Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dieta bezmleczna

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    dieta bezmleczna

    Witam.
    Moje 11miesięczne dziecko od urodzenia KP ma uczulenie na mleko krowie/kozie/sojowe oraz ich przetwory. Do tej pory po prostu kaszki były na wodzie, a np. budyń robiłam z kaszy jaglanej. Dziecko nie bardzo chce pić/jeść jako dodatek specjalne mieszanki, które przepisał pediatra z powodu uczulenia (Nutramigen LGG). Planuję dzięcko niedługo odstawić od piersi. Moje pytanie co podawać mu do jedzenia by uzupełnić wapń i białko, których nie będzie dostawać z powodu wykleczenia z diety mleka i soji?
    Pozdrawiam
  •    
       

    #2
    Odp: dieta bezmleczna

    Dobrym rozwiązaniem jest podawanie dziecku mleka roślinnego, na przykład kokosowego czy ryżowego. Białko oraz inne substancje w nim zawarte są odpowiedne po odstawieniu od piersi dziecka.

    Skomentuj


      #3
      Odp: dieta bezmleczna

      Zgadzam się w 100% z poprzednikiem Nic dodać, nic ująć
      Strach to grzech pierworodny. Prawie całe zło świata wywodzi się z faktu, że ktoś się czegoś boi

      Skomentuj


        #4
        Odp: dieta bezmleczna

        Tak, ale "mleka" roślinne to tylko z nazwy są mlekami. Nie wiem skąd macie info, że są dobrym źródłem białka. To po prosty wyciśnięte i zmieszane z wodą zboża... A mleko kokosowe to już w ogóle jest kicha... tłuste i bardzo kwaśne.
        https://aptekaprima24.pl

        Skomentuj


          #5
          Odp: dieta bezmleczna

          Jak byłam mała to okropnie nie tolerowałam mleka, ale mamie jakoś udało się przezwyciężyć ten stan. Teraz znów mam problemy z nietolerancją laktozy, ale dzięki pomocy i wsparciu dietetyka wcale nie brakuje mi mleka w diecie. Jeśli szukacie dietetyka, to polecam zajrzeć na tę stronkę: http://lepszytrener.pl/dietetyka/warszawa

          Skomentuj


            #6
            Odp: dieta bezmleczna

            ja cały czas unikam mleka, moim zdaniem ono negatywnie wpływa na organizm człowieka, polecam zrobić sobie dietę oczyszczającą wydaje mi się, że każdemu dobrze zrobi i wpłynie pozytywnie na organizm nasz

            Skomentuj


              #7
              Odp: dieta bezmleczna

              Przeszukaj dokładnie, co obecnie oferuje rynek mlek modyfikowanych dla dzieci. Z tego, co się orientuję, producenci dodają co jakiś czas do swoich ofert nowe, specjalne mleka dla alergików, dzieci z nietolerancjami itd., jestem pewna, że w końcu znajdziesz coś odpowiedniego. Moi rodzice też mieli ze mną taki problem, a rynek miał wtedy znacznie uboższy wybór niż obecnie, i u mnie działał tylko jeden rodzaj mleka, żadnych innych nie tolerowałam.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: dieta bezmleczna

                Moje dzieci też nie piją mleka. Żadnych jogurtów, serków i kaszek. Mam zdanie, że mleko niestety zdrowe nie jest. Dużo wapnia maja ryby (szczególnie łosoś) oraz zielone warzywa, brokuł, szpinak. Powdzenie ! Bez mleka da się żyć.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: dieta bezmleczna

                  Na temat mleka krowiego narosło bardzo wiele mitów, można o tym przeczytać tutaj https://www.womenshealth.pl/. Na szczęście teraz jest tak duży wybór wyrobów z mleka roślinnego, że każdy znajdzie coś dla siebie

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: dieta bezmleczna

                    W wieku 18 lat zdiagnozowano u mnie brak tolerancji na laktozę. Początkowo było mi ciężko zastosować się do restrykcyjnej diety dlatego zdecydowałem się na [url=http://lekkozdieta.pl/dieta pudełkowa poznań[/url]. Pierwszy miesiąc firma kateringowa dostarczała mi wszystkie produkty w pudełkach dzięki czemu mogłem się przestawić na zdrowe produkty oraz poznać wiele ciekawych rozwiązać. Polecam każdemu takie przejście.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: dieta bezmleczna

                      dieta pudełkowa poznań*

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: dieta bezmleczna

                        Ja już od kilku tygodni jestem na diecie i widzę pierwsze efekty. Dodatkowo chodzę na siłownię i wykonuje ćwiczenia z tego poradnika https://www.bodynetics.com/oferta. Czasami jak nie mam czasu, to zrobię sobie trening w domu i skorzystałem z oferty BodyNetics, gdzie zakupiłem sobie nowe akcesoria.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: dieta bezmleczna

                          Byłam na takiej diecie bezmlecznej i czułam się znacznie lepiej.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: dieta bezmleczna

                            Też się zgodzę - bezmleczna dieta była dla mnie strzałem w 10 w walce z trądzikową cerą. Uspokoiły się też jelita i nie ma mowy np o wzdętym brzuchu. Dobroczynne działanie krowiego mleka to niestety mit. No zastanówmy się - krowa daje mleko swoim cielakom, kotka daje mleko kociakom, kobieta również karmi swoje młode mlekiem, czyli produktem laktacji. Dlaczego więc produkt laktacji innego gatunku miałby być dobry dla dorosłego człowieka?

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: dieta bezmleczna

                              Decydując się na dietę warto poczytać trochę o tym co jeść a co nie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że trzeba przyswajać odpowiednią ilość witamin i minerałów każdego dnia i rezygnując z mleka musimy zastąpić je czymś innym. Jeśli chcecie dowiedzieć się jakie produkty posiadają jakie właściwości, to polecam zerknąć tutaj: http://agglo.pl/jedzenie-posiadajace...sci-lecznicze/

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X