Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady pediatry
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady pediatry Na wasze pytania o zdrowie i pielęgnację niemowląt i kilkulatków. Dziecko ma gorączkę ale brak innych objawów choroby? A może nie wiesz, który specjalista dziecięcy w Twojej okolicy jest najlepszy? Pomagamy sobie w rozwiewaniu wątpliwości.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-01-2015, 16:56
ewcii ewcii jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ewcii.polki.pl

Domyślnie Uporczywy kaszel

Witam mój synek ma prawie 5 lat i od miesiąca kaszle teraz co raz gorzej byliśmy z nim u lekarza kilkakrotnie i osłuchowo jest czysty tylko bardzo mnie niepokoi jego kaszel bo jest coraz gorzej..... miał robioną inhalacje z soli fizjologicznej z pulmicortu berodualu ... dostawał również ventolin...

Już nie wiem jak mogę mu pomóc kaszle cała dobę......

Proszę o poradę
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-01-2015, 17:24
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81
Domyślnie Odp: Uporczywy kaszel

może to jest na tle alergicznym? na pocieszenie powiem iż u mojej kuzynki z jej córciom jest tak samo - dziecko kaszle bez objawów chorobowych - podejrzewają alergie i szukają przyczyny
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-01-2015, 17:40
ewcii ewcii jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ewcii.polki.pl

Tak mamy astmę i alergie i leki wiecej tym bardziej powinno przejsc jak jest to na tle alergicznym ale po lekach nie przechodzi a lekarze tylko mówi czystko osłuchowo...
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-01-2015, 17:57
anna31's Avatar
anna31 anna31 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
anna31.polki.pl

A ja radziłabym jeszcze zrobić badania na pasożyty...

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 03-01-2015, 17:02
ewcii ewcii jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ewcii.polki.pl

Tylko przy pasożytach jest suchy my mamy mokry odrywajacy sie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-01-2015, 09:09
dr_Jurkowski's Avatar
dr_Jurkowski dr_Jurkowski jest offline
Ekspert

Zobacz mój nowy profil
dr_Jurkowski.polki.pl

Bardzo trudno udzielić w tej sytuacji porady bez zbadania dziecka i dokładnego wywiadu.
Proszę sprobować zrobić rano synkowi inhalacje z soli 3%, a po południu i wieczorem z Atroventu, ew. z Berodualu. Te nebulizacje należy częściowo wykonać przez nos (wraz z nebulizatorem kupiliście Państwo maskę, ustnik i końcówkę do nosa- podwójne rureczki) a po 2 minutach zmienić końcówkę na ustnik. Należy pamiętać, że czasem dzieci trzymają ustnik a oddychają nosem, więc zabieg jest mało skuteczny. Proponowane postępowanie jest działaniem doraźnym. Warto się zastanowić, czy dziecko dobrze robi nebulizaje (przez ustnik a nie przez maskę), czy coś się zmieniło w otoczeniu, diecie itp, jakie dawki leków dostaje. Oczywiście, jeśli jest wydzielina w drogach oddechowych, warto oklepać dziecko. Niekiedy poprawę uzyskujemy dopiero po podaniu antybiotyku.
Niezależnie od wszystkiego badanie kału na pasożyty i wymaz na owsiki warto u dziecka przedszkolnego wykonać.

Pozdrawiam
prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-01-2015, 17:58
ewcii ewcii jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ewcii.polki.pl

Dostaje Beroduala 14 kropli z solą fizjologiczną potem po 15 -20 pulmicort
Ventolin i Flixotide 125mg. Nebulizacje robimy przez maseczkę najłatwiej nam i małemu. Mały nie chodzi do przedszkola kontaktu ze zwierzętami nie ma. Żadnej zmiany niemamy bo mamy uczulenie na marcher mleko i owoce cytrusowe... Wdechowe na prawie wszytkie drzewa pylące od marca, na trawy , kota , świnke morską , bylice.... Tylko nie mieliśmy robionej na pleśnie... Zastanawiam się na RTG klatki piersiowej tylko czy mogę mu wykonać???
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-01-2015, 11:25
dr_Jurkowski's Avatar
dr_Jurkowski dr_Jurkowski jest offline
Ekspert

Zobacz mój nowy profil
dr_Jurkowski.polki.pl

Nie miałem niestety dostępu do sieci przez kilka dni.
Rozważenie wykonania rtg płuc w takiej sytuacji jest rozsądne. Jeśli nie jest to kolejne badanie w ciągu krótkiego czasu, to nie ma przeciwwskazań. Zastanawiająca jest mała efektywność dość intensywnej terapii. Proponuję, byście Państwo na początek jednak spróbowali robić inhalacje przez ustnik. Być może to pozwoli lepiej kontrolować objawy u Państwa synka. Ważny byłby bieżący kontakt z lekarzem, by poszukać najlepszego, być może niestandardowego, sposobu prowadzenia leczenia. Zachęcam do kontaktu mailowego: katedra.pediatrii@uwm.edu.pl
Pozdrawiam
prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 10-01-2015, 13:07
macdzia's Avatar
macdzia macdzia jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
macdzia.polki.pl

Zdjęcia: 64

Zmienię temat - jakie tu ładne kolorki - róż i turkus..jak słodko he he ;-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-01-2015, 19:29
ewcii ewcii jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
ewcii.polki.pl

W końcu trafiliśmy na lekarza który dał leki i powiedział co jest.... alergia na kurz... leki dostaje i spokój mamy... ale sterydy bierzemy i w dawkach mega
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania