Wróć   Forum Mamotoja.pl > Zakupy > Wszystko dla mamy, taty i domu
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Wszystko dla mamy, taty i domu Nasi pomocnicy w codzienności - sprzęt AGD, wyposażenie, gadżety i ciekawe pomysły.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 10-02-2016, 09:44
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81
Domyślnie Odp: Wymarzone domy

kotek85 to taki styl troche amerykański - przynajmniej ja mam takie odczucia, u brata mojego męża jest tak, że jest przedpokój - tak są kurtki, buty, potem są dwuskrzydłowe szklane drzwi i wchodzisz do części salonowej - w której centralnym miejscem naprzeciw tych drzwi wejściowych są ogromne schody po łuku - troszkę inaczej niż na przedstawionym foto przez Ciebie, ale te schody strasznie odwracają uwagę szczególnie jak ktoś jest u nich pierwszy raz, niestety nie są praktyczne - raz zajmują multum miejsca - tak, że w salonie jest go strasznie mało, dwa u nich idą po łuku - wprawdzie góry nie używają jeszcze, ale są strasznie niepraktyczne w chodzeniu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-2016, 08:24
Patrycja621's Avatar
Patrycja621 Patrycja621 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
Patrycja621.polki.pl

moim wymarzonym domem jest dom wybudowany w technologii pasywnej
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-2016, 11:33
kotek_85 kotek_85 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kotek_85.polki.pl

Miasto: Śląsk
Zdjęcia: 28

Cytat:
Napisał 27otsifem Zobacz post
kotek85 to taki styl troche amerykański - przynajmniej ja mam takie odczucia, u brata mojego męża jest tak, że jest przedpokój - tak są kurtki, buty, potem są dwuskrzydłowe szklane drzwi i wchodzisz do części salonowej - w której centralnym miejscem naprzeciw tych drzwi wejściowych są ogromne schody po łuku - troszkę inaczej niż na przedstawionym foto przez Ciebie, ale te schody strasznie odwracają uwagę szczególnie jak ktoś jest u nich pierwszy raz, niestety nie są praktyczne - raz zajmują multum miejsca - tak, że w salonie jest go strasznie mało, dwa u nich idą po łuku - wprawdzie góry nie używają jeszcze, ale są strasznie niepraktyczne w chodzeniu
super, dzięki że napisałaś, przynajmniej choć trochę wiem jak to wygląda w praktyce Faktycznie jak teraz więcej o tym myślę, to choć mi się bardzo podobają, mogą być problematyczne. A nie stać mnie, żeby kosztem schodów pomniejszać pokoje ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-2016, 13:09
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

Cytat:
Napisał kotek_85 Zobacz post
no właśnie też o tym myślałam, że mało kto ma schody przed drzwiami. W moim otoczeniu nie znam nikogo kto by miał tak schody niestety dlatego pomyślałam o forum
tak samo wydaje się że korytarz i salon są bez sufitu to znaczy że ciągnie się do samej góry a to też nie jest takie funkcjonalne Znajomi tak mają i muszą dobrze ocieplać aby w zimie ciepło było
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-2016, 14:28
braap braap jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
braap.polki.pl

Marzy mi się piękny, romantyczny i duży dom. Planuje sobie tak urządzić swój obecny dom, bo na pałac mnie nie stać. Przeglądałam sporo blogów, na których znalazłam wiele inspiracji. Na jednym z nich znajdowała się ciekawa aranżacja wnętrza romantycznego z użyciem sztukaterii. Poszukałam trochę w internecie i znalazłam taką tutaj http://www.melagu.pl/sztukateria/sztukateria-elewacyjna . Co o niej sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-02-2016, 19:21
kotek_85 kotek_85 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kotek_85.polki.pl

Miasto: Śląsk
Zdjęcia: 28

Cytat:
Napisał Lara5 Zobacz post
tak samo wydaje się że korytarz i salon są bez sufitu to znaczy że ciągnie się do samej góry a to też nie jest takie funkcjonalne Znajomi tak mają i muszą dobrze ocieplać aby w zimie ciepło było
faktycznie o tym nie pomyślałam, całe ciepło się ulotni ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-02-2016, 18:01
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

Na pewno warto zrobić w domu taki przedpokój, nazywają to też wiatrołapem. Pozwaja to unikać dużych strat ciepła. Pomieszczenia otwarte, bez drzwi też generują duże straty ciepła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-02-2016, 19:26
agrafka13 agrafka13 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
agrafka13.polki.pl

Zdjęcia: 2

Ten przedpokój zwany wiatrołapem to i u nas będzie. Dobra sprawa, bo zimno do domu nie wpada zaraz po otworzeniu drzwi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-02-2016, 19:31
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

U nas znajomi mają indentyczną szeregówkę ale właśnie nie mają drzwi na przedpokój i mają sporo wyższe racunki, warto też zainwestować w dodatkowe ocieplenie strychu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-03-2016, 09:09
dynamical123 dynamical123 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
dynamical123.polki.pl

A ja u siebie w domu chcę postawić ściany szklane. A dokładnie rozdzielić jadalnię od salonu http://www.republikaszkla.pl/system/szklane-zabudowy/ bardzo mi się to podoba, bo nie tracę na przestrzeni, a przy tym mam to rozdzielone. Może zdecyduje się, że będzie przesuwne, to jak przyjdzie więcej gości, będzie można otwierać, ale tego nie jestem jeszcze pewna
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania