Wróć   Forum Mamotoja.pl > Pytania do eksperta > Porady pediatry
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Porady pediatry Na wasze pytania o zdrowie i pielęgnację niemowląt i kilkulatków. Dziecko ma gorączkę ale brak innych objawów choroby? A może nie wiesz, który specjalista dziecięcy w Twojej okolicy jest najlepszy? Pomagamy sobie w rozwiewaniu wątpliwości.

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-11-2014, 07:34
Anis81 Anis81 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Anis81.polki.pl

Domyślnie Kiedy pierwza wizyta u okulisty?

Kiedy byłyście pierwszy raz u okulisty ?
Mała na bilansie 2latka nie miała wykonywanych takich badań, nie widzę aby miała jakieś problemy w tym kierunku, jednak zastanawia mnie, kiedy powinno udać się do okulisty z maluchem pierwszy raz?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 12-11-2014, 21:53
dr_Jurkowski's Avatar
dr_Jurkowski dr_Jurkowski jest offline
Ekspert

Zobacz mój nowy profil
dr_Jurkowski.polki.pl

Domyślnie Odp: Kiedy pierwza wizyta u okulisty?

Bilans dwulatka w dużym stopniu opiera się na obserwacjach rodziców, ale zawiera też elementy oceny wzroku dziecka. Jeśli nie ma wątpliwości, nie zaleca się innej oceny. Jeżeli wątpliwości są, to pediatra kieruje do okulisty zwykle niezwłocznie a okulista decyduje o terminie następnej wizyty. Ta zasada dotyczy każdego okresu życia dziecka, również noworodkowego, czy niemowlęcego.
Ja także dołączam się do pytania Anis81 i proszę o wpisy, kto bez sugestii lekarza, czy pielęgniarki zdecydował się na wizytę u okulisty, dlaczego i jak ta wizyta przebiegała?

Pozdrawiam

prof. UWM dr hab. n. med. Piotr Jurkowski, specjalista pediatra
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 11-12-2014, 13:32
ladybzyk ladybzyk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
ladybzyk.polki.pl

Miasto: Zza brudnego ekranu :)
Zdjęcia: 14

U mnie w wieku 12 lat zaczął się problem z oczami, wcześniej nic się nie działo. Był czas, kiedy z ostatniej ławki, przesiadłam się do pierwszej...a do mamy poszłam o pomoc, gdy już w pierwszej ławce koleżanki musiały mi mówić co jest na tablicy
Wcześniej nikt ze mną nie chodził do okulisty

STOP ŁAMANIU PRAW KOBIET NA PORODÓWKACH - podpisz petycję http://lepszyporod.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-04-2016, 09:02
jarenty84 jarenty84 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
jarenty84.polki.pl

syn ma prawie 4 lata i jeszcze nie mieliśmy takiej wizyty kontrolnej
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 04-02-2019, 10:16
elabarbara elabarbara jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
elabarbara.polki.pl

Jeśli masz duże problemy ze wzrokiem możesz zgłosić się do kliniki Akmed https://klinikaakmed.pl/ To w Gliwicach klinika okulistyczna. Mają świetnych specjalistów i bardzo przystępne ceny. Pomogą ci zadbać o wzrok. Nie ma nic ważniejszego niż zdrowie. Za każdym razem jest bardzo zadowolona po wizycie i już nie raz pomogli mi wyleczyć oczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 05-02-2019, 07:08
happypuppy happypuppy jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
happypuppy.polki.pl

Istnieją najróżniejsze suplementy diety, które można przyjmować w celu poprawy wzroku. Polecam zainteresować się taką kwestią jak Lutenea cena. Zapoznajcie się ze składem tego produktu i jego działaniem. Moim zdaniem będzie to bardzo dobry wybór.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 17-02-2019, 21:05
Agataka27 Agataka27 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Agataka27.polki.pl

A chodzicie na darmowe badanie wzroku? Tutaj: https://www.twojesoczewki.com/blog/b...adanie-wzroku/ czytam o takich. Ogólnie na NFZ też można badać wzrok, a wiecie jak często? Wiem, że wizyty u optyka nie są niewiadomo jak drogie, ale jednak po co wydać pieniądze jak można za darmo. Jak to wygląda u Was? Też badacie wzrok za darmo czy jednak płacicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-06-2019, 00:36
mamka4 mamka4 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mamka4.polki.pl

Czasem u małego dziecka też już widać, że będzie miało ono wadę wzroku. Trzeba coś z nią zrobić i to jak najszybciej. Tutaj http://optomedica.com.pl/okulista-dzieciecy/ można zapisać dziecko do okulisty. Wady u dzieci da się korygować okularmai.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 09-07-2019, 12:12
pieknyolek pieknyolek jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
pieknyolek.polki.pl

Serdecznie zapraszam na stronę http://okulista-szczecin.com/kontaktolog.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania