Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wakacje z małym dzieckiem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Wakacje z małym dzieckiem

    Chcemy całą rodzinką wybrać się z naszą kilkumiesięczną córeczką nad morze, czy ktoś kiedyś podróżował z tak małym dzieckiem? Możecie udzielić mi jakichś rad? Jedziemy naszym samochodem.
  •    
       

    #2
    Na pewno trzeba zabarać ze sobą wiele rzeczy i to jest sporym minusem całej tej eskapady. Jednak taka zmiana dobrze na wszystkich wpływa, mnie bardzo energetyzuje

    Skomentuj


      #3
      A ja jeszcze najczęściej podróżuję z psem, jakby wszystkiego było mało... Normalnie urwanie głowy!

      Skomentuj


        #4
        Na pewno nie możecie się spieszyć, bo przy dziecku, to podróż wygląda inaczej... dłużej, bo są częstsze postoje, chociażby na zmianę pieluchy. Zaplanujcie drogę, postoje, w takich miejscach, żeby mama mogła spokojnie zająć się maluchem np. gdy pada deszcz, żeby nie kapało na głowę. Warto w termosie mieć gorącą wodę, żeby np. zrobić mleczko czy kaszkę, chyba że dziecko jest karmione tylko piersią.
        W środku auta, nie w bagażniku! mieć taką torbę podręczną z pieluchami, mokrymi chusteczkami, czymś do przebrania maluszka, zabaweczkami... dodatkowym smoczkiem... no i co tam Wam jeszcze potrzebne? Chyba ogólnie najważniejsze wymieniłam

        Skomentuj


          #5
          Fajnie, to i ja skorzystałam z Waszych rad, serdeczne dzięki!

          Skomentuj


            #6
            Myślę, że nie ma za co, po to jest forum i miłe mamy sobie radzą co i jak w życiu robić, bądź właśnie nie robić...

            Skomentuj


              #7
              Kochane Mamy, podróż udała się całkiem nieźle! Wzięłam sobie do serca Wasze uwagi i starałam się działać bez pośpiechu i nie nerwowo. Co mogłam to popakowałam już wcześniej. Gratów oczywiście cała masa była, ale innej opcji nie było. Pierwsze koty za płoty!

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Napisane przez lawenda Pokaż wiadomość
                Kochane Mamy, podróż udała się całkiem nieźle! Wzięłam sobie do serca Wasze uwagi i starałam się działać bez pośpiechu i nie nerwowo. Co mogłam to popakowałam już wcześniej. Gratów oczywiście cała masa była, ale innej opcji nie było. Pierwsze koty za płoty!
                To super, że wszystko się udało. Grunt to dobra organizacja i zachowanie spokoju. Wtedy wszystko łatwiej przychodzi!

                Skomentuj


                  #9
                  My chcemy wyjechać gdzieś na wakacje mała bedzie miał 9 miesięcy
                  Gdzie mozna zabrać takie maleństwo?

                  Skomentuj


                    #10
                    Ja byłam w tym roku nad morzem jak synek miał 2 miesiące i 3 tygodnie
                    jechaliśmy w nocy bo to od nas 440 km.
                    mały spał całą drogę, tylko 2 rzay stawaliśmy na stacji benzynowej żeby zjadł
                    a to jedno ze zdjęć z plaży

                    Last edited by pinklady; 20-11-2008, 12:22.
                    Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      oczywiście trzeba liczyc się z duzą ilością bagażu,
                      brałam od wózka po wanienkę (a wtedy jeszcze woziłam w głębokim)
                      mąż się przeraził jak zobaczył bagaże
                      na szczęście mamy kombi
                      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                      Skomentuj


                        #12
                        ja może na wakacje nie wyjezdżałam, ale odbyłam podróż z 5 dniową córką ze szpitala w szczecinie do domu w województwie lubelskim (jakieś 700km)
                        trwało to 15 godzin postoje na zmiany pieluch i karmienia
                        ale dojechaliśmy szczęśliwie

                        myślę że z kilkumiesięcznym dzieckiem jest łatwiej (i juz nie jesteś w połogu)
                        też zależy ile ma dziecko i jak daleko się jedzie
                        Last edited by majajula; 20-11-2008, 12:28.


                        JULA

                        MAJA

                        OLGA

                        Skomentuj


                          #13
                          oczywiście wcześniej pytałam pediatrę
                          czy nie widzi przeciwskazań
                          bo tak mi każdy mówił
                          że za małe dziecko na wyjazd

                          Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                          Skomentuj


                            #14
                            a ja z mala i z rodzinka pojechalismy znad morz w gory, mala miala 3 miesiace iwyjazd sie udal , spala prawie cala droge. uwazam ze im mniejsze dziecko tym lepiej zniesie dluga podroz...

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Wakacje z małym dzieckiem

                              my pojechaliśmy z 5 cio mieisęcznym dzieckiem po raz pierwszy nad morze do hotelu na tydzień i było bardzo fajnie, da się odpocząć nawet z maluchem

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X