Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Karmienie na żądanie - jak karmic rozsadnie?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Lullaby nie mowie ze czesc dzieci sama sie nie ureguluje, ale znam talkie mamy ktore do 2-3 roku zycia maja dziecko przy cycku, jak sie tylko przestraszy, czy na goscinie i zateskni za domem to jest publiczne rozbieranie mamy.
    moj smyk mogl jesc cycka co godzine i w wieku 6 mies wazyl 11kg!!! i dopiero wtedy zaczelam go ograniczac bo on sie nie uregulowywal, ja chodzilam jak zabi(studia tez konczylam)a on do prawie 9 mies jadl 2-3 lyzeczki innych posilkow bo nadrabial wszystko cyckiem.
    a radzic z emocjami.. to mozna tez na inne sposoby ,przytulanie, buziaczki, i tak bylam zawsze na zawolanie ,ale ja nie cycus i nadal mamy bardzo bliska wiez z synkiem i niczego mu nie brakuje ani nie czuje sie zdradzony przez to ze nie dostaje cycka na zawolanie.
    ciesze sie ze twoja cora sama sie uregulowala, moj syn nie,
    i wiem ze niestety duzo dzieci samo sie nie umie wyregulowac( nie wiem czy to kwestia dzieci czy mamy, bo nie mowie moze to byly jakies moje bledy, ale wlasnie o to mi chodzilo zakladajac ten watek ... o rady dla mam ktore karmia czy dopiero beda karmic, bo nie ma zadnych wskazowek przy stwierdzeniu karmic na zadanie ,oprocz tej zeby nie dopajac(ewentualnie latem)

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Niestety nie wszystkie dzieci same w ktoryms momencie reguluja sobie godziny karienia czy rezygnuja z cyca.Moja kolezanka juz 2 razy autorozbila bo niewyspana jechala do pracy.Jej corka ma 13 miesiecy i dostaje cycusia kiedy chce tzn.co godzine przez cala noc i tak od miesiecy.Nie kazda mama ma czas i mozliwosci zeby calkowicie podporzadkowac sie dziecku no i z drugej strony przeciez dziecku nie dzieje sie zadna krzywda jezeli majac np.6 m-cy dostanie 6 posilkow dziennie zamiast 15 To nawet zdrowe nie jest w ktoryms momencie,nie mowiac juz o nocnych karmieniach,kiedy zoladek ma "odpoczac"?

      Skomentuj


        #18
        Napisane przez dotka238 Pokaż wiadomość
        Niestety nie wszystkie dzieci same w ktoryms momencie reguluja sobie godziny karienia czy rezygnuja z cyca.Moja kolezanka juz 2 razy autorozbila bo niewyspana jechala do pracy.Jej corka ma 13 miesiecy i dostaje cycusia kiedy chce tzn.co godzine przez cala noc i tak od miesiecy.Nie kazda mama ma czas i mozliwosci zeby calkowicie podporzadkowac sie dziecku no i z drugej strony przeciez dziecku nie dzieje sie zadna krzywda jezeli majac np.6 m-cy dostanie 6 posilkow dziennie zamiast 15 To nawet zdrowe nie jest w ktoryms momencie,nie mowiac juz o nocnych karmieniach,kiedy zoladek ma "odpoczac"?
        dotka ale to jest Twoje zdanie Nie każdy musi mieć podobne.
        Więc jak ktos chce ograniczyć cycka to przecież nikt nie zabrania. A te
        co chcą podawać pierś nawet 15 razy na dobę niech tak robię.
        Nikomu nic do tego. A czytające to "świeże" mamy i tak zrobią według
        swojego uznania.
        Może i nie dzieje się żadna krzywda fizycznie, ale
        płaczące dziecko domagające się piersi a jej nie dostanie.... cóż.....
        tutaj już dzieje się krzywda (według mnie) bo ja nigdy jeszcze nie
        dopuściłam do tego, żeby mój syn płakał z głodu, bądź chęci przytulenia
        się.

        Skomentuj


          #19
          Collen ale ja mojego zdania nikomu nie narzucam tylko sie wypowiadam
          Niestety czesto karmienie na zadanie konczy sie tym ze dziecko dostaje cyca jak tylko jeknie bo myslimy ze jest glodne.
          Swoja droga moj syn tez jeszcze nie plakal z glodu a przytulany jest bardzo czesto i nawet calowany

          Skomentuj


            #20
            No nie wiem dziewczyny, ja wiele potrafię zrozumiec, ale matki która nie reaguje na płacz własnego potomka nie zrozumiem nigdy. Trudno! Naprawdę rzadko się zdarza żeby dziecko przekarmiało się piersią. Na początku ma malutki żołądeczek i to naprawdę nie ma się co dziwić że je tak często. Potem też bardzo często te dzieci, które stale wiszą na cycu, tak naprawdę wcale wiele nie ciągną, tylko taki mają pomysł na stałą obecność mamy. Wiem to z własnego doświadczenia, bo moja dzidzia najchętniej by cycka nie wypuszczała z buzi, spała z nim nawet.
            Ale wiem też że faktycznie czasem się zdarzają takie obżartuchy, jak synuś Pieczulki, więc nie krytykuje takich mam. Ja bym w takiej sytuacji szukała jakiegoś złotego środka, byle nie kosztem malucha. Moja znajoma - mama z takim problemem (jej synuś ważył 13 kg w wieku 8 miesięcy!) zaczeła smarować brodawki syropkiem którego jej synuś nie cierpiał. I tak oduczyła małego ssania cyca. Mały jadł mniej ale i tak pozostał pulchny, kiedy zaś stanął na nogi waga sie pięknie unormowała i nawet śladu po jego niemowlęcym tłuszczyku.


            Skomentuj


              #21
              wiesz to nie jest tak ze zostawia sie dziecko w lozeczku niech sobie ryczy,
              nie, daje sie cos innego do picia, chwile pomarudzi poplacze ale w ramionach,odwraca sie uwage od cycusia , bo to ze zolądek jest pusty tez nie zawsze oznacza głód, tylko przyzwyczajenie do pelnego brzusia(fizjologia) ja tez nie wyobrazam sobie zostawienia dziecka.. a niech ryczy.
              pozatym mozna wydluzac czas miedzy karmieniami stopniowo,a nie ze bylo karmione co godzine to nagle robi sie przerwy 3 godzinne. czesto opóźnia sie karmienia o 15-20 minut.
              ostatnie nocne karmienie, faktycznie, Gabrys sam sobie wykluczyl, budzil sie coraz pozniej az zaczal sie budzic 30 min przed karmieniem o 6 wiec sie samo połączyło.

              Skomentuj


                #22
                zgadzam sie z pieczulka, nie chodzi mi o drastyczne przestawienie karmienia ale o odwrocenie uwagi o stopniowe przesunięcie o te 10-15 minut.
                I nie jest mi ciężko wstawac w nocy nawet co 1h jeżeli dziecko tego potrzebuje...
                Ja po prostu musze wrócić do pracy za 2 miesiące i coś wymyślić muszę...na ranną zminę musze wstać o 3.45! Także żeby po tygodniu pracy nie paść na twarz coś trzeba zrobić
                jagodzianka

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Karmienie na żądanie - jak karmic rozsadnie?

                  Karmienie piersią moimi oczami na blog dziecko

                  Pozdrawiam ciepło
                  Ania

                  Skomentuj

                         
                  Working...
                  X