Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Zdrowie i uroda
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i uroda Jak w chwilach wolnych od macierzyńskich obowiązków zadbać o siebie?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 09-10-2008, 13:57
beefelpsmeall's Avatar
beefelpsmeall beefelpsmeall jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
beefelpsmeall.polki.pl

Domyślnie Usuwanie kamienia z zębów

Jak często chodzicie do dentysty, by oczyścić zęby z kamienia i osadu?

Ja średnio co pół roku...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-10-2008, 18:23
joasia2708's Avatar
joasia2708 joasia2708 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
joasia2708.polki.pl

Domyślnie

Podobno powinno się średnio co pół roku ale to kosztuje tyle, że masakra, przynajmniej w W-wie prywatnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-10-2008, 10:15
Intertl's Avatar
Intertl Intertl jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Intertl.polki.pl

Domyślnie

No niestety ceny są dość wysokie. Niby powinno się chodzić mniej więcej co pół roku, ale to też zależy czy masz tendencję do odkładania się kamienia i osadu. Mam koleżankę, które musi chodzić średnio raz na 3 miesiące. To dopiero ma koszt. Ale ona tylko czyści zęby (scaling) i poleruje. Nie bawi się w piaskowanie i chyba raz w roku lakieruje. No ale musi dbać o zęby. Za to nie pali!
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-10-2008, 12:38
Basia101
Guest

Zobacz mój nowy profil
Basia101.polki.pl

Domyślnie

ja chodzę 2 razy do roku...raz zdejmowali mi kamień... nie bolało a efekt widoczny...polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-2009, 11:30
animalia1 animalia1 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
animalia1.polki.pl

Zdjęcia: 1
Domyślnie Kamień na zębach

Witam,
Mam pytanie w sprawie kamienia na zębach.
Mam go dużo - wczoraj ściągnięto mi go.
Może wiecie czy są na rynku jakieś pasty czy płyny żeby uniknąć ponownie kamienia?
Czy to jest jakiś rodzaj choroby? Lub braku czegoś w organizmie? Chciałabym wiedzieć coś więcej na ten temat.
Z góry dziękuję za pomoc
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-2009, 11:58
tosienka tosienka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
tosienka.polki.pl

Zdjęcia: 6
Domyślnie

Własciwie wszystkei dostepne pasty maja dzialac pzreciw kamieniowi nazebnemu jednak wiadomo jak to jest - reklama jedno a zycie drugie.
Mysle ze jedynie dentysta jest najlepszym sposobem by si ego pozbyc, niestety problem szybko powraca - picie kawy czy herbaty,palenie papierosow wzmaga problem.
Jedynym rozwiazaniem jest czeste mycie zebow porzadna pasta i szczoteczka, ograniczenie uzywek oraz regularne wizyty u dentysty.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-2009, 13:33
dotka238's Avatar
dotka238 dotka238 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Miasto: Francja
Domyślnie

Niestety kamien wraca u jednych predzej u drugich pozniej,do dentysty trzeba chodzic zeby go usunac pasty niewiele daja.Ja jestem walnieta na punkcie zebow,szczoteczke mam elektryczna nie pale petow a kamien co jakis czas narasta Zabawne bo jak przed ciaza palilam i pilam kawe to mialam lepsze zeby niz teraz...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-2009, 23:02
julcia3101's Avatar
julcia3101 julcia3101 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
julcia3101.polki.pl

Miasto: Münster,Niemcy
Blog Entries: 1
Zdjęcia: 38
Wyślij wiadomość przez Skype™ to julcia3101
Domyślnie

tez mam ten problem, jak palilam i pilam kawe to mialam mniej kamienia, i zaobserwowalm i czesciej myje zeby tym wiecej zbiera mi sie nalot kamienia, a mam chopla na punkcie bialych zabkow,POMOCY!!!!!ratunku
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-2009, 08:31
qwerty's Avatar
qwerty qwerty jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
qwerty.polki.pl

Domyślnie

Dziewczyny, Tak naprawdę na tworzenie się kamienia nazębnego nie ma wcale wpływu picie kawy, herbaty, wina czy palenie papierosów. Używki te powodują jedynie jego zabarwienie przez co staje się bardziej widoczny. Szybkość tworzenia się kamienia zależy od osobniczych właściwości śliny. Jej gęstości, zawartości substancji organicznych i mineralnych- Kamień powstaję w skutek mineralizacji płytki bakteryjnej, która składa się z bakterii i ich wydalin i wydzielin. Higiena jamy ustnej spowalnia ten proces

Niestety częste czyszczenie przyspiesza ponowną mineralizacje. Usunięcie kamienia powoduje mikrorysy na szkliwie- nawet jeżeli jest przeprowadzane ultradzwiękami i później piaskowane. Rysy ułatwiają bakteriom przyleganie do szkliwa;(.

Po zdjęciu kamienia można przecierać zęby wodą utlenioną- najlepiej w stężeniu większym niż komercyjna.

Co do past wybielających to bardzo dobra jest pasta o nazwie Blanx- jest droższa niż standardowe pasty ale polecają ją stomatolodzy kosmetyczni
Mam nadziej ze was nie zanudziłam

AMELKA 08.02.2007
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-2009, 11:56
dotka238's Avatar
dotka238 dotka238 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dotka238.polki.pl

Miasto: Francja
Domyślnie

dominika jestes dentystka?ciekawe szczegolnie z ta woda utleniona musze sprobowac,dzieki za rade
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania