Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

    przed posiadanie obaw nie miałam, bardziej przed samym porodem ( jaki on bedzie)

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

      Zawsze chciałam by różnica pomiędzy moimi dziećmi była niewielka. No i się udało, różnica wieku wynosi tylko 16 miesięcy Obawy przed drugim dzieckiem zawsze są, ale trzeba podejść do wszystkiego ze spokojem i zaufać Panu Bogu


      Skomentuj


        #33
        Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

        u mnie różnica to 3 lata pomiędzy dziećmi ale myslę że dobry czas. Zawsze marzyłam o parce dzieciaczków gdyz jedno dziecko to nie fajnie mieć. Niby ma wszystko zapewnione ale słabiej się rozwija natomiast dwoje wychowujących się razem zupełnie inaczej uczy się życia i funkcjonowania.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

          Napisane przez blawatkowa15 Pokaż wiadomość
          Zawsze chciałam by różnica pomiędzy moimi dziećmi była niewielka. No i się udało, różnica wieku wynosi tylko 16 miesięcy Obawy przed drugim dzieckiem zawsze są, ale trzeba podejść do wszystkiego ze spokojem i zaufać Panu Bogu
          Dokładnie, zawsze się będziemy bać, niezależnie czy to pierwsze dziecko czy drugie, czy trzecie. A z tą różnicą to naprawdę Wam się udało. Podziwiam, że sobie poradziłaś.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Obawy przed posiadaniem drugiego dziecka

            Napisane przez natalia1984 Pokaż wiadomość
            Witam serdecznie.

            Jestem mamą 2-letniego chłopca. Na Wiktora czekaliśmy z mężem blisko 4 lata. Z ust lekarzy padały już "wyroki', że nie doczekamy się dziecka, które zostanie poczęte naturalną metodą. Na 3 dni przed planowanym zabiegiem udrażniania jajowodów, zdarzył się cud - test, a na nim dwie czerwone kreski! Nie mogliśmy w to uwierzyć. Nawet na pierwszym badaniu USG, kiedy słyszałam już bicie serduszka syna, wydawało mi się, że to jakaś pomyłka. Skrupulatnie przygotowywałam się do macierzyństwa, do porodu. Kupowałam książki, czasopisma dla mam - założyłam prenumeraty. Niestety rzeczywistość bardzo mnie zaskoczyła. Miałam bardzo trudny poród, który ostatecznie zakończył się cesarskim cięciem. Sam pobyt w szpitalu oraz pierwsze dni wspominam strasznie... Nie czułam więzi z synem, nie chciałam się nim zajmować; miałam depresję poporodową. Bardzo źle wspominam ten czas tym bardziej, że miałam obok same "super mamy", które nie rozumiały moich problemów, no bo jak nie kochać takiego ślicznego, różowego bobasa... Dlatego zamknęłam się w sobie i nie rozmawiałam z nikim na ten temat. Bardzo źle wspominam tamten okres...
            Obecnie jestem w 9 tygodniu ciąży. Chcieliśmy z mężem mieć drugie dziecko.
            Ja jednak nie potrafię się tym faktem cieszyć :/ Jestem pełna obaw, wspomnienia wracają. Czy istnieje prawdopodobieństwo, że znów dopadnie mnie depresja poporodowa?
            Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
            Czytając Twoją sytuację widzę siostrę mojego męża. Również miała problemy z zajściem w ciążę i przed zabiegiem udrożniania jajowodów zobaczyła dwie kreseczki na teście.
            Może spróbuj oddać się chwili i nie myśleć o tym co było, a o tym co będzie, jak sie do tego dobrze przygotować. Nie porównywałabym się też do innych osób ponieważ każdy jest inny.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X