Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dbanie o pierwsze ząbki/Pasta do zębów

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Pasty do zębów to kiepściutkie pod względem składu, jedyna która była jakkolwiek znośna to Adent dla dzieci, ale ją wycofali z produkcji bo im nie szła.
    Teraz został Elmex z w miarę bezpiecznym aminofluorkiem Olaflur oraz wstrętnym methylparabenem, Elgydium dla dzieci z aminofluorkiem II generacji o którym informacji nie sposób znaleźć i methylparabenem, a jakże, cała gama past z nieciekawym fluorkiem sodu no i pasty bez fluoru, w których specjalnych szkodliwości nie ma, ale dentyści niby ten fluor jednak zalecają - i bądź tu mądry...
    Last edited by Chemical; 26-08-2009, 23:11.

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Napisane przez Chemical Pokaż wiadomość
      Pasty do zębów to kiepściutkie pod względem składu, jedyna która była jakkolwiek znośna to Adent dla dzieci, ale ją wycofali z produkcji bo im nie szła.
      Teraz został Elmex z w miarę bezpiecznym aminofluorkiem Olaflur oraz wstrętnym methylparabenem, Elgydium dla dzieci z aminofluorkiem II generacji o którym informacji nie sposób znaleźć i methylparabenem, a jakże, cała gama past z nieciekawym fluorkiem sodu no i pasty bez fluoru, w których specjalnych szkodliwości nie ma, ale dentyści niby ten fluor jednak zalecają - i bądź tu mądry...
      Jestem pod wrażeniem... Chemical, widać,że wiesz co robisz! Zazdroszczę wnikliwości i skorzystam z Twojej wiedzy U moich maluchów póki co było zwyczajnie - Colgate żelik z drobinkami "gwiazdek". Ale... z tego co czytam, zdaje się warto przetestować elmex
      Last edited by haluszka; 28-08-2009, 11:07.

      Skomentuj


        #63
        a ja polecam pastę nenedent-baby

        jak dla na super nie zawiera mentolu ani fluoru i jest dostępna z szczoteczką silikonową


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #64
          Elmex

          Skomentuj


            #65
            Zaczęłam od Colgate-smiles a później już miętowa.
            Ubranka dla dzieci i niemowląt – TuTuTu.pl

            Skomentuj


              #66
              kiedy zacząć szczotkowanie?

              Dziewczyny
              Mam prawie 8 miesięcznego synka który ma już 6 zębów nie wiem czy mam mu już myć te ząbki szczoteczką i pastą? Czuję czasem że jakoś brzydko "jedzie" mu z buźki ale nie mam pojęcia czy produkują takie rzeczy dla tak małych dzieciaczków, z reguły widuję pasty po 3 roku życia dopiero
              1.03.2009 9:55 FILIPEK

              Skomentuj


                #67
                Odp: kiedy zacząć szczotkowanie?

                Uważam, że już dawno powinnaś zacząć myć, jak tylko pojawiły się ząbki, na początku wodą a po pewnym czasie wprowadzić pastę.

                Co do szczoteczek to są komplety dla takich maluchów gumowa szczotka i z włosiem. Tę gumową zawsze dawałam synowi to rączki i sam sobie mył, a tą drugą myłam sama.

                Jest pasta bez fluoru dostępna w aptece Nene-Dent, dla dzieci poniżej roku, śmiało możesz nią myć.
                A powyżej roku jest no Elmex.
                Julek: 10/3/2008

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: kiedy zacząć szczotkowanie?

                  No myć już myć, niech się przyzwyczaja do szczoteczki, ja już od 11 miesiąca używam pasty elmex a prędzej to silikonową szczoteczką i wodą
                  PAULINA 07.07.2008




                  http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...anik12;page:-1

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: kiedy zacząć szczotkowanie?

                    My najpiew mylismy woda a od niedawna stosujemy paste,fajne sa pasty Lavera basis (produkt bio-smak owocowy-dla 2 latkow)i weleda -do stosowania u juz okolo rocznych dzieci.

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: kiedy zacząć szczotkowanie?

                      ja jestem za jak najwczesniejszym zapoznaniem dziecka co to szczotka do zębów
                      Julka dośc późno poznała szczotkę i dziś często muszę z nią walczyc o mycie
                      Majce myłam już dziąsełka za pomocą płatka kosmetycznego i wody przegotowanej
                      potem była szczoteczka silikonowa
                      a dzis mamy z colgeyta i pastę nenodent
                      a małą czasem i 8 razy myje zęby na dzień (2 razy ja jej myję)
                      bo jak wpada do łazienki to odrazu staje na palcach koło pralki i woła myj myj i chce szczotke i jej daję skoro lubi


                      JULA

                      MAJA

                      OLGA

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: kiedy zacząć szczotkowanie?

                        My szczotkujemy od samego poczatku-najpierw woda,niekoniecznie po kazdym posilku ale chociaz raz dziennie.Teraz mamy 8 zabkow i niedlugo chyba trzeba bedzie zaczac uzywac pasty;-)

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: kiedy zacząć szczotkowanie?

                          ja też jestem ZA myciem ząbków od momentu pojawienia się pierwszego
                          Moja fajnie sobie myła,ochoczo itd.do chwili kiedy nie kupiłam (nie wiem co mnie podkusiło) "żel do mycia,od pierwszego ząbka"- ziaja...kurcze bez fluoru,taki żel a moja jak go spróbowała to więcej mi zębów już nie chciała myć

                          Ale teraz jest juz ok,ale to zależy od dnia,ona sama to sobie tylko "pomaca"zęby i dziąsła(zawsze coś)ale jak mamusia umyje zębole...."to nie ma chu...we wsi" a nie zawsze pozwoli sobie na umycie.
                          FROCH

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: kiedy zacząć szczotkowanie?

                            dzięki dziewczynki pomogłyście nie wiem sama czemu ale szukałam raczej w drogeriach niż w aptece
                            Zatem wybieramy się z Filipsem na zakupy

                            trochę się jednak obawiam czy dam radę bo on ogólnie nie lubi majstrowania przy buzi... no zobaczymy
                            dzięki i pozdrawiamy
                            1.03.2009 9:55 FILIPEK

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: kiedy zacząć szczotkowanie?

                              My zaczęliśmy szczotkować ząbki jak tylko wyszły pierwsze 4 (wyszły naraz kiedy Olaś miał prawie pół roku). Używaliśmy szczoteczki dla niemowląt i pasty dla dzieci od 0-3 lat firmy Aquafresh). Nasz synek teraz ma wszystkie ząbki i bardzo lubi je myć, czasem robi to nawet 3-4 razy dziennie.
                              Na początku oczywiście szczotkowanie zębów bardziej przypominało zabawę, ale nam pomógł sposób wzajemnego mycia, ja myłam ząbki bobasowi, a synek mi, dzięki temu cały proces uczenia przebiegł bezproblemowo
                              Dodam, że podczas wyrzynania sie trzonowych zębów myliśmy Olowi zęby rzadziej, bo miał strasznie wrażliwe dziąsła, ale potem wszystko wróciło do normy.
                              Last edited by dotty; 26-10-2009, 14:11.

                              Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

                              Różności do postów
                              GALERIA OLAFKA

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: kiedy zacząć szczotkowanie?

                                kupiłam dziś zestaw szczoteczek, są 2 silikonowe i 1 z włosiem ale chyba zacznę już tą z włosiem i pastą nenedent bo polecała bardzo pani w aptece, zaraz idziemy się kąpać zobaczymy jak nam wyjdzie te szczotkowanie
                                1.03.2009 9:55 FILIPEK

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X