Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady pediatry
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady pediatry Na wasze pytania o zdrowie i pielęgnację niemowląt i kilkulatków. Dziecko ma gorączkę ale brak innych objawów choroby? A może nie wiesz, który specjalista dziecięcy w Twojej okolicy jest najlepszy? Pomagamy sobie w rozwiewaniu wątpliwości.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 26-01-2015, 21:52
marzena_161 marzena_161 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
marzena_161.polki.pl

Zdjęcia: 44
Domyślnie Odp: Uporczywy kaszel

oooo matko już sterydy :/ Nie zbyt ciekawie to wygląda, no ale kurzy był, jest i zawsze będzie... Nietstey od tego się nie uchronimy... U nas się posprząta a na drugi dzień już jest masa kurzu. Dzieci jak są i biegają to się nosi ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 30-09-2015, 19:07
Klaudia877's Avatar
Klaudia877 Klaudia877 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Klaudia877.polki.pl

Ja jak się ledwo pojawi kaszel to podaję Dicotuss by się to mocniej nie rozwinęło. Odpukać, póki co działa
Nieprzeczytane 18-11-2015, 22:30
jolaak jolaak jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
jolaak.polki.pl

też mam taki problem z synem, osłuchowo czysto a kaszel ciągle się utrzymuje
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-01-2016, 09:49
1-wszamamapl 1-wszamamapl jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
1-wszamamapl.polki.pl

Na szczęście ostatnio pomocny okazał się syrop Pelavo oskrzela. Nie skończyło się jakimś wielkim choróbskiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-01-2016, 15:10
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

Cytat:
Napisał jolaak Zobacz post
też mam taki problem z synem, osłuchowo czysto a kaszel ciągle się utrzymuje
U nas jest dokładnie to samo Najbardziej z rana u synka kaszel się pojawia a w dzień już nie i osłuchowo też czystko Też wieczorem się kaszel pojawi :/
Już myślałam ze to może na tle alergicznym A pani w aptece poleciła DexaPico
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-01-2016, 15:28
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Na uporczywy kaszel bardzo dobrze sprawdza się syrop z surowego buraka. Działa rewelacyjnie. Być może suche powietrze w sezonie grzewczym działa drażniąco na śluzówkę. W tym wypadku syrop z buraka na pewno złagodzi objawy kaszlu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-03-2016, 15:17
martha_22 martha_22 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
martha_22.polki.pl

Nas zawsze w przypadku uporczywego kaszlu, zwłaszcza takiego suchego ratuje Flegamina i Plantago. http://plantagopharmplus.pl/ na tej stronce można poczytać o jego składzie, ale powiem, że sprawdza się świetnie i dziecko chętnie go pije. Z resztą są w nim m.in. : melisa, prawoślaz, witaminy i kiedy my mamy problemy z kaszlem, sprawdza się idealnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-03-2016, 07:23
Lara5 Lara5 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Lara5.polki.pl

Miasto: Jarocin
Zdjęcia: 58

Cytat:
Napisał blawatkowa15 Zobacz post
Na uporczywy kaszel bardzo dobrze sprawdza się syrop z surowego buraka. Działa rewelacyjnie. Być może suche powietrze w sezonie grzewczym działa drażniąco na śluzówkę. W tym wypadku syrop z buraka na pewno złagodzi objawy kaszlu
A jak się robi ten syrop z buraka Ciekawa jestem Kiedyś już o takim słyszałam ale nigdy nie robiłam Mój syn ma taki wieczorny kaszel ale i nie codziennie Dziwnie to wygląda bo raz ma kaszel a następnego wieczoru już nie A ja to lubię takie domowe specyfiki niż z apteki
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-03-2016, 21:21
Anka6 Anka6 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anka6.polki.pl

Cytat:
Napisał Klaudia877 Zobacz post
Ja jak się ledwo pojawi kaszel to podaję Dicotuss by się to mocniej nie rozwinęło. Odpukać, póki co działa
Ja również moim dzieciom podaję Dicotuss Baby. Zawsze staram się stosować lekarstwa , które mają jak najbardziej naturalny skład, tak jak w właśnie w tym przypadku . Dicotuss składa się głównie z wyciągów z prawoślazu i bluszczu oraz miodu
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-03-2016, 01:18
blawatkowa15 blawatkowa15 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
blawatkowa15.polki.pl

Miasto: Mazury
Zdjęcia: 16

Cytat:
Napisał Lara5 Zobacz post
A jak się robi ten syrop z buraka Ciekawa jestem Kiedyś już o takim słyszałam ale nigdy nie robiłam Mój syn ma taki wieczorny kaszel ale i nie codziennie Dziwnie to wygląda bo raz ma kaszel a następnego wieczoru już nie A ja to lubię takie domowe specyfiki niż z apteki
Lara5, możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy: dwa surowe buraki ścierasz na tarce, dodajesz do nich 2-3 łyżeczki miodu i całość gotujesz na małym ogniu przez 20 minut. Syrop wstaw do lodówki i podawaj go synkowi przy uporczywym kaszlu po łyżeczce co godzinę.
Drugi sposób: Wydrąż dziurę w dużym buraku i wsyp do niego cukier. Naczynie z burakiem postaw ciepłym miejscu i czekaj aż puści sok
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania