 4020gram czyli był dość duży. Od początku karmiłam go tylko piersią i przybierał bardzo ładnie pomimo że wcale nie ssał długo. Teraz waży około 9 kilogramów ale waga od 2 miesięcy prawie się nie zmieniła powinnam się już niepokoić?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: pokarm i waga malucha

                Nie sądzę, choć odpowiedź naprawdę miarodajna powinna być poprzedzona analiza miesięcznych przyrostów masy ciała i badaniem dziecka. Na wszelki wypadek proszę zrobi badanie moczu dziecka ("łapanego" do pojemnika), by wykluczyć infekcje układu moczowego.

                Pozdrawiam
                prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: pokarm i waga malucha

                  Napisane przez dr_Jurkowski Pokaż wiadomość
                  Nie sądzę, choć odpowiedź naprawdę miarodajna powinna być poprzedzona analiza miesięcznych przyrostów masy ciała i badaniem dziecka. Na wszelki wypadek proszę zrobi badanie moczu dziecka ("łapanego" do pojemnika), by wykluczyć infekcje układu moczowego.

                  Pozdrawiam
                  prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra
                  Dziękuję za odpowiedz. Badania robiłam około dwóch tygodni temu bo mały przechodził trzydniówkę i wyniki był dobre. Początkowo przyrost masy ciała był bardzo szybki a po podwojeniu wagi urodzeniowej około 5 miesiąca nagle stanął w miejscu.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: pokarm i waga malucha

                    W tej chwili Pani syn ma masę prawie rocznego dziecka. Gdyby nadal szybko zwiększał masę, kończąc rok wyglądałby, jak trzy-czterolatek. Prawdopodobnie ta zmiana dynamiki wyrównuje duże przyrosty w poprzednich miesiącach. Proszę jego pomiary od urodzenia i zdjęcie w 3, 5 miesiącu i obecne wysłać na adres "katedra.pediatrii@uwm.edu.pl". Pozwoli mi to lepiej ocenić sytuację.
                    Pozdrawiam
                    prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: pokarm i waga malucha

                      Napisane przez dr_Jurkowski Pokaż wiadomość
                      W tej chwili Pani syn ma masę prawie rocznego dziecka. Gdyby nadal szybko zwiększał masę, kończąc rok wyglądałby, jak trzy-czterolatek. Prawdopodobnie ta zmiana dynamiki wyrównuje duże przyrosty w poprzednich miesiącach. Proszę jego pomiary od urodzenia i zdjęcie w 3, 5 miesiącu i obecne wysłać na adres "katedra.pediatrii@uwm.edu.pl". Pozwoli mi to lepiej ocenić sytuację.
                      Pozdrawiam
                      prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra
                      Wiadomość już wysłałam.
                      Zgadzam się, że synek jest dużym dzieckiem ale martwi mnie jego niechęć do jedzenia produktów innych niż moje mleko i nagły zastój w przyroście masy ciała. Zdaję sobie sprawę z tego że mały teraz dużo więcej się rusza ale od małego był ruchliwym dzieckiem wiecznie z uniesioną główką, kręcącym się i mającym rączkami i nóżkami.

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X