Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Posiłki niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Posiłki niemowlaka

    Witam, bardzo bym prosiła o pomoc w rozsądnym rozłożeniu posiłków dla córci. Malutka ma 6,5 miesiąca, jest karmiona piersią oraz je obiadki mięsne, warzywa, owoce, zaczynam wprowadzać kaszki i zastanawiam się jak rozłożyć jej posiłki. Kiedy podawać kaszkę - rano czy na wieczór, z butelki czy łyżeczką ?
    Ile powinna mieć bezmlecznych posiłków ?
    Dodam że córa je dość dużo w nocy, za to w dzień się sama z siebie w ogóle nie upomina o jedzenie więc nie ma u nas czegoś takiego jak "karmienie piresią na żądanie" i sama jej wprowadziłam jedzenie 5 razy przez dzień, w tym obiadek z normalnego jedzenia.

    Obecnie jadamy następująco:
    -śniadanie ok 5.00 jeszcze w łóżku ze mną i wstajemy (czasem jeszcze przy tym przyśnie na godzinkę :] )
    -drugie śniadanie 9.00-10.00 mleczko
    -obiad 12.00-13.00 mięsko/ryba z warzywami
    -podwieczorek 15.00-16.00 mleczko
    19.00 kąpiel
    - kolacja 19.30 mleczko - jak poje odkładam do łóżeczka, ale staram się aby nie usnęła przy piersi tylko była jeszcze świadoma że zasypia w swoim łóżeczku.
    I teraz się zastanawiam który z tych posiłków zamienić na kaszkę ? Najlepiej pewnie kolację ale Mała jest już zbyt padnięta po kąpieli żeby była mowa o jedzeniu łyżeczką.
    Pediatra jeszcze zalecił aby zamiast jeszcze jednego mleczka podawać np dużą porcję owoców. Czyli byłyby 2 bezmleczne posiłki razem z obiadem. Tylko który ? Może na drugie śniadanie przygotować jakąś owocową rozkosz ? Proszę o podpowiedź bo mam trochę mętlik w głowie jak to rozsądnie poukładać.
  •    
       

    #2
    Odp: Posiłki niemowlaka

    Napisane przez scrimerka Pokaż wiadomość
    Witam, bardzo bym prosiła o pomoc w rozsądnym rozłożeniu posiłków dla córci. Malutka ma 6,5 miesiąca, jest karmiona piersią oraz je obiadki mięsne, warzywa, owoce, zaczynam wprowadzać kaszki i zastanawiam się jak rozłożyć jej posiłki. Kiedy podawać kaszkę - rano czy na wieczór, z butelki czy łyżeczką ?
    Ile powinna mieć bezmlecznych posiłków ?
    Dodam że córa je dość dużo w nocy, za to w dzień się sama z siebie w ogóle nie upomina o jedzenie więc nie ma u nas czegoś takiego jak "karmienie piresią na żądanie" i sama jej wprowadziłam jedzenie 5 razy przez dzień, w tym obiadek z normalnego jedzenia.

    Obecnie jadamy następująco:
    -śniadanie ok 5.00 jeszcze w łóżku ze mną i wstajemy (czasem jeszcze przy tym przyśnie na godzinkę :] )
    -drugie śniadanie 9.00-10.00 mleczko
    -obiad 12.00-13.00 mięsko/ryba z warzywami
    -podwieczorek 15.00-16.00 mleczko
    19.00 kąpiel
    - kolacja 19.30 mleczko - jak poje odkładam do łóżeczka, ale staram się aby nie usnęła przy piersi tylko była jeszcze świadoma że zasypia w swoim łóżeczku.
    I teraz się zastanawiam który z tych posiłków zamienić na kaszkę ? Najlepiej pewnie kolację ale Mała jest już zbyt padnięta po kąpieli żeby była mowa o jedzeniu łyżeczką.
    Pediatra jeszcze zalecił aby zamiast jeszcze jednego mleczka podawać np dużą porcję owoców. Czyli byłyby 2 bezmleczne posiłki razem z obiadem. Tylko który ? Może na drugie śniadanie przygotować jakąś owocową rozkosz ? Proszę o podpowiedź bo mam trochę mętlik w głowie jak to rozsądnie poukładać.
    Zamiast mleczka na podwieczorek podałabym właśnie owoce
    Do tej pory tak robię że synek dostaje obiadek później owocki i później już tylko mleko przed snem

    Skomentuj


      #3
      Odp: Posiłki niemowlaka

      U nas na śniadanie jest mleko, na drugie śniadanie owoce (owoce powinno się jeść do południa!), na obiad warzywa lub warzywa z mięsem, później mleko i na dobranoc kaszka.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Posiłki niemowlaka

        Mój synek ma 2 latka i nadal podaję mu na II śniadanko kaszkę, zastanwaim się czy to nie za długo już ale z drugiej strony jeśli lubi to chyba są one zdrowe prawda?

        Skomentuj


          #5
          Odp: Posiłki niemowlaka

          U nas sama kaszka poszła już w odstawkę. Synek dostaje ja do mleka. Samej to nie zje, nawet jak dodam jakiś owoc. Zamiast kaszki możesz podawać kisiej własnej roboty.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Posiłki niemowlaka

            tylko czy dajesz mu to mleko z kaszką do picia? U mnie synek wcale nie chciał kaszki pić mimo że do butelki kupiłam mu specjalne smoczki.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Posiłki niemowlaka

              ja na noc do mleka dodawałam łyżeczkę kaszki aby było jedzenie treściwsze bo syn czesto mi sie w nocy budziła a tak brzuszek był najedzony.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Posiłki niemowlaka

                Napisane przez mikaa997 Pokaż wiadomość
                tylko czy dajesz mu to mleko z kaszką do picia? U mnie synek wcale nie chciał kaszki pić mimo że do butelki kupiłam mu specjalne smoczki.
                Właśnie mam ten sam problem teraz z córcią. Wymyśliłam sobie kaszkę na noc, kupiłam bezmleczną, aby dodawać odciągnięte mleko. Niestety córcia pogardziła. Dziś kupiłam inny rodzaj kaszki i to samo. Nie chce pić za nic, choć wiem, że jest głodna.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Posiłki niemowlaka

                  Napisane przez emros Pokaż wiadomość
                  Właśnie mam ten sam problem teraz z córcią. Wymyśliłam sobie kaszkę na noc, kupiłam bezmleczną, aby dodawać odciągnięte mleko. Niestety córcia pogardziła. Dziś kupiłam inny rodzaj kaszki i to samo. Nie chce pić za nic, choć wiem, że jest głodna.
                  Kaszkę warto spróbować podać łyżeczką w sytuacji kiedy dziecko nie chce jeść z butelki, kaszka to zawsze jeden posiłek dziennie wiec warto nauczyć go spożywać. U mnie córka zjadała z przyjemnościa.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Posiłki niemowlaka

                    Kaszkę można już podawać łyżeczką, a najlepiej na śniadanie rano, jeśli maluch był nauczony zasypiania przy piersi, to ciężko będzie to zamienić na kaszkę z łyżeczki, może dlatego nie chce.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Posiłki niemowlaka

                      Maluch kiedyś w końcu nauczy się, że sa też inne posiłki równie smaczne jak pierś- to kwestia stanowczości i wciąż próby podawania jej dziecku.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Posiłki niemowlaka

                        Napisane przez Iwonka886 Pokaż wiadomość
                        Maluch kiedyś w końcu nauczy się, że sa też inne posiłki równie smaczne jak pierś- to kwestia stanowczości i wciąż próby podawania jej dziecku.
                        No pewnie, że tak, niektóre dzieci nawet są niechętne aby rozszerzać dietę, a to nie znaczy, aby tego nie robić, trzeba cierpliwie próbować.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Posiłki niemowlaka

                          Tak, przy rozszerzaniu diety to bardzo wskazane Posiłki niemowlaka musza być zbilansowane aby dostarczyć niezbędnych składników odżywczych. Można skorzystać z tabeli żywieniowych lub porady specjalisty.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Posiłki niemowlaka

                            Napisane przez emros Pokaż wiadomość
                            Właśnie mam ten sam problem teraz z córcią. Wymyśliłam sobie kaszkę na noc, kupiłam bezmleczną, aby dodawać odciągnięte mleko. Niestety córcia pogardziła. Dziś kupiłam inny rodzaj kaszki i to samo. Nie chce pić za nic, choć wiem, że jest głodna.
                            U nas to samo. Kaszką zdecydowanie "nie". Zamiast kaszki próbuję podawać jej np. płatki owsiane i czasem zje. Nic na siłę.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Posiłki niemowlaka

                              Też słyszałam różne wersje. Jedni mówią, że lepiej dawać na noc kaszki, bo dziecko lepiej śpi, inni że rano. Ja dawałam zawsze raczej rano kaszki nestle dzieci spały normalnie, więc nie wiem, o co chodzi z tym karmieniem kaszką na noc. Wieczorem zawsze było mleczko. Z butelki to tylko mleko i sok, a kaszka zawsze z miseczki jedzona łyżeczką. Mama mówi, że kiedyś nawet zupki przecierane dawali dzieciom przez smoczek, ale to trochę bez sensu według mnie.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X