Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bezsenność

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Bezsenność

    Ostatnio gorzej śpię. Zasypiam raczej bez problemu, ale budzę się w nocy i potem ie mogę zasnąć. I nad ranem też. Wstaje potem niewyspana i zmęczona
  •    
       

    #2
    Odp: Bezsenność

    Cześć Bezsenność to normalny objaw w czasie ciąży, który spowodowany jest wzrostem hormonów w organizmie (estrogenu głównie), oczywiście na bezsenność składa się również wiele czynników m.in. zła temperatura w pokoju, nie wystarczające dotlenienie organizmu w ciągu dnia, stres, powiększający się brzuch.
    Przed snem, dobrze wywietrz pokój, wypij melisę (postaraj się zrelaksować), wcześniej się wyluzuj idź na spacer, zrób coś dla siebie.
    Postaraj się w ciągu dnia trochę zregenerować siły. A jeśli będzie to naprawdę dokuczające to zgłoś to swojemu ginekologowi prowadzącemu (im lepiej nawet o drobnostkach mówić). A moja mama mówi, że jak kobieta w nocy się budzi tak dziecko będzie też budziło

    Skomentuj


      #3
      Odp: Bezsenność

      hej
      Może to dziecko Cie budzi i dlatego nie możesz spać . Myślę że jak napisała Sondra dyskomfort i zmiany które zachodzą w organizmie w czasie ciąży budzą nipokój co może utrudniać spokojny sen.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Bezsenność

        Ja mam problemy z snem jak jest brzydka pogoda, ogolnie wtedy sie zle czuje. Najlepiej chodzic na spacery - lepiej sie potem spi chociaz ja w nocy czesto wstaje do wc i ciezko mi sie wyspac ale nadrabiam rankiem

        Skomentuj


          #5
          Odp: Bezsenność

          Ja gorzej śpię jak się żle czuję fiycznie i miałam dużo wrażeń poprzednego dnia , albo czeka mnie to następnego. Odreagowuję w nocy, mam wtedy bardziej wyrażne męczące sny, budzę się i nie mogę zasnąć. Wiem że dobrze wtedy wyciszyć się przed snem, ale nie zawsze mam już na to czas i siłe

          Skomentuj


            #6
            Odp: Bezsenność

            Ja miałam również ogromne problemy ze snem - ale wynikały one raczej (tak mi się wydaje) z dużej ilości stresów związanych z pracą, problemami osobistymi - krótko mówiąc - z nerwicy (straszny okres). Mąż szybko zauważył, że coś jest nie tak (byłam rozdrażniona, o szybko się czepiałam, nie potrafiłam się cieszyć życiem). Zapisał mnie na konsultację psychiatrycznąxxx
            Otrzymałam tam pomoc terapeutyczną i farmakologiczną. Dziś sobie myślę z perspektywy czasu, myślę sobie, że ten okres był okropny i nie życzę tego nikomu.
            Last edited by disne; 02-07-2020, 00:34. Powód: link

            Skomentuj


              #7
              Odp: Bezsenność

              W trzecim trymestrze miałam straszne problemy ze snem. Potrafiłam wstać i łazić po domu. Moim sposobem było położyć się i czytać książkę, jak już się znudziłam to z powrotem zasypiałam

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Bezsenność

                nie znam mamy ktora w ostatnich tyg ciaży nie narzekała bym na to iz nie moze spac - ja nie moglam sie ulozyc krecilam sie i wiercilam - ja za duzo myslalam o tym co mnie czeka, jak to bedzie gdy dziecko sie urodzi i tak nocki mi mijaly sobie

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Bezsenność

                  A ja nie mogę zasnąć, niby jestem śpiąca , kładę się i nie mogę zasnąć. Mam nadzieje że to tylko chwilowe,bp potem cały dzien jestem nieprzytomna i jakaś drażliwa.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Bezsenność

                    Ja mam problemy ze snem właściwie od początku ciąży. Zasypiam jak kamień nawet o 18, bo nie mam siły, a potem w nocy nici ze spania. Jak już wstanę do toalety to nie mogę zasnąć. Poza tym jak się uda to każdy najcichszy dźwięk mnie budzi (nawet oddech męża!). Zadne mądre rady nie działają (wypij mleko, wywietrz, pospaceruj, weź kąpiel). Chyba pora na poradę lekarza...

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Bezsenność

                      Na szczęście to tylko 9 miesięcy i po porodzie nikt na bezsenność nie cierpi tylko narzekamy na brak snu Po porodzie mogłam zasnąć o każdej porze dnia i miałam wrażenie że jakby tylko była taka możliwość to spałabym dzień i noc

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Bezsenność

                        Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                        Na szczęście to tylko 9 miesięcy i po porodzie nikt na bezsenność nie cierpi tylko narzekamy na brak snu Po porodzie mogłam zasnąć o każdej porze dnia i miałam wrażenie że jakby tylko była taka możliwość to spałabym dzień i noc
                        własnie mi każda mama mówi żebym spała jak najwięcej bo potem będe żałowac że nie korzystałam a wiadomo pierwsze dziecko przede mną więc mam duzo możliwości do odpoczynku i lezakowania

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Bezsenność

                          Napisane przez beatris20 Pokaż wiadomość
                          własnie mi każda mama mówi żebym spała jak najwięcej bo potem będe żałowac że nie korzystałam a wiadomo pierwsze dziecko przede mną więc mam duzo możliwości do odpoczynku i lezakowania
                          Nawiązując do odpoczynku to ja podczas mojego relaksacyjnego leżakowania wiele czytałam... jakieś książki o dzieciach, gazetki typu "Mamo to ja" itp. i mogę Ci doradzić, że warto sobie zapisywać ciekawe rzeczy które się gdzieś wyczyta. Mimo, że mam nadal te książki i gazetki to czasem coś mi się przypomni i wiem, że gdzieś o tym czytałam ale nie pamiętam gdzie i już nie jestem w stanie tego sprawdzić.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Bezsenność

                            Cenna uwaga potem nieraz się zapomina i nie ma czasu szukać w której gazecie to było, okres ciąży to czas szczególnie poświęcany na odpoczynek i zabieranie sił jak się maluch urodzi, potem może z tym być różnie

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Bezsenność

                              Dokładnie Minus jest tylko taki, że będąc jeszcze w ciąży nie do końca jesteśmy w stanie przewidzieć które informacje mogą być nam przydatne później

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X