Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Imię po babci dziadku

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Imię po babci dziadku

    Dziewczyny, czy modne jest dawanie dziecku imion po babci lub dziadku?
    Co sprawia, że ludzie nadają takie imiona swoim dzieciom? Szacunek, wieczna pamięć?
  •    
       

    #2
    Odp: Imię po babci dziadku

    Nie chodzi o modę tylko to, czy rodzicom się podoba
    ale moda na to też ostatnio panuje
    Czemu dają gtakie imiona dziecią? Tego nie wiem, pewnie chodzi o pamięć i żeby dziadkom było miło
    Czasem tylko dzieci są krzywdzone... To, że 40lat temu imię Wiesława, Zdzisław itp były normalne nie znaczy, że teraz też tak jest! Dzieci często są przez takie imiona wyśmiewane
    Znam kilka osób, które po ukończeniu 18 rku życia zmieniło sobie imię!!!


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: Imię po babci dziadku

      Witam
      Mój syn dostał imie Jan po moim dziadku, który zginoł w Łagrach w czasie wojny. Ja kierowałam się tym aby pamięć o tym nie zagineła. Będę opowiadać mojemu synowi, jaki jego dziadek był dzielny, i że on też musi być dzielny bo nosi jego imię. Może gdyby dziadek miał inaczej na imię np. Teodor lub Zygmunt to bym się wahała, ale uznałam że imię Jan jest spoko i chyba krzywdy mu tym nie zrobię.:



      Jaś urodzony 9 kwiecień waga: 5660 wzrost; 63
      Last edited by olgaijas; 17-01-2011, 14:39.

      waga:5660 wzrost 63

      Skomentuj


        #4
        Odp: Imię po babci dziadku

        Czasami dziadkowie maja fajne imiona - i z pewnoscia byloby im milo ale np moja mam nienawidzi swojego imienia wiec gdybym dala córce (gdybym ja miała ) na imię Teresa to mama by sie załamała zapewne

        Mój drugi synek bedzie mial na imię Błażej - no i tez mówiąc to swojej babci zobaczyłam kwaśną minę no i z nerwami odpoweidziala ze ona by tak nie nazwala ale to nasza sprawa... no i okazuje sie ze tak mial na imie jej tato o ktorym jakos nigdy sie nie rozmawialo bo wyjechal na roboty do Niemiec w czasie wojny i slad po nim zaginal... a tu okazuje sie ze wyjechal ale... wracajac poznal jakas babke na slasku a prababcie z 6 dzieci zostawil na pastwe losu... ale pierwszy raz w zyciu o tym uslyszalam...

        no ale Błażej jest już Błażejem postanowione i zmieniac nie zamierzamy...
        tym bardziej ze babcia powiediala zebysmy na nia nie patrzyli...

        tak wiec czasami warto znac rodzinne historie bo niechcacy mozna zrobic przykrosc...


        Skomentuj


          #5
          Odp: Imię po babci dziadku

          ja pierwszemu synowi dalam na imie Mateusz bo mi sie szalenie podobalo-14lat konczy ow syn moj na dniacha po12latach urodzilam drugiego synka.maz bardzo chcial zeby dac mu imie Dominik-tak po prostu po zadnych dziadkach,i mamy Dominika.tak ze jak ktos daje imiona po dziadkach-z roznych wzgledow to ok ale trzeba tez miec na uwadze czasy w jakich zyjemy-niektore imiona moga byc wysmiewane w przedszkolu juz nawet.
          Ale sie rozpisalampozdrawiam







          Skomentuj


            #6
            Odp: Imię po babci dziadku

            Mój syn dostał imię po swoim tacie, bo imiona dziadków jakby to ująć...niezbyt mi sie podobały

            Skomentuj


              #7
              Odp: Imię po babci dziadku

              Ciekawe...
              Mieszkam w Holandii, i tu zwyczajem jest, ze dzieci otrzymuja trzy imiona. Pierwsze takie, jakim bedzie wolane, czesto juz zdrobnione. Czyli np Katerina dostanie imie Kati czy Rina albo Tina (wszelkie odmiany mozliwe!). Drugie i trzecie imie to wlasnie imiona dziadkow - w przypadku chlopcow, i babc - w przypadku dziewczynek. I tu tez nie musza to byc imiona typu Kleofonsa czy takies udziwnione, tylko np Nelly (od Kornelia) czy Wil (od Wilhelmina).
              Mile. Tym bardziej, ze z nazwiskami jest tu zupelnie inaczej niz w Polsce. Nie zachowuje sie wiec linii po nazwisku, a wlasnie po imionach.
              U ludow semickich jest natomiast tak, ze wogole nie ma nazwiska, tylko dziecko jest nazywane czterema imionami: wlasne, po ojcu, po dziadku i po pradziadku
              Moich synow nazwalismy jednak wedlug polskich zwyczajow. Tylko najstarszy ma drugie imie po zmarlym dwa lata przed jego narodzeniem dziadku.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Imię po babci dziadku

                My nie chcieliśmy dać imię po dziadkach bo po prostu nie pasowały nie podobały nam się Ja chciałam dać Ivan bardzo podoba mi się to imię ale ze względu że różnie to może byc odbierane to trzeba było inne wymyśleć wiec w sumie to maż wymyślił imię Jakub mnie sie spodobało i mamy teraz Kubusia

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Imię po babci dziadku

                  a ja chcę nazwać synka po dziadku - Jasio, ale obie babcie nazywały się Heleny - i tak córki już na pewno nie nazwę... W mojej rodzinie już od kilku pokoleń zawsze jest Zosia, Ania i Krzysztof- na cześć naszych przodków. Jakoś tak wyszło :P
                  Pisanie prac,Prace magisterskie oraz Korepetycje

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Imię po babci dziadku

                    Wiesz, czasem fajnie jest dac imiona po dziadkach...jeśli żyja z pewnością bardzo by się cieszyli ale moja babcia zawsze powiada że jej nadano okropne imię, dziadkowie się nie wypowiadają...myślę że powinno sie dawać imiona które nam się podobaja i dobrze kojarza... Każde imię jest wyjątkowe i dziecko z pewnością będzie je dumnie nosilo
                    Doriaś ur.17.03.2008




                    Tristaś ur. 11.03.2010

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Imię po babci dziadku

                      Jestem tego samego zdania, choć niektóre imiona są urocze

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Imię po babci dziadku

                        Moja córka imię po babci - Eulalia - dostała jako drugie.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Imię po babci dziadku

                          Ładne, oryginalne imię . Ja również mam drugie imię po babci - Irena.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Imię po babci dziadku

                            Teraz ostatnio staję się to modne, jak będę miała drugie dziecko to możliwe, że właśnie skorzystam z tego i dam imię po dziadku/babci
                            Energooszczędne sprezarki srubowe

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Imię po babci dziadku

                              Jakoś nie lubię nadawania imion dziecku tylko dlatego że właśnie tak nazywał się ich dziadek lub babcia. Dziecko wg mnie powinno mieć swoje własne imię.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X