Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obwód główki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Obwód główki

    Wyczytalam ,ze obwod glowki niemowlaka przez pierwsze 3 m-ce powinien zwiekszyc sie o 6 cm i w m-cach 3-6 o nastepne 3 cm czyli polrocznemu dziecku przybywa ok 9cm. Szczerze mowiac troche sie zaniepokoilam bo przyrost obwodu glowy mojego synka przez 4m-ce tyle wlasnie wynosi. Wizyte kontrolna mamy dopiero na 4 .12 .Jak to u Was sie przedstawia?
  •    
       

    #2
    Amelka jak sie urodziła obwód główki miała 35,5
    W 6 tygodniu miała 39,4
    3 m-ce 41
    6 m-cy 43
    7 m-cy 44

    Spytaj sie przy wizycie czy wszystko ok to juz nie dlugo
    Ale mysle ze jezeli lekarz do tej pory nic nie zauwazyl to niema sie czym martwic.
    Pozdrawiam
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj


      #3
      "Prawidłowe przyrosty obwodu głowy w 1r.ż. kształtują się mniej więcej w następujący sposób: 2cm przez pierwsze 3 miesiące, 1cm przez kolejne 3 m-ce i 0,5cm przez kolejne 6 m-cy. Ważna jest proporcja z obwodem klatki piersiowej: obwody te zrównują się ok.3-5m-ca, a potem klatka jest większa od głowy o 1-2cm."
      Moi synkowie urodzili się z małymi główkami 36 cm więc przyrost moim zdaniem w takim przypadku musi być proporcjonalny.

      Skomentuj


        #4
        iwona_be wiesz co, nie martwiłabym się tym. Własnie z ciekawości
        zajrzałam do książeczki zdrowia i.... mojemu synowi przez pierwsze 4
        miesiące przybyło 8cm. I przez następne 2 miał taki sam obwód
        główki.
        Także spokojnie.

        Skomentuj


          #5
          Napisane przez iwona_be Pokaż wiadomość
          Wyczytalam ,ze obwod glowki niemowlaka przez pierwsze 3 m-ce powinien zwiekszyc sie o 6 cm i w m-cach 3-6 o nastepne 3 cm czyli polrocznemu dziecku przybywa ok 9cm. Szczerze mowiac troche sie zaniepokoilam bo przyrost obwodu glowy mojego synka przez 4m-ce tyle wlasnie wynosi. Wizyte kontrolna mamy dopiero na 4 .12 .Jak to u Was sie przedstawia?
          To jest tylko ogólny zarys proporcji, bo ciężko stwierdzić kiedy dzidziuś się urodzi jego rzeczywistą miarę główki, dużo przecież zależy od rozmiaru kanału rodnego mamy...Przez pierwszy miesiąc życia główka może zwiększyć obwód nawet o 5cm, a to dlatego, że kości czaszki wracają do prawidłowego kształtu po porodzie...
          Nasz synek po porodzie miał 36cm obwodu główki,
          w 13 tyg. 40,2cm,
          w 12 miesiącu 47,5cm
          Czyli przez rok urosła 11,5cm, skoro przez pół roku rośnie ok 9cm to chyba u nas 11,5cm przez rok to za mało
          Teraz nasz synek ma 1,5 roczku i obwód główki wynosi 49,5 cm

          Moim zdaniem to jest tak jak z wagą maluszka, ogólnie mówi się, że dziecko do 6-ego miesiąca podwaja swoją wagę a do 1 roku potraja, tak może być ale nie musi...

          Dla uspokojenia obaw jednak możesz zrobić badania, po prostu nie czekać na wizytę kontrolną, nic nie szkodzi Ci spróbować a przynajmniej się uspokoisz

          Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

          Różności do postów
          GALERIA OLAFKA

          Skomentuj


            #6
            Dzieki dziewczyny za odzew sprawdzilam jeszcze obwod klatki piersiowej i jest taki sam jak obwod glowki wiec chyba moge byc spokojna . Oczywiscie dla pewnosci zapytam jeszcze doktorke . Nie wiem czy Wy tez tak macie ,ze jak cos mnie zaniepokoi co dotyczy zdrowia dziecka ,to dostaje malpiego rozumu i nie potrafie logicznie myslec

            Skomentuj


              #7
              u mnie wogole na wizytach nie mierzyli obwodu główki....co za olewka WIEM tylko,że na 5 m miała 42cm,na rok 46cm,a jak się urodziła to 35cm
              Last edited by Miss; 02-06-2009, 18:17.
              FROCH

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Obwód główki

                jaki obwód główki mają Wasze maluchy ? moja ma 8,5 miesiąca i ma 42,5 cm tylko ,troszkę się tym martwię a do pediatry idę dopiero za ok 2 tygodnie

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Obwód główki

                  Napisane przez EWA2716 Pokaż wiadomość
                  jaki obwód główki mają Wasze maluchy ? moja ma 8,5 miesiąca i ma 42,5 cm tylko ,troszkę się tym martwię a do pediatry idę dopiero za ok 2 tygodnie
                  ale dlaczego sie martwisz ?? że za mały obód czy za duży ??? musisz zobaczyć w siatkach centylowych obwodu głowy dziewczynek, czy sie mieści w siatce?? moja córka np ma dużą głowę ale ma tak od urodzenia a nawet wcześniej bo w moim brzuchu już tak miała (mała miała hipotrofie), robiłam jej nawet usg przezciemiączkowe dla spokoju , ale wszystko jest ok, mam nadzieje że to tylko taka uroda

                  no nie wiem nie jestem ekspertem ale 42,5 to chyba troche mało w wieku 8,5 mca , to chyba na najniższym centylu, ale w normie
                  Last edited by kala8; 08-01-2010, 19:45.
                  Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Obwód główki

                    moja Amelia teraz ma 8 m-cy i 3 tygodnie a obwód główki ma 45 cm..
                    Amelia ur. 19.04.2009
                    godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






                    Alicja ur. 18.08.2012
                    godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Obwód główki

                      mojego G wzrost i masa trzyma sie najwyzszego centyla, a obwod główki trzyma sie najnizszego centyla. duzo zalezy od "urody" dziecka

                      Skomentuj

                             
                      Working...
                      X