Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-03-2013, 11:27
agibee's Avatar
agibee agibee jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz
Zdjęcia: 187
Domyślnie Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

Cytat:
Napisał inesita28 Zobacz post
One co jakiś czas robią się mniejsze, następnie się powiększają. Myślałam, że może to jakieś gruczoły, albo zmiany hormonalne.
Z takimi sprawami to nie ma żartów! lepiej wybierz się do lekarza na kontrolę. wizyta z pewnością nie zaszkodzi a będziesz spokojniejsza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-03-2013, 14:11
monisiasz's Avatar
monisiasz monisiasz jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
monisiasz.polki.pl

Miasto: Trzebnica
Zdjęcia: 6

Najdotkliwsze były u mnie wymioty które towarzyszyły mi w pierwszej(bliźniaczej) i drugiej pojedynczej ciąży. Zaczęły się od 2 miesiąca i towarzyszyły do końca ciąży, żadne lekarstwa nie pomagały. Schudłam w pierwszej ciąży 2 kg (dzieci urodziły się z wagą 3 kg i 3,2 kg) w drugiej schudłam ponad 4 kg a mały urodził się z wagą 3,45 kg, dodam że jedynymi posiłkami które mój organizm tolerował były owoce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-03-2013, 10:01
mala101010's Avatar
mala101010 mala101010 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
mala101010.polki.pl

Miasto: jelenia gora
Zdjęcia: 4

Ja cała ciąże wymiotowałam i to nie były jakieś poranne mdłości czy coś, po prostu wymiotowałam bardzo często (dobrze o tyle ze wyniki miałam dobre i nie musiałam leżeć w szpitalu). Później wylądowałam w szpitalu 2 razy przez te wymioty bo groziło mi odwodnienie co w ciąży jest niebezpieczne gdyż zmniejsza się ilość wód płodowych i to może na prawdę się złe skończyć. No to u mnie na tyle i moja rada jak która dużo wymiotuje i jest w ciąży uważajcie i idźcie do lekarza prowadzącego ciąże lepiej pytać niż później leżeć w szpitalu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-08-2013, 14:26
Bovary Bovary jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Bovary.polki.pl

u mnie najgorsze były mdłości przez pierwsze dwa miesiące, miałam też straszne wahania nastroju, potem jak skończyły się mdłości, przypałętały się zaparcia, akurat z nimi szybko sobie poradziłam sobie aplikując czopki. A po ciąży zostało mi trochę brzuszka, co uważam za dużą dolegliwość
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-08-2013, 20:12
Mobaj461 Mobaj461 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Mobaj461.polki.pl

Ja mam hemoroidy. Siedzieć nie mogę... krwawią mnie, swędzą. Tragedia. Mam nadzieję, że po porodzie mi to minie ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-08-2013, 20:42
anulka9205 anulka9205 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
anulka9205.polki.pl

Miasto: lubuskie, nowa sól

O tak, hemoroidy to okropna sprawa, też miałam w ciąży. Urodziłam córeczkę 4130g więc w czasie porodu zrobiły się jeszcze większe i strasznie bolały, gorzej niż krocze, mimo nacięcia i urodzenia tak dużego dziecka ale po ok.2 tygodniach dzięki czopkom Hemorol zeszły no i wymioty na początku ciąży też były okropne, ale przeszły mi jakoś koło 13tc.

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-12-2013, 12:18
Nosia Nosia jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Nosia.polki.pl

Zawsze podziwiałam kobiety, które mówiły, że lubią być w ciąży. Mimo, że o upragnione dziecko staraliśmy się cztery lata ciąża nie była fajnym okresem. Choć serce przepełniała radość to ciało cierpiało. W pierwszym trymestrze mdłości, ogromny paraliżujący ból głowy i senność nie dawały mi spokoju. Gdy przeszły około 13 tygodnia byłam pewna, że dalej będzie już spokojnie, ale gdzież tam. Śledziłam kalendarz ciąży (http://****************/ciaza-i-porod...en-po-tygodniu) i zmagałam się ze wszystkimi opisanymi tam objawami. Puchłam, miałam bóle krzyżowe, wstręt do jedzenia, drażliwość na zapachy, ciążową cukrzycę i anemię, a pod koniec dopadły mnie hemoroidy. Używałam tych czopków, o których pisze Anulka i było nieco lepiej. Nie lubię być w ciąży, ale tuląc maleństwo szybko zapomina się o tym wszystkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-10-2014, 15:53
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

W pierwszym trymestrze miałam mdłości i wymioty. Najgorzej było w samochodzie, musiałam jeździć z reklamówką na kolanach i zazwyczaj w trakcie jazdy ją napełniałam oczywiście jeździłam jako pasażer ;p
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-10-2014, 15:58
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

Cytat:
Napisał mikaa997 Zobacz post
W pierwszym trymestrze miałam mdłości i wymioty. Najgorzej było w samochodzie, musiałam jeździć z reklamówką na kolanach i zazwyczaj w trakcie jazdy ją napełniałam oczywiście jeździłam jako pasażer ;p
to ja mialam tylko mdlosci i to rano los byl laskawy dla mnie pod tym wzgledem na szczescie ale mi dokuczala dosc dlugo i utrudniala chodzenie rwa kulszowa
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-11-2014, 00:37
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8

Na początku ciąży, z samego rana miałam delikatne mdłości, ale to tak do godziny 8 (chodziłam do pracy na 6).A przez pierwszy trymestr najgorsze było uczucie ciągłego zmęczenia , mogłabym spac i spac. Ale trzy miesiące mineły i energia wróciła czuje się super , ale teraz konczy się drugi trymestr, zacznie trzeci i już mam problemy z spaniem, musze uważac na to co jem bo zgaga, skurcze nocne nóg, męczę się podczas chodzenia po schodach . Ale podsumowując- jak na razie w ciąży czuję się super
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania