Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 06-12-2014, 17:08
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14
Domyślnie Odp: cała ta deklaracja wiary przeraża mnie...

Dla mnie prawo stanowione jest wyżej niż prawo boskie i każdy kto myśli inaczej łamie prawo i powinien ponieść karę, zostać skazany, adekwatnie od wykroczenia.
Jeśli komuś sumienie czegoś nie pozwala, to niech się zwolni z pracy i zacznie np. sprzedawać ziemniaki na bazarze!
Jak ja bym na takiego w aptece trafiła czy w szpitalu to szybciutko miał by koło d********* zrobione, tak jestem cięta na ten ciemnogród!

I koleżanka ma rację! Czemu wszyscy płaczą nad zarodkami? A gdy już takie dziecko się urodzi, bez mózgu czy z innymi wadami genetycznymi) to gdzie są Ci wszyscy księża, mohery i inne zakapiory? Gdzie? Czemu wtedy nikt takiej matce nie chce pomóc, jakąś kopertę czy wsparcie psychiczne czy fizyczna pomoc? Ale adoptować duchowo i modlić się to każdy umie!

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-12-2014, 15:07
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

Lekarz ma swoje prawa i pacjent też ma swoje prawa Każde spojrzenie na sprawę jest inne aż nie wiadomo jak na to patrzeć
Niedługo nawet tabletek anty nie będą przepisywać bo to będzie wbrew ich religii
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-12-2014, 23:21
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8

Lara tak jak napisałas z tymi tabletkami, ja już spotkałam się z przypadkami jak lekarz robił wywody pacjentce na temat tabletek antykoncpecyjnych -ale ze względu niby na ich działanie szkodliwe a nie religię. Jako lekarz powinien powiadomić o wszelkich skutkach ubocznych, ale to już pacjent decyduje co z tym robi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-12-2014, 14:46
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Cytat:
Napisał beatris20 Zobacz post
Lara tak jak napisałas z tymi tabletkami, ja już spotkałam się z przypadkami jak lekarz robił wywody pacjentce na temat tabletek antykoncpecyjnych -ale ze względu niby na ich działanie szkodliwe a nie religię. Jako lekarz powinien powiadomić o wszelkich skutkach ubocznych, ale to już pacjent decyduje co z tym robi.
To jest jedna strona medalu, że robi wywody, ale gdy już wreszcie Ci przepisze a Ty idziesz do apteki a tam Ci taki jeden z drugim mówi, że recepty nie wyda, bo mu religia na to nie pozwala!

A idź precz!

Wtedy wzywam kierownika i albo kierownik mnie obsługuje albo inna farmaceuta/ka, o ile są...bo mi się może nie chce chodzić od apteki do apteki...

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-12-2014, 23:45
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8

Właśnie- klauzula sumienia im pozwala na odmowę, ale nie pozwala na pozostawienie bez pomocy, czyli powinien nam wskazać gdzie możemy kupić, gzie możemy wykonać dany zabieg. Powinni się za to zabrać - odmawiasz- ale jesteś zobowiązany dalej poprowadzić pacjenta w miejsce gdzie otrzyma należytą pomoc.
A nie, że każdy się na Ciebie wypnie bo sumienie mu na to nie pozwala.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-12-2014, 14:49
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Cytat:
Napisał beatris20 Zobacz post
Właśnie- klauzula sumienia im pozwala na odmowę, ale nie pozwala na pozostawienie bez pomocy, czyli powinien nam wskazać gdzie możemy kupić, gzie możemy wykonać dany zabieg. Powinni się za to zabrać - odmawiasz- ale jesteś zobowiązany dalej poprowadzić pacjenta w miejsce gdzie otrzyma należytą pomoc.
A nie, że każdy się na Ciebie wypnie bo sumienie mu na to nie pozwala.
Like Nic dodać nic ująć. Jeśli odmawiasz, ok, zawołaj kogoś kto mnie obsłuży lub powiedź gdzie bym mogła być obsłużona ale tak czy siak, swoją skargę pozostawiam.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 31-05-2018, 22:20
furgomo furgomo jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
furgomo.polki.pl

Tutaj się zgadzam.

Nie może być tak, że pacjent któremu deklarowali się pomóc zostaje bez pomocy. Mnie cieszy pewien wzrost świadomości wielu osób z praw jakie mają i dzięki UE wiele innych możliwości. Cieszą mnie takie projekty jak 9tygodni gdzie są wskazówki i odpowiedzi na trudne pytanie np. do którego miesiąca można usunąć ciąże.

I nie mylmy popierania prawa kobiet do tego,że jesteśmy za zabijaniem, mocne słowa, a mało kto tak naprawdę wczuwa się w rolę kogoś.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-08-2019, 15:25
hermenegilda25 hermenegilda25 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
hermenegilda25.polki.pl

Myślę, że moje zdanie niewiele w temacie zmieni, bo to przecież chodzi o konkretnego lekarza, konkretną panią aptekarkę etc. oraz o ich podejście do tematu. Dopóki nie będzie to zapisane w konstytucji, jasno i wyraźnie, dopóty będą się działy rzeczy niewiarygodne. Potrafię jednakże choć częściowo zrozumieć takie osoby. Sumienie ważna rzecz. Nie mieszajmy tylko do niego polityki i polityków. Warto czasem przeczytać coś z książek autorstwa ks Krzysztofa Kralka https://sumuswydawnictwo.pl/pl/c/Ks....-Kralka-SAC/51 Każdemu z nas się przyda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania