Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czas dla mamy > Samotni rodzice
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Samotni rodzice O wychowywaniu dzieci w pojedynkę

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30-06-2014, 14:28
tatulsolo's Avatar
tatulsolo tatulsolo jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
tatulsolo.polki.pl

Domyślnie Odp: Wątpliwości po rozstaniu z ojcem dziecka

Cytat:
Napisał evebb Zobacz post
Najbardziej mnie boli serce wtedy, kiedy wspomnę coś o tacie, a mój synek zaraz do drzwi biegnie i czeka albo chce, żeby tata był... to jest poprostu straszne dla mnie, pewnie dla innych samotnych mam też. Na spacerze jak jesteśmy też zaczepia facetów, ciągnie za ręke do piaskownicy, aż czasami unikam zbyt zaludnionych placów zabaw.
A tatuś cóż, jak przyjedzie to najczęściej przesiaduje w domu z nim, a jak ja jestem to ostatnio się tutaj na oglądanie telewizji wyłożył. Zwróciłam mu uwagę, żeby mi w domu nie przesiadywał, tylko na spacer wyszedł albo gdzieś małego zabrał, to się obraził. Powiedział tylko, że przyjedzie w sobotę i go gdzieś zabierze i narazie cisza...pewnie tak zrobi. Nie będę go żywić, kawusi dawać albo gościć, bo jak widzę tą jego obrażoną minę to dalej mam dość. Jak przypomnę sobie te jego teksty, to przeinaczanie faktów, obietnice... jak ja mogłam dać się na to nabrać. Teraz tylko dziecko cierpi...
Ktoś mi kiedyś napisał, że dobrze, że go nie ma, że dziecko nie widzi awantur... ale nie było jakiś głośnych awantur tylko wieczne fochy, bo się źle odezwałam, bo czegoś tam nie zrobiłam tak jak on by chciał...i nie odzywanie się do siebie. Potrafił się obrazić za to, że nie kupiłam mu loda na przykład, a przecież pisał, żebym kupiła...ehh
Znajdź dziecku odpowiedniego nowego ojczyma będziesz szczęśliwa ) dziecko też będzie miało nowy obiekt z którego będzie brał przykład
same plusy ))
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17-11-2015, 07:13
jasiak jasiak jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
jasiak.polki.pl

Ja też się strasznie przejmowałam, kiedy nowego partnera szukać, czy dziecko będzie się cieszyć, czy wręcz przeciwnie? Jak się czyta te wszystkie plotki z życia gwiazd, to wydaje się to takie mało skomplikowane. Przeskakują z kwiatka na kwiatek, zamieniają się żonami, dziećmi. A jak samemu się tego doświadcza to jest zupełnie inaczej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22-12-2015, 14:56
inka_26 inka_26 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
inka_26.polki.pl

moim zdaniem bardzo dobrze zrobiłaś że się z nim rozstałaś,ja też kiedyśtak zrobiłam,jak mój synek miał 3 miesiace,dzisiaj już ma prawie 9 lat i nie żałuję swojej deccyzji. Od ponad 7 lat jestem w szczęśliwym związku z innym mężczyzną,który traktuje moje dziecko jak własne.a z ojcem biologicznym dziecka nie utzrymujemy w ogóle kontaktów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21-03-2016, 13:51
Becia88's Avatar
Becia88 Becia88 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
Becia88.polki.pl

krzywdę to ty byś dziecku zrobiła, jakbyś dalej była w związku z tym typem.Nie obwiniaj się, dobrze zrobiłaś.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18-03-2018, 16:55
julita755 julita755 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
julita755.polki.pl

No cóż, jeśli jest osobą uzależnioną, to może warto byłoby spróbować mu pomóc i zacząć od nowa? Uwierz, że podczas terapii na pewno będzie potrzebować Twojego wsparcia. Skąd jesteś? Jeśli z Krakowa, proponuję skorzystać z pomocy Centru Dobrej Terapii, które to jest właścicielem portalu http://ograniczpicie.pl/ w 100% poświęconego tematowi uzależnienia do alkoholu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 12:12
slonecznamama slonecznamama jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
slonecznamama.polki.pl

Rozstania są bolesne, ale jeżeli sytuacja tak wyglądała, to lepiej żebyś była wolna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania