Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs "Dobre samopoczucie"

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

    Moje sposoby na dobre samopoczucie w ciąży

    Droga przyszła mamo!
    1. Nie czytaj za dużo poradników i artykułów o poronieniach czy zagrożonych ciążach. Uwierz, że to ty wiesz najlepiej, co potrzeba Twojemu dziecku.
    2.Pożegnaj się z używkami. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, bo np. z papierosami powinnaś rozstać się już gdy planowałaś ciążę. To samo dotyczy alkoholu. Postaraj się też ograniczyć to minimum kawę i mocną herbatę, bo podnosi ciśnienie.
    3. Pij dużo wody. Powinna być niegazowana, najlepiej specjalnie dla kobiet w ciąży. Zastąp nią wszystkie nektary i słodkie napoje. Kupuj tylko soki zawierające 100% owoców, a najlepiej te z dodatkiem warzyw.
    4. Zdrowo się odżywiaj. Jedz dla dwojga, a nie za dwoje- to spora różnica. Ogranicz cukru i tłuszcze, a najlepiej wybierz się do swojego lekarza i razem ustalcie dietę najlepszą dla ciebie.
    5.Dużo się ruszaj, ale uważaj żeby nie przesadzić, zwłaszcza w zaawansowanej ciąży. Za to codziennie ruszaj na spacer, choćby krótki, a rano się gimnastykuj. Jeśli chodzisz jeszcze do pracy i rano nie masz czasu na ćwiczenia, a dojeżdżasz do zakładu postaraj sie chociaż 1-2 przystanki przejść na piechotę.
    6.Regularnie się badaj. Nie opuszczaj żadnej wizyty u lekarza i ściśle stosuj się do jego zaleceń.
    7. Porządnie się wysypiaj. Wieczorem przewietrz sypialnie i przyjmij wygodną pozycję. Spanie na brzuchu odpada- trudno byłoby zdrzemnąć się na piłce. Z kolei na plecach i prawym boku kręgosłup jest nadmiernie obciązony. Zostaje lewy bok i to jest idealna dla ciebie pozycja.
    8. Co najmniej miesiąc przed wyznaczonym terminem porodu spakuj szpitalną torbę. Kiedy nadejdzie czas, nie będziesz miała na to głowy.
    9. Zaangażuj męża i starsze dzieci do przygotowań na przyjście na świat malucha. Jasno wyrażaj swoje potrzeby i nie bój się przyjąć pomocy.
    10.Miej czas na drobne przyjemności. I nie obwiniaj się, że idąc do fryzjera czy kupując nowy ciuszek, tracisz czas i pieniądze. Jeśli ty będziesz szczęśliwa, twoje dziecko też będzie szczęśliwe!
    Moja prawie dorosła córka


    Moja wyrośnięta kruszynka

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Konkurs "Dobre samopoczucie"

      Moje samopoczucie w ciazy bywało rózne gdyz od samego poczatku miałam okropna zgage i bóle pleców.Ale dzieki mojemu mezowi który bardzo sie o mnie troszczył i nie pozwalał na to aby mi cos dolegało zawsze miał swój sposob abym była w dobrym nastroju!Czeste długie spacery i potem kapiel naprawde pomagały.Uwielbiałam wylegiwac sie na łozku z dobra ksiazka i wcinac ogorki i kiszona kapuste,a taze duza frajde sprawiało mi chodzenie po skepach i kupowanie ubranek na dla moich coreczek.
      Last edited by marzena3; 02-03-2011, 22:08. Powód: bład pisowni
      <a<a

      Skomentuj


        #18
        Odp: Konkurs &quot;Dobre samopoczucie&quot;

        Nie było łatwo. Na początku wielkie szczęście bo po trzech latach starań dwie kreseczki na teście później wiadomość ciąża zagrożona-pani powinna leżeć i zapomnieć o pracy a byłam prawie jak pracoholiczka. Zostałam skazana na siedzenie w domku ale to był czas wielkich zmian, refleksji i szczęścia no i obawy. Ale przyszło lato piękna pogoda ławeczka i dobra książka coś do schrupania na stoliczku. Nawet upał mi nie przeszkadzał byle żeby było coś to poczytania. Pochłaniałam książki jedną za drugą w bibliotece śmiech niedługo zabraknie książek ale było pięknie czas nad lekturą świeże powietrze i mój maluch dający mi sygnały że wszystko w porządku. Byłam szczęśliwa. Do tej pory jeżeli mam chwilkę sięgam po książkę to jest moja od skocznia sprawia mi wielką radość.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Konkurs &quot;Dobre samopoczucie&quot;

