Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nerwica - jakie objawy?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nerwica - jakie objawy?

    Od jakiegoś czasu kiepsko i krótko sypiam, chodzę cały czas w większym lub mniejszym stopniu zdenerwowana. Nic mnie nie cieszy tak jak kiedyś, kiedy nie trzeba było mieć tyle obowiązków związanych z pracą i prowadzeniem rodziny ;/Czy to normalne? A może któraś z was chciałaby się spotkać na pogaduchy (mieszkam w Szczecinie).
  •    
       

    #2
    Odp: Nerwica - jakie objawy?

    Kochana a nie sądzisz,że bardziej przydałaby Ci się wizyta u psychologa ? Nie wzięłaś pod uwagę tego,że objawy jakie posiadasz mogą świadczyć raczej o depresji a nie o nerwicy? I zdecydowanie nie powinnaś tego bagatelizować ponieważ jest to dość poważna choroba.
    Jeśli chcesz mogę Ci polecić dobrego specjalistę ze Szczecina (sama pochodzę z okolic). Sama chodziłam tam swego czasu na psychoterapię ponieważ musiałam odzyskać równowagę po stracie bliskiej osoby, Nie potrafiłam się z tym pogodzić i niestety ale można powiedzieć,że trochę się załamałam.
    Pozdrawiam.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nerwica - jakie objawy?

      Być może nie jest to nerwica, a zwykłe przemęczenie stresem i zdenerwowaniem. Najlepiej jednak polecić się lekarza, który będzie wiedział co robić dalej.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nerwica - jakie objawy?

        Tamisia, mamy na forum mądrego psychologa, może zadaj pytanie tam?
        http://forum.babyonline.pl/forum/forumdisplay.php?f=640
        pozdrawiamy,
        Redakcja MamoToJa.pl

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nerwica - jakie objawy?

          Nerwica to bardzo ogólne sformuowanie, depresja też jest formą nerwicy. Radziłabym wizytę u specjalisty, zamiast porady na forum czy spotkania towarzyskie. Leczenie czasem trwa latami, bagateliwowanie tylko poglebia problem ...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Nerwica - jakie objawy?

            Ja też myślę, że najlepszą opcją byłaby konsultacja u specjalisty. Ciężko tak gdybać i zastanawiać się co nam dolega, jak nie jesteśmy lekarzami.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nerwica - jakie objawy?

              Jeśli to epizod depresyjny, to trzeba najpierw do psychiatry, który zapisze leki, albo zleci terapię u psychologa. Całkiem możliwe, że to chwilowe i potrzebne tylko leki na lepszą wchłanialność endorfin.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nerwica - jakie objawy?

                Chyba mam nerwice... Moja praca jest bardzo stresująca, często gonią mnie terminy, szef wymaga czasem niemożliwego. Bardzo mało sypiam, a bardzo dużo pracuje, bo częśc pracy często wykonuje także w domu, a nawet jak nie pracuje w domu, to mam inne obowiązki. Ostatnio potrafi mnie zdenerwować na prawdę wszystko. Rozważam picie ziół na uspokojenie, bo wierze, że mi pomogą. Znajoma polecała mi te zioła http://www.vitalny.pl/pl/c/Ziola-uspokajajace/295 . Któraś z Was je piła lub pije?

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nerwica - jakie objawy?

                  Wcale nie trzeba miec stresujacej pracy, zeby nabyc sie nerwicy. Wystarczy nie miec pracy i to juz jest problem, albo miec problemy ze zdrwiem. Wszystko sklada sie na jedno.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nerwica - jakie objawy?

                    Jeśli ktoś czuje, że sobie nie radzi i potrzebuje pomocy, trzeba tej pomocy szukać. Nie ma co się oglądać na innych i zastanawiać "co ludzie powiedzą". Nerwicę i inne zaburzenia należy leczyć, bo same nie przejdą, a mogą naprawdę utrudnić normalne funkcjonowanie. W Warszawie mogę polecić klinikę PsychoMedic http://psychomedic.pl/psychiatra-warszawa/ , mają nawet wizyty domowe, jakby ktoś się wstydził iść do gabinetu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Nerwica - jakie objawy?

                      Objawy nerwicy mogą być bardzo różne-od bezsenności i kołatania serca po zaburzenia lekowe. Nieunikniona jest jednak wizyta u specjalisty.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Nerwica - jakie objawy?

                        Bol zoladka, bol w mostku, bol glowy, kolatanie serca, liczne probley ze snem, zarzatanie sobie glowa wszystkim, i to doslownie.
                        promieniujacy bol od mostka po samo gardlo.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Nerwica - jakie objawy?

                          Objawy to tylko jedno, ale nie zawsze ktoś znerwicowany ma takie same jak inni. Nerwica to głównie ogromny stres, który powoli nas wyniszcza i nikomu nie życzę, żeby kiedyś musiał walczyć z tą chorobą. Sporo informacji macie na stronie ośrodka Wolmed - http://www.wolmed.pl/terapie/leczenie-nerwicy.html który zajmuje się leczeniem tego typu uzależnień i chorób.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Nerwica - jakie objawy?

                            dokładnie objawy nerwicy mogą być różne, chodząc na terapię do pani psycholog Łódź poznałam kilka osób zmagających się z nerwicą i ciężko mi tak powiedzieć czy mają jakiś wspólny mianownik, tzn. czy można określić jakie mieli objawy nerwicy.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Nerwