Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak oszczedzać

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Odp: jak oszczedzać

    ja chyba będe musiał wszystko sama zorganizować ale cos tam mam odłożone to sobie poradze

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Odp: jak oszczedzać

      Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
      ladybzyk to gdzie Ty pracujesz, że tak Ci się rzucili z prezentami ?
      Ha ha ja jestem sprzątaczką dorywczą w prywatnych domach, a raczej byłam, bo ciążę mam zagrożoną i pracować nie mogłam od samego początku.
      Dlatego jak powiedziałam ludziom, ze odchodzę i dlaczego odchodzę to każdy wyciągnął co miał

      Skomentuj


        #63
        Odp: jak oszczedzać

        no to takie szczęscie w nieszczęściu miałaś

        Skomentuj


          #64
          Odp: jak oszczedzać

          lady bzyk to się rzucili
          Co do oszczędzania- ja co jakiś czas robię przegląd swoich rzeczy i wystawiam na sprzedaż rzeczy których nie używam (inikt z moich bliskich) , a tak zebrane pieniądze wrzucam do skarbonki (bez mozłiwości wyciągnięcia- do jednorazowego rozbicia)

          Skomentuj


            #65
            Odp: jak oszczedzać

            Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
            lady bzyk to się rzucili
            Co do oszczędzania- ja co jakiś czas robię przegląd swoich rzeczy i wystawiam na sprzedaż rzeczy których nie używam (inikt z moich bliskich) , a tak zebrane pieniądze wrzucam do skarbonki (bez mozłiwości wyciągnięcia- do jednorazowego rozbicia)
            Ja lokuje w banku na kontach oszczędnościowych, ponieważ w domu nie mam ani jednej skarbonki nawet 1% czy 2% to zawsze coś niż 0% w skarbonce.

            Skomentuj


              #66
              Odp: jak oszczedzać

              Napisane przez ladybzyk Pokaż wiadomość
              Ja lokuje w banku na kontach oszczędnościowych, ponieważ w domu nie mam ani jednej skarbonki nawet 1% czy 2% to zawsze coś niż 0% w skarbonce.
              Masz rację, ale ja nie mam ą ztylu tych oszczędności bo mam takie szczęscie że jak coś odłoże to wydatek wyskakuje. A to cos się popsuje , a to jakieś wesele, teraz dzidzia... A w tej skabonce sobie leży bo szkoda mi rozbijać jeszcze, więc nawet jeśłi muszę bardzo ścisnąć pasa to ściskam ale skarbonki nie rozbiję.

              Skomentuj


                #67
                Odp: jak oszczedzać

                każdy ma swoją metodę - ja nie ufam banko - w razei kryzysu będa ratować siebie a nie tych którzy złozyli tam oszczędności a skarbonki nie mam - więc nie oszczędzam
                taki żart - ale takich oszczędności, odłozonych na czarną godzina t onie mam
                raczej jest jaks pula gotówki w domu w portwelach o której wiem ze są korzystam z niej ale stram się nie wydawać wszystkiego przed następną wypłata

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  Odp: jak oszczedzać

                  Ha ha, żeby teraz nie wyszło, ze mam na tych kontach nie wiadomo ile, głupie 500 zł ale zawsze coś, a w razie kryzysu, no cóż..staram się być na bieżąco, żeby czasem nie przegapić szansy zabrania z banku moich pieniędzy

                  Skomentuj


                    #69
                    Odp: jak oszczedzać

                    no to sledzisz newsy ja tam nie wiem kiedy i czy zaczne tak na prawdę oszczędzać - jak będe miała z czego to zaoszczędzę - ale taka prawda biedny nie oszczędzii, bo nie ma z czego

                    Skomentuj


                      #70
                      Odp: jak oszczedzać

                      no tak to jest - niefajnie

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Odp: jak oszczedzać

                        każdy może oszczędzać :P to kwestia nawyków. Jak odłożysz zaraz po wypłacie 50złotych, tak, że nie będziesz mogła ich ruszyć, to za rok będziesz miała już mikrobudżecik - podstawa - nie ruszać tych pieniędzy, chyba, że naprawdę nóż na gardle. Ja tak oszczędzam od dawna, mam kilkanaście tysięcy teraz, leżą bezpiecznie na lokacie, nie tykam ich, a sama nie jestem "bogata"

                        Skomentuj


                          #72
                          Odp: jak oszczedzać

                          no to byłaby myśl - gdybym umiała tak właśnie ruszać - ale zawsze mim coś wyskoczy do zapłacenia - no manadat albo coś no i po ptakach

                          Skomentuj


                            #73
                            Odp: jak oszczedzać

                            Zgadzam się ze złotniczka, a Ci którzy mówią, że w ten sposób się nie da zawsze mogą pokombinować inaczej np. kupić sztabki złota (są takie po 100-200 zł) w ten sposób mając złota nie wydacie go tak od razu bo będzie trzeba je sprzedać najpierw tylko najważniejsze, nie kupować u jakiś dziwnych pośredników tylko w miejscach raczej sprawdzonych takich jak Mennica Staropolska czy tego typu miejsca.

                            Skomentuj


                              #74
                              Odp: jak oszczedzać

                              oszczędzać można codziennie, można kupować tańsze produkty, zrezygnować z rzeczy niepotrzebnych

                              Skomentuj


                                #75
                                Odp: jak oszczedzać

                                Dobrym sposobem na oszczędność może być obniżenie poboru prądu w domu. U mnie zaczęliśmy od zmiany oświetlenia w ogrodzie na takie latarnie http://nexterio.pl/88695,ANS-Lampa-o...04-czarny.html nie dość, że ładnie wyglądają to jeszcze oszczędzimy na prądzie.
                                jak to mówią "grosz do grosza a będzie kokosza"

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X