          Gdy brzuszek rośnie, a humorku brak,
          Gdy nadmiar kilogramów Tobie nie w smak.
          Na pomoc wzywaj kochanego męża swego.
          Niech tuli, całuje, wspiera- on jest od tego.
          Niech włosy gładzi, niech stópki masuje.
          Kobieta w ciąży właśnie tego potrzebuje!!!
          By jednak nie było, że wykorzystujesz męża swego
          Pamiętaj również o zachciankach jego.
          Obiadek zrób, chwal za drobiazg każdy.
          Wtedy zrobi wszystko, bo poczuje się ważny!!!

          Skomentuj


            #20
            Odp: Konkurs &quot;Dobre samopoczucie&quot;

            Niezawodnym sposobem na dobre samopoczucie wq ciąży był dla mnie ruch, aktywność fizyczna i duzo, dużo kontaktu z naturą!
            Moja ciąża przypadła na okres od lipca do lutego, wiec głównie były to chłodne miesiące, a mimo to nie zamykałam się w czterech scianach mieszkania przy ciepłym kaloryferze i z kocem pod nosem! Przeciwnie: orzystałam ze swieżego, mroźnego powietrza, z uroków jesieni i zimy oraz z faktu, iż w tamtym czasie nie posiadaliśmy jeszcze z meżęm samochodu! Piesze wycieczki do lasu, codzienne zakupy, co weekendowe wizyty u rodziców - to wszystko było okazja do zażycia ruchu. Mimo, że brzuszek rósł, nie rezygnowałam z aktywności fizycznej - aczkolwiek wyważonej i odpowiednirj dla mojego stanu. Bo nie potrzebne są wcale specjalne ćwiczenia w klubie fitnes czy na basenie, szczególnie jeśli kobiety z małych miejscowości nie mają łatwego dostępu do takich miejsc! Będąc w ciązy można zadbać o dobre samopoczucie i zdrowy jej przebieg samodzielnie organizując sobie tak czas i tryb życia, by nie zabrakło w nim aktywności fizycznej! Ja tak właśnie zrobiłam. Dzięki temu, podczas ciązy nie odczuwałam praktycznieżadnych typowych dolegliwości, byłam natomiast pełna energii, dobrego humoru i pozytywnego nastawienia.


            Skomentuj


              #21
              Odp: Konkurs &quot;Dobre samopoczucie&quot;

              Ja w ciąży dla uzyskania lepszego samopoczucia dużo spacerowałam, spotykałam się z przyjaciółmi, bo wiedziałam, że po porodzie zabraknie mi na to czasu. Starałam się też dbać o swój wygląd, codziennie wklepywałam w całe ciało balsam, mąż oliwkował codziennie brzusio, co 2 dzień robiłam maseczki, oczywiście z produktów naturalnych np ogórków, płatków owsianych i miodu. Czytałam dużo książek i czasopism o ciąży oczywiście omijając artykuły przygnębiające czyli o chorobach, ciązach zagrożonych itp. Dużo także czasu spędzałam na chodzeniu po sklepach dziecięcych, oglądanie maleńkich ubranek, wózków, zabawek poprawiało mi humor w 100%.
              Alicja urodziła się 08.09.2009 r. godz. 6.40 waga 2,5 kg wzrost 49cm.





              Aniołek[*]-10 tc- 31.07.2012r.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Konkurs &quot;Dobre samopoczucie&quot;

                jak byłam w ciąży czułam się wspaniale, zero dolegliwości tylko same zachcianki. na dobre samopoczucie polecam (to co ja robiłam ): brałam długą kąpiel, potem jadłam pyszne i zdrowe śniadanko. następnie lekki makijaż ( bo kobieta musi być zawsze piękna) wygodny strój i ruszałam na spacerek po parku, pooddychać świeżym powietrzem i zapas niegazowanej wody pod ręką. po powrocie do domku oczywiście jak mąż wrócił to masaż relaksujący stópek no a wieczorem całego ciała i by mieć dobre samopoczucie trzeba pamiętać że ciąża to nie choroba, jeżeli wszystko przebiega w porządku , nie unikajmy seksu, pieszczot, dużo dużo spacerków, zdrowe odżywianie, picie dużej ilości wody niegazowanej (niskozmineralizowanej), spotkania ze znajomymi, no i przede wszystkim rozmowy o swych lękach radościach z bliskimi nam osobami a napewno poczujemy się lepiej. Róbmy to na co mamy chęc , a nasze samopoczucie napewno się poprawi.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Konkurs &quot;Dobre samopoczucie&quot;

