Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Metody naturalne czy antykoncepcja?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Metody naturalne czy antykoncepcja?

    koleżanka opowiadała mi, że nie używa środków antykoncepcyjnych, bo po nich często zdarzają się ciąże mnogie. Czy ktoś coś o tym wie?
  •    
       

    #2
    Ja też coś takiego słyszałam, ale ile w tym prawdy??? Kto wie?

    Skomentuj


      #3
      Prawda

      Oczywiście, że tabletki, nawet te najnowocześniejsze, powodują zaburzenia hormonalne. To dlatego wtedy trudno zajść w ciążę - na tym polega ich działanie. Natomiast ta rozregulowana gospodarka hormonalna sprawia, że jajniki zaczynają produkować więcej komórek jajowych niż zazwyczaj to się dzieje. I tak na przykłąd podczas cyklu zamiast jednego jajeczka, są trzy. A wtedy wiadomo... Jak się uda to moga być nawet trojaczki. Zresztą wystarczy popatrzeć na ulicach i w parkach ile teraz jest mam z bliźniętami. Trojaczki też zdarzają się dośc często. Jak twierdzi mój ginekolog - to "efekt anty"
      To się wymądrzyłam
      Pszczóła

      Skomentuj


        #4
        a ja jestem za naturalnym środkami planowania rodziny....jest to dość trudne do nauki, ale skuteczne i zdrowe

        Skomentuj


          #5
          Basiu no i chyba bardzo zawodne, co ?
          Ja sama nie uzywałam, żadnej antykoncepcji, opierałam
          się jedynie na metodzie kalendarzykowej, kilka lat
          metoda była skuteczna, teraz raczej bym już nie ryzykowała.

          Skomentuj


            #6
            Obawiam się, że polegając tylko na naturalnej metodzie czułabym się zawsze niepewnie... Wolę w tym temacie wspomagać naturę.

            Skomentuj


              #7
              Moja ciąża jest z metody naturalnej :P

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Ja nie brałam żadnych leków i mam bliźniaczki, z czego jestem bardzo szczęśliwa Nie ma co zganiać na antykoncepcje
                Jednak na naturalne metody bym nie stawiała teraz...

                Skomentuj


                  #9
                  a czy ktoś wie gdzie można szybko nauczyć się naturalnych metod? może jakiś kurs internetowy?
                  Pozdrawiam

                  Skomentuj


                    #10
                    przed ciążą tabletki a teraz metody naturalne, ale to dlatego, bo mam cykle ksiązkowe 28 dni

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Witajcie.Ja po urodzeniu Synka próbowalam tabletek antykoncepcyjnych, potem plastrów i efekty byly takie, że np. wchodząc po schodach mialam po nich większą zadyszkę niż gdy bylam w ciąży, oraz odczuwalam niewielki ból w klatce piersiowej. Do tego podczas stosowania tabletek krwawienie mialam przez caly miesiąc. Postanowiliśmy z Mężem, że odstawię tabletki i teraz stosujemy tylko naturalne metody. Jak na razie są skuteczne.

                      Skomentuj


                        #12
                        Nicola podejrzewam, że taki seks skończyłby się
                        owocem okazywanej miłości

                        Skomentuj


                          #13
                          Napisane przez nicola
                          A co ze sponatnicznym seksem przy metodach naturalnych?
                          spontan hihihi brak

                          Skomentuj


                            #14
                            Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Wątek zbiorczy!

                            Mamusie mam pytania związane z antykoncepcją:
                            1. czy podczas karmienia piersią można zacząć brać tabletki?
                            2. po jakim czasie one zaczynają działać?
                            Nigdy ich nie używałam a teraz chcę zacząć.
                            Proszę o pomoc

                            Skomentuj


                              #15
                              Witam.
                              Podczas karmienia piersi oczywiście można brać tabletki sa to Cerazette. Mój lekarz powiedział że zaczynają działać dopiero po 7 dniach. Ja też je brałam ale niestety mój organizm kiepsko na nie zareagował, ciągle były krwawienia i odstawiłam. Niby są skuteczne bardzo, ale moja kuzynka zażywając je zaszła w kolejną ciąże, więć między maluszkami jest nie wielka różnica.
                              Pozdrawiam
                              Wojtuś 28.11.2007

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X