Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odparzenie pupci, co jest najlepsze?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Ja uzywam masci bepanthen i uwazam ze jest rewelacyjna.Probowalismy sudokrem ale ma dziwna konsystencje a penaten i nivea nie uchronily przed czerwona pupa.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Nic nie robilam dalej smarowalam sudokremem i widze ze te krostki troche zeszzly zostalo pare ale jest lepiej
      Wikunia 04.08.2008r

      Skomentuj


        #63
        U mnie sudokrem się nie sprawdził, zresztą nic ogólnie dostępnego nie pomagało. Używałam maści przepisywanej przez lekarza i robionej w aptece. Działa cuda.

        Skomentuj


          #64
          Profilaktycznie stosowałam bepanthen, a jak cos na pupci się pokazało to sudocrem albo Linomag.

          Skomentuj


            #65
            Ja po pierwsze to polecam sudokrem ale tylko do zapobiegania a nie leczenia. Moim dzieciom sudokrem pomagał jedynie zapobiegać ale gdy do odparzenia już doszło ((a zdarzało się to BARDZO często)) to już nici po nim. Starsza córa dostała od dermatologa recepte na Clotrimazol i tylko ten jej pomagał ((ok 20zl)). Jeszcze do puki używałam kremu ze szpitala było wszystko w jak najlepszym porządku ale gdy tylko go zabrakło zaczeło się piekło ((maść robiona na recepte którą daje lekarz jest zupełnie inna)). Pomagał jedynie Clotrimazol. Już do ok 2 dniach zaczeło się poprawiać. Zawsze wyglądało to tak że pupa była bordowa i poraniona, tak że pieluszka zawsze była czerwona od krwi, a dziecko nie mogła ani spać ani leżeć nawet kąpać się nie dało. Wietrzenia nic nie pomagały i babcine sposoby również zawiodły ((mówię tu o mące ziemniaczanej - gdy dziecko się zesiusia robią się grudy i stan tylko się pogarsza)). Waża jest również przyczyna bo moja młodsza córa używać może tylko jednego kremu i całkiem innego ((dostajemy go w Wielkiej Brytani więc nawet nazwy podawać nie będe, bo w Polsce się go niedostanie)). Jest też ważny rodzaj pieluszki. Starsza córcia jak zresztą i młodsza mogły używać tylko tych oryginalnych pampersów pampersa, bo po każdej innej zaraz się pogarszało.

            Skomentuj


              #66
              mówisz star o kremie clotrimazol?
              dostałam taki w ciąży na infekcje bakteryjne
              ale mój kosztuje jakieś 3 zł
              i nie wolno go stosować u noworodków
              w sumie nie próbowałam to sie nie wypowiem
              ale drogi nie jest i bez recepty więc mozna spróbować
              my na szczęście juz nie pamiętamy co to odparzenie
              i oby tak dalej

              xxx
              Last edited by disne; 30-07-2020, 18:03. Powód: link
              Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

              Skomentuj


                #67
                [QUOTE=pinklady;29239]mówisz star o kremie clotrimazol?
                dostałam taki w ciąży na infekcje bakteryjne
                ale mój kosztuje jakieś 3 zł
                i nie wolno go stosować u noworodków
                w sumie nie próbowałam to sie nie wypowiem
                ale drogi nie jest i bez recepty więc mozna spróbować
                my na szczęście juz nie pamiętamy co to odparzenie
                i oby tak dalej

                xxx

                no właśnie pomieszałam nazwy clotrimazol dostała młodsza córa i właśnie jak miała ok2 tygodni starsza w Szkocji dostała inny krem, a tego z polski o który mi chodziło coś se przypomnieć nie moge, jeszcze tej nazwy poszukam. I faktycznie zgadza się ja również w ciązy dostałam go na infekcje bakteryjne i po ciąży to samo więć z córą mamy jeden krem gdy tylko któraś ma problemy jest to idealne lekarstwo
                Last edited by disne; 30-07-2020, 18:03. Powód: link

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Moim zdaniem najlepszy jest tormentiol.Tylko nie można go za długo używać.

                  Skomentuj


                    #69
                    może i tak ale mój syn tak sie wierci jak zmieniam pieluchę\
                    że jak chcę go posmarować kremem to nieraz najpierw ubranie ma w kremie potem pupa
                    a tormentiol strasznie brudzi jak wiesz i się nie spiera
                    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                    Skomentuj


                      #70
                      jak dbać o pupę niemowlaka

                      My Samuelka kąpiemy w Oliatum.Po niej Jego pupcia jest idealna,nawet jeśli coś się pojawiło w ciągu dnia.A przy każdej zmianie pieluszki stosujemy sudokrem.Nam sprawdza się idealnie.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Witaj*****Ja przy dwojce moich dzieci na odparzenia używałam zwykłej mąki ziemniaczanej i zawsze pomagało****kremy sa wilgotne i długo się odparzenie goi , a tak przy zastosowaniu mąki na suchą pupcie szybciej *****polecam bardzo************

                        Skomentuj


                          #72
                          Odparzenie pupci, co jest najlepsze?

                          nasz synek jakiś czas temu też odparzył sobie nie pupcie a pachwinkę z lewej strony, od razu zaczęliśmy używać SUDOCREM i bardzo szybko mu to zniknęło, podobno dobry jest też LINOMAG. Można go stosować na przemian z SUDOCREMEM.
                          Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                          http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                          Skomentuj


                            #73
                            ja polecam tormentiol-odparzenia schodza juz na drugi dzien,lepszy od sudocremu a kosztuje ok.6zl

                            Skomentuj


                              #74
                              Odparzenie pupci, co jest najlepsze?

                              Ja używałam właśnie Sudocremu, problem zniknął po tygodniu. podobno dobry jest tez Linomag, ale on brudzi. jak dla mnie sudocrem jest super, do tej pory go używam, chociaż odparzeń już nie ma.
                              Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                              http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                              Skomentuj


                                #75
                                Ja używałam sudokremu na codzień przez pół roku, jest drogi, ale bardzo wydajny, więc starczał nam na bardzo długo i tylko dwa razy zdarzyło się, że synek miał czerwoną pupkę, cały czas była piękna. Od 7 miesiąca stosuję krem bambino i narazie nic się złego nie dzieje.


                                http://www.wielgusiatko.naszedzieci.net
                                Karolek 27.04.2008r. ma już 11 miesięcy
                                16 stycznia 2009r. Karolek nauczył się raczkować
                                27 stycznia 2009r. Karolek powiedział pierwsze słowo "TATA"
                                20 luty 2009r. Karolek pierwszy raz sam stanął :)
                                20 luty 2009r. Karolek zrobił pierwszy kroczek :)

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X