                  Poprawa samopoczucia, oderwanie się od złych emocji, cisza i spokój. Zawsze najlepiej czułam się w lesie, pośród szumu drzew, śpiewu ptaków. Siedząc w domu włączałam nastrojową muzykę – szum lasu, odgłosy wiatru i wyszywałam. Wyszywałam obrazki, inicjały mojej jeszcze nienarodzonej córki na kocykach, ręcznikach – niesamowicie mnie to relaksowało i odprężało. Gdy była ładna pogoda to na podwórku pod dużym orzechem układałam sobie fotel w cieniu i wszystkie potrzebne mi do tego akcesoria. To był mój azyl, mój sposób na poprawę wewnętrznej aury.

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Konkurs &quot;Dobre samopoczucie&quot;

                    Stan ciąży był dla mnie radością
                    oczekiwaniem i niezwykłością.
                    Bardzo się starałam
                    i same pozytywy widziałam.
                    Bo to dobrze wpływa na malucha,
                    który w brzuszku sobie siedzi i słucha.
                    Bardzo się starałam
                    i siły zbierałam,
                    by w obżarstwo nie popadać
                    i słodkościami się nie objadać.
                    Owoce to były moje smakołyki,
                    bo to zdrowia naturalne zastrzyki.
                    Właściwie od ciąży początku,
                    gdy dowiedzieliśmy się o małym żyjątku,
                    mąż brzuszek mi smarował
                    kremem i oliwkami masował.
                    To się do tego przyczyniło,
                    że wszystkie rozstępy przegoniło.
                    A i humor lepszy miałam
                    i kilogramami się nie przejmowałam.
                    Chłonęłam poradniki o ciąży,
                    by ze wszystkim zdążyć.
                    Czytałam o maleństwach
                    i radościach macierzyństwa.
                    Wsłuchiwałam się w me ciało
                    aby wszystko dobrze grało.
                    Relaksowałam się muzyki słuchając
                    i ulubione książki czytając.
                    Głaskałam brzuszek i z nim rozmawiałam
                    i śmieszne rzeczy opowiadałam.
                    Dużo też spałam i wypoczywałam
                    i siły na późniejsze miesiące zbierałam.
                    Z mężem i najbliższymi
                    byliśmy dla siebie dużo bliższymi.
                    I to wszystko sprawiło
                    że me dziecię radosne się urodziło.
                    A ciąży stan nie był dla mnie trudem
                    tylko błogosławieństwem i cudem.
                    Z tego wynika moja mądrość
                    i życiowa szczerość:
                    wiara w siebie, nastawienie
                    wróży lepsze powodzenie!

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Konkurs &quot;Dobre samopoczucie&quot;

                      moim sposobem na dobre samopoczucie było wysypianie się czasami nawet do 11, spacer na rynek po owoce i zielone ogórki bez których nie mogłam się obejść, spacery z mężem i psem a także towarzystwo forumowych koleżanek z którymi pisałam codziennie.
                      Weronika 19-09-2009

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Konkurs &quot;Dobre samopoczucie&quot;

                        Moje sposoby na dobre samopoczucie w czasie ciąży to przede wszystkim odpoczynek, sen, spacer, basen, zdrowe jedzonko i pozytywne nastawienie, że wszystko będzie dobrze. Nie martwiłam się na zapas. Ciąża przebiegała prawidłowo, więc byłam szczęśliwa i korzystałam z wolnego czasu. Dużo radości dawały mnie spotkania z koleżankami i rodziną, wyjście do kina czy do kawiarni, spacery alejkami parkowymi, pikniki nad jeziorkiem, a także oglądanie w sklepach akcesorii niemowlęcych. Gdy było pogodnie, to odpoczywałam w ogrodzie na leżaku czytając różnorodne czasopisma i książki. Odprężenie czułam, gdy mąż masował mi plecy, nogi i stopy. Tak naprawdę to dzięki niemu te 9 miesięcy upłynęło w spokoju i radości.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Konkurs &quot;Dobre samopoczucie&quot;

                          dziękuję bardzo za wyróżnienie.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Konkurs &quot;Dobre samopoczucie&quot;

                            Gratuluję wyróźnoonym;*

                            Ola, widzisz - w końcu i Tobie się udało)
                            A mi tu niestety nie:P

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Konkurs &quot;Dobre samopoczucie&quot;

                              witam, dostał już ktoś moze nagrodę?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X