Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ile płacicie za przedszkole?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ile płacicie za przedszkole?

    Przyjaciółka jest na etapie wybierania przedszkola dla swojego malucha i trochę jej pomagam.
    Ostatnio wpadło mi w oko np. to http://junior.lublin.pl/, tylko że to jest przedszkole prywatne i zastanawiam się, czy stawka miesięczna nie odstaje zbytnio od tych państwowych. wiadomo, z kasą jest tak sobie, więc wydatki najlepiej ciąć, a nie zawyżać.
    I tu moje pytanie - ile kosztują przedszkola w Waszych miastach? Interesują mnie i państwowe i publiczne, bo chciałabym mieć porównanie.
    Z góry wielkie dzięki
  •    
       

    #2
    Odp: Ile płacicie za przedszkole?

    Moja córeczka chodzi do przedszkola publicznego i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jako że chcesz miec wgląd ogólny, to nie będę omawiać tego konkretnego przedszkola, ale ogólnie w moim mieście.
    Zazwyczaj w przedszkolach publicznych w godz. 8-13 jest za darmo (ciekawe, kto pracuje od 8 do 13 :P). Zuzka jest od 6:30 do 15:30. Za kolejne godziny płacę po 1,60. Różnie bywa, ale zazwyczaj ta opłata tak 2,50 nie przekracza. Posiłki- ok. 4- 7 zł za dzień, zależy gdzie. Za darmo mam religię i rytmikę, plus dodatkowo można zapisać dziecko na taniec towarzyski, angielski i gimnastykę. Razem wychodzi mi ok. 150 zł za miesiąc, zależy jeszcze kiedy. Dodam, że jest to niewielkie przedszkole, 10 minut spacerkiem od mojego domu.
    W związku z powyższym jestem zdania, że przedszkole prywatne nie ma sensu, zwłaszcza gdy cienko z kasą. Czesne zaczynają się w okolicach 300 zł. Drugie 300 na materiały plastyczne! Płacę 50 zł na semestr i moja córa jeszcze jakoś nie narzekała na jakość kredek 10 zł dziennie za wyżywienie, czyli kolejne 200 zł na miesiąc. Plus 10 ! zł za kolejną godzine... Ile razem? 800zł? Więcej? Za przedszkole? Według mnie to zwyczajnie bez sensu, lepiej porozmawiać z innymi mamami przedszkolaków i wybrać jakąś fajna, publiczną placówkę.
    Moja prawie dorosła córka


    Moja wyrośnięta kruszynka

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ile płacicie za przedszkole?

      Od września każda godz dodatkową będzie za 1zł u mnie od 8-14 jest za darmo


      Skomentuj


        #4
        Odp: Ile płacicie za przedszkole?

        u mnie od 6 do 12 jest za darmo a moje chodzą od 8 do 14
        place 5zł za posilek dziennie plus kazda godz platna 2ł a od wrzesnia chyba bedzie 1 zł?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Ile płacicie za przedszkole?

          dziewczyny ja się wyprowadzilam z Warszawy, gdzie placilam za klubik 650 zł a teraz place za przedszkole 170 zł ze wszystkim, z dodatkowymi zajęciami, posiłkami na 8 h, bo to gminne i sa dofinansowania. A jest lepiej wyposazone i wiecej atrakci niż w miejskim.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ile płacicie za przedszkole?

            u mnie od 8 do 13 za darmo w tym czasie mają angielski rytmikę i zajęcia z neurologopedą dwa razy w tygodniu. Potem 1,30 ale tak jak piszę koliberek od września będzie złotówka, bo tak będzie wszędzie w publicznych przedszkolachwięc evelineku Ciebie też tak musi być. Wyżywienie 3,4 za śniadanie i obiad. Podwieczorek kosztuje 1zł. Ale moi akurat na razie są do 13 więc nie kożystają.


            Skomentuj


              #7
              Odp: Ile płacicie za przedszkole?

              My się wybieramy od września -zobaczymy jak bedzie.


              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ile płacicie za przedszkole?

                Ja w Pszczółce Mai mam 750zł - zobacz cennik

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ile płacicie za przedszkole?

                  w opolu za państwowe przedszkole trzeba zapłacić ponad 400 zł, z wyżywieniem.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ile płacicie za przedszkole?

                    Przyznam, że jestem swego rodzaju ryzykantką. Na moim osiedlu otworzono nowe przedszkole prywatne - 320zł - miesięcznie, ale po kilku dniach ciężko powiedzieć jeszcze czy jest warte tych pieniędzy czy nie.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ile płacicie za przedszkole?

                      ja za moje blizniaczki w panstwowym co miesiac place około 400 zł

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ile płacicie za przedszkole?

                        Pod Wwa płacę 750 zł za prywatne. Do państwowego mimo trójki dzieci nie udało mi się dostać.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ile płacicie za przedszkole?

                          Ja za państwowe przedszkole z dodatkowymi godzinami płacę 230 zł. Zajęcia dodatkowe są za darmo. Trzy posiłki dziennie, jeżeli istnieje taka potrzeba dieta dostosowywana jest indywidualnie dla danego dziecka. W przedszkolu dzieci mają zajęcia z logopedą i jest dogoterapia. Jestem zadowolona.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ile płacicie za przedszkole?

                            płaciłam 300 zł, przedszkole niepubliczne (w cenie posiłki, logopedia i rytmika)

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ile płacicie za przedszkole?

                              ja płacę około 700 złotych, ale jak tylko zobaczyłam nowoczesne wyposażenie tego przedszkola, uznałam, że warto wydać te pieniądze za doskonałe warunki rozwoju mojego malucha

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X