Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

naturalny nawóz domowym sposobem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    naturalny nawóz domowym sposobem

    Jak i z czego można zrobić nawóz do doniczek. Ja zbieram skorupki z jajek i fusy z herbaty. Podobno zawierają substancje odżywcze i mieszam je z ziemią. Może można wykorzystać i inne odpadki organiczne ?
  •    
       

    #2
    Odp: naturalny nawóz domowym sposobem

    Witam.

    Odnośnie skorupek od jajek, tak, faktycznie to stara i popularna metoda z zastrzeżeniem, że nie do wszystkich roślin można ją zastosować.
    Wyjątek stanowią hortensje, azalie i inne rośliny kwasolubne.

    Bardzo dobrym, domowym, sposobem na bujną zieleń w doniczkach jest podlewanie roślin wodą z akwarium- przy wymianie wody w akwarium nie wylewamy tej brudnej wody, tylko używamy do podlania roślin.

    Inny znany naturalny sposób na poprawę kondycji roślin, to użycie wody z gotowania ziemniaków- jest miękka i zawiera sole mineralne.

    Podobno można tez podlewać mlekiem, czy wodą z rozmrażania mięsa, ale tego nigdy nie stosowałam, więc nie daję gwarancji, że efekt będzie taki, jakiego oczekujemy.

    Zawsze też warto nalać wodę do konewek, tak by była "odstała". Czyli po podlaniu naszych roślin napełniamy konewkę wodą, odstawiamy i zapominamy o niej aż do następnego podlewania.

    Pozdrawiam.
    Agnieszka Szamborska
    Profesjonalne utrzymanie terenów zielonych
    http://www.firma-krzak.pl/

    Skomentuj


      #3
      Odp: naturalny nawóz domowym sposobem

      Słyszałam też o kawie aby fusy po wypitej kawie wyrzucać na ogródek że tez dobrze działa ?

      Skomentuj


        #4
        Odp: naturalny nawóz domowym sposobem

        Ja słyszałam o skórkach z banana, które po rozłożeniu pięknie nam ziemie użyźniają.

        Moja mama używała skorupek jaj, ale brzydko pachniały i juz tego nie stosuje, ale na dworze nie widzę przeszkód, bo mama nawoziła tak kwiatki w domu.

        Lara piszesz o fusach z kawy, ja używam fusów z herbaty.

        Czasem jak mąż nie dopije piwa, zostawiam na całą noc i rano podlewam kwiatki wygazowanym piwem, rosną jak na drożdżach

        Skomentuj


          #5
          Odp: naturalny nawóz domowym sposobem

          To sposobów jeszcze więcej Ciekawe

          Skomentuj


            #6
            Odp: naturalny nawóz domowym sposobem

            Ja właśnie dziś podlałam sobie kwiatki w domu wywarem z czarnej herbaty i te fusy też rozsypałam

            Skomentuj


              #7
              Odp: naturalny nawóz domowym sposobem

              Hmmm... o piwie nigdy nie słyszałam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: naturalny nawóz domowym sposobem

                chciała mieć piękny duży pełen zieleni ogród i ogrodowe problemy, z roślinkami, meblami ogrodowymi, oświetleniem, nawozami, ale niestety, na razie tylko mam balkonowy ogród, muszę jeszcze kilka lat poczekać na ten wymarzony

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: naturalny nawóz domowym sposobem

                  witam,
                  ja czasem wykorzystuje popiół z kominka, niedawno zmieniłem swój stary wkład na innowacyjny wkład kominkowy marki kratki PRO - http://www.kominki-elmes.pl/kominki-...we/mbm-pl.html zapewnia lepsze dopalanie i ma większą moc dodatkowo dba o środowisko - niska emisja spalin polecam

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X