Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Zdrowie i uroda
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i uroda Jak w chwilach wolnych od macierzyńskich obowiązków zadbać o siebie?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 06-12-2014, 16:23
baranek999 baranek999 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
baranek999.polki.pl

Domyślnie Odp: Usuwanie kamienia z zębów

Ja miałam usuwany kamień i faktycznie sporo krwi i sporo bólu się z tym wiąże ale jeżeli chcemy mieć ładne zdrowe zęby to musimy to robić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-12-2014, 21:34
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44

No to fakt chcesz wyglądać pięknie to cierp hehe - ja póki co mam dość wszystkiego więc na dodatkowe bóle i wrażenia nie jestem chętna...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-12-2014, 23:00
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

Ja w ogóle nie usuwam kamienia bo go po prostu nie mam
Dentysta jak mnie widzi to mówi, znów przyszłaś mój czas marnować? bo zawsze odsyła mnie z kwitkiem, ze zęby moje są na 6 z plusem
Ja myję zęby 3x dziennie, szczoteczką elektryczna i dentysta mówi, ze to może być zasługa właśnie tej szczoteczki i częstotliwości mycia

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-12-2014, 11:42
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8

Profilaktyka jest bardzo ważna, ja też zauważyłam, że szczoteczka elektryczne lepiej sobie radzi z płytką nazębną, teraz używam pasty nowej blend-a-med która bardzo dobrze czyści i zapobiega powstawaniu płytki nazębnej. Tak więc jest rewelacyjna
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-12-2014, 15:57
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

Moim zdaniem, jak się szczotkuje zęby często i długo a nie kilka sekund, na szybciocha to nawet byle jaka pasta da sobie radę
A co do szczoteczek elektrycznych to jestem jak najbardziej na TAK

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-01-2015, 06:58
kimala kimala jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kimala.polki.pl

Etap - jest różnica w efekcie przy różnych pastach, ale coś takiego można zauważyć w momencie kiedy miesiącami korzystasz z tych past. W krótkim czasie przecież tego nie ocenisz ;-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 13-01-2015, 09:26
atusia34 atusia34 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
atusia34.polki.pl

Miesiąc temu usuwałam kamień koszt 60 zł. Stomatolog powiedziała, że raz na rok wystarczy więc nie jest to taki duży koszt. Ale za powiedziała, żeby nie używać szczoteczek elektrycznych z końcówką wybielającą bo więcej skody niż pożytku. Leczy teraz pacjentów po takich szczoteczkach i mają obsunięte dziąsła i braki w szkliwie bo te końcówki plus mocniejsza pasta mają dużą ścieralność.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-01-2015, 11:29
alice-es alice-es jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
alice-es.polki.pl

Ja do zeszłego roku usuwałam kamień na NFZ, ale musiałam zrezygnować z usług przychodni, bo wynikły jakieś problemy z ubezpieczeniem. W związku z tym , mam pytanie- czy któraś z was mogłaby polecić mi dobry dentysta ustroń?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-2015, 14:08
akuriata akuriata jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
akuriata.polki.pl

Zdjęcia: 109

ja raz w roku ide na przegląd i jak trzeba to usuwam kamień i stomatolog robi fluoryzacje bo mam słabe szkliwo
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-2015, 09:36
Camelia01 Camelia01 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Camelia01.polki.pl

Chodzę na usuwanie kamienia i osadu średnio dwa razy do roku, czyli co 6 miesięcy . Bardzo dbam o zęby i zawsze staram się pamiętać o wizytach aby żadnej nie przegapić Teraz czeka mnie następny etap, czyli aparat ortodontyczny. Mam nadzieje, że już niedługo będę mogła pochwalić się w pełni pięknym uśmiechem. Na szczęście zarówno sprawy z leczeniem jak i ortodoncją mogę załatwić w jednej klinice więc nie muszę biegać od gabinetu do gabinetu. Jestem pacjentką Kliniki Odent w Warszawie już od dłuższego czasu więc w momencie gdy przyszła mowa o aparacie na zęby od razu wiedziałam, że zostaje w tej klinice i kontynuujemy leczenie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania