Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

na wychowawczym druga ciaża

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    na wychowawczym druga ciaża

    witam, jestem na płatnym wychowawczym, do października 2013r. jeszcze zostaje mi rok wychowawczego nie płatnego, i jestem w ciąży koniec trzeciego mies. mam pytanko wolałabym wrócic na L4 z wiadomych względów -lepiej płatne, tylko nie wiem czy z dniem powrotu do pracy zanoszę zwolnienie, kto mi wtedy placi i czy od razu dostaje pieniazki za dany miesiąc? Czy wracam do pracy na 30 dni i dopiero ide na L4. bo takie tez słyszałam opinie? proszę o poradę.
    gośka

    #2
    Odp: na wychowawczym druga ciaża

    Hej nie wiem jak to dokładnie wygląda ale gdy ja byłam w drugiej ciąży będąc na wychowawczym to pracodawca nie pozwolił mi wrócić do pracy. Wtedy trzeba podobno przepracować minimum 3 miesiące aby iść na zwolnienie bo innaczej Zus sprawdza. Co innego gdybyś np wrócła do pracy miesiąc przed ciążą. Musisz porozmawiać z pracodawcą. Zawsze tak jest że pierwsze 35 (chyba) dni zwolnienia płaci pracodawca. Nie wem jak jest w przypadku gdy kończy Ci się płatne wychowawcze. Najlepeij najpierw dowiedz się w ZUs a później do szefa. Wtedy będziesz wiedziła na czym dokładnie stoisz.








    Skomentuj

           
    Working...
    X