Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-02-2013, 19:39
ewelka21's Avatar
ewelka21 ewelka21 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelka21.polki.pl

Zdjęcia: 434
Domyślnie Wasze dolegliwości ciążowe

Które z typowych ciążowych dolegliwości były dla Was najdotkliwsze?Które z nich najbardziej dały się Wam we znaki? Mdłości, wymioty a może opuchnięte stopy?Czekam na Wasze wypowiedzi

Ja pierwszą ciążę ,,przechodziłam" prawie bez objawowo. Czułam się świetnie!Za to druga...Nudności i wymioty towarzyszyły mi do czwartego miesiąca...Całymi dniami czułam się okropnie, a przecież musiałam ,,normalnie" funkcjonować. Potem pojawiły się dodatkowo problemy z oddychaniem i dokuczliwa zgaga...Nie mogłam zrozumieć dlaczego aż tak źle znoszę tę ciążę...Może dlatego moja druga córeczka postanowiła przyjść na świat już w 7 miesiącu ciąży..?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-2013, 11:44
monikamt18 monikamt18 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
monikamt18.polki.pl

Zdjęcia: 12
Domyślnie Odp: Wasze dolegliwości ciążowe

Pierwsza ciąża i wszystkie objawy książkowe nudności, wymioty, zgaga, zaparcia, puchnięcie, kłopoty z oddychaniem i cała reszta. Z czego wymioty aż do dnia porodu!!! Masakra jakaś

Druga ciąża właściwie bezobjawowa, kilka razy mdłości może ze trzy razy wymiotowałam. i gdyby nie to że mam problemy z szyjką i rozwarciem mogłabym powiedzieć że ciąż idealna

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-02-2013, 14:48
koliberek71's Avatar
koliberek71 koliberek71 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
koliberek71.polki.pl

Zdjęcia: 42

Wszystkie 3 ciąze bez objawowo, za to niesamowita chęć na meblowanie i remonty jak typowy ssak musiałam uwić gniazdo ,raz wymiotowałam jak nie wiedziałam czego się chycić i zjadłam litre kisielu cytrynowego...szok
Nogi mi spuchły jak siedziałam 10 h w busie na samym początku ciązy, wygladały jak kolumny Zygmunta i dochodziły do siebie z tydzień.
W ciązy z Grześkiem od 7 miesiąca sikałam jak nakręcona i nie mogłam sobie z tym dać rady,nawet jak kichłam to się olałam.Byłam z tym u gina i Pan doktor kazał mi się połozyć podniósł mi nogi taką świece zrobił mi i tak trzymał ze 3 minuty.Powiedział ze obrócił Grześka i tak się skończyły problemy z sikaniem.
A co mnie jeszcze denerwowało ze nie mogłam usiąść w autobusie,mimo ze wszyscy mi robili miejsce nie mogłam siedzieć akurat tam Grzesiek takiego szaleju dostawał ze zoładek mi wychodził gardłem.Czego akurat w autobusie nie wiem?

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-2013, 08:14
ewelka21's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelka21.polki.pl

Cytat:
Napisał monikamt18 Zobacz post
Pierwsza ciąża i wszystkie objawy książkowe nudności, wymioty, zgaga, zaparcia, puchnięcie, kłopoty z oddychaniem i cała reszta. Z czego wymioty aż do dnia porodu!!! Masakra jakaś

Druga ciąża właściwie bezobjawowa, kilka razy mdłości może ze trzy razy wymiotowałam. i gdyby nie to że mam problemy z szyjką i rozwarciem mogłabym powiedzieć że ciąż idealna
A u mnie na odwrót
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-03-2013, 22:49
inesita28 inesita28 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
inesita28.polki.pl

Zdjęcia: 36

Jak dla mnie wymioty i zgaga, nogi mi aż tak nie puchły. Pod koniec ciąży bóle pleców.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-2013, 07:13
mareszka mareszka jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
mareszka.polki.pl

Zdjęcia: 24

mi najmocniej dokuczały bóle pachwin...ból koszmarny
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-03-2013, 13:16
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
inesita28.polki.pl

Bóle pachwin to ja miałam w połogu i nawet teraz. 7 miesięcy po ciąży. Czasami robi mi się taki jakby mały guzek po prawej stronie. Zawsze zapomnę się zapytać o to lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-03-2013, 08:49
ewelka21's Avatar
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ewelka21.polki.pl

Nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam. Ale jak wyczuwasz guzki to powinnaś koniecznie udać się do lekarza. Czegoś takiego nie można lekceważyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-03-2013, 11:21
agibee's Avatar
agibee agibee jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agibee.polki.pl

Miasto: Bydgoszcz
Zdjęcia: 187

Uuuuu...u mnie to wyglądało kiepsko. Przez pierwsze 4 miesiące codzienne wymiony nawet po kilka razy. Aż w końcu ginekolog dla naszego dobra przypisała jakieś tabletki na powstrzymanie. pomogły po tygodniu i potem wymioty towarzyszyły mi 1-2 razy na miesiąc do końca ciąży. co jest dziwne...nie mogłam pić czystej wody,bo od razu wszystko mi się podnosiło "do góry". Lekarz też pierwszy raz spotkał się z takim przypadkiem. Inne objawy: krew z nosa, nudności,zawroty głowy, pod koniec ciąży ból nóg...takie nieprzyjemne "rwanie". Najgorsze były wymioty!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-03-2013, 11:25
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
inesita28.polki.pl

One co jakiś czas robią się mniejsze, następnie się powiększają. Myślałam, że może to jakieś gruczoły, albo zmiany hormonalne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania