Wróć   Forum Mamotoja.pl > Twoje dziecko > Zdrowie i pielęgnacja dziecka
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Zdrowie i pielęgnacja dziecka Jak dbać i czuwać nad zdrowiem dziecka?

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-05-2019, 21:18
faustyna22 faustyna22 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
faustyna22.polki.pl

Domyślnie Odp: Sucha skórka

Na suchą skórę polecam olejki z konopi bądż też balsamy które świetnie nawilżają skórę na https://konopieizdrowie.pl/ możesz kupić naprawdę dobrą jakość kosmetyków konopnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-06-2019, 16:50
mamka4 mamka4 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamka4.polki.pl

Przede wszystkim trzeba mieć dobry kosmetyk, który będzie dbał o ciało. Nie jest to trudne, by dzisiaj dobrać sobie odpowiedni dla siebie. Wypróbowałam balsamu do ciała z avokado Hildegard Braukmann. Sprawdza mi się na co dzień i dobrze nawilża skórę. Jak tylko jest ona sucha to się nim smaruję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-06-2019, 16:08
faustyna22 faustyna22 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
faustyna22.polki.pl

A może spróbuj naturalnych olejków konopnych. Bardzo dobrej jakości można dostać na konopieizdrowie.pl. Olejki bardzo dobre pod względem jakości, świetnie również się nadadzą do cery dziecięcej polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-06-2019, 12:43
makiel makiel jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
makiel.polki.pl

W takiej sytuacji używanie balsamów nawilżających do ciała to konieczność. No i oczywiście nie zapominaj o nawadnianiu- pijcie dużą ilość wody codziennie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 22-07-2019, 14:31
freshavodaco freshavodaco jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
freshavodaco.polki.pl

poszkaj czegos nawilżającego ale sprawdź skład. jak krem to tylko jakiś naturalny i bez żadnych alkoholi w składzie, bo mogą podrażniać dziecku skórę :<
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-08-2019, 06:48
elabarbara elabarbara jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
elabarbara.polki.pl

U mojej kuzynki synka wystąpiły podobne objawy. Lekarz pediatra kazał jej po prostu bardziej nawilżać skórę dziecka. W rezultacie pomagało to ale nie na długo. W końcu poszła do dermatologa z synkiem i okazało się,że mały ma początek atopowego zapalenia skóry. Od tej pory używa kosmetyków do tego rodzaju problemów skórnych i jest wszystko w porządku. Kto wie może i u twojego synka zaczyna się AZS? Przeczytaj sobie jak ono przebiega https://www.zsercemoatopii.pl/wiedza/czym-jest-azs/ i udaj się do dermatologa
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 25-08-2019, 07:05
eweliaa eweliaa jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
eweliaa.polki.pl

przy atopowym zapaleniu skóry to bez dobrych kosmetyków ani rusz, mój synek cierpi na AZS, bardzo szybko na skórze robiły mi się czerwone plamy, łuszczyła się, a on płakał, w nocy drapał i ciągle był marudny, zaczęliśmy stosować diete, bierze leki od alergii i codzennie do mycia używamy pianki atoperal, delikatna i przyjazna dla atopowej skóry, ma składniki nawilzające w sobie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-09-2019, 20:21
milkona milkona jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
milkona.polki.pl

stosujecie tą piankę do całgo ciała?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-09-2019, 22:40
milkona milkona jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
milkona.polki.pl

do całego ciała się jak najbardziej nadaje, jest bardzo delikatna, ładnie myje i nie wysusza, w składzie ma sporo roślinnych olejów, mocznik. Można bezpiecznie stosować nawet przy najbardziej delikatnej skórze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-09-2019, 19:21
Marlena89 Marlena89 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
Marlena89.polki.pl

mój mały miał podobnie, ciagle skora sucha czerwona i widac bylo ze go swedzi ale jest za maly jeszcze zeby sie drapac. Problem sie rozwazał odkat kupiłam atoperal do kapieli i smarowania. Po kilku dniach objawy znikneły a mały jest spokojny. Teraz używamy balsamu codziennie bo wiadomo, ze tylko regularna pielegnacja przynosi takie dobre efekty
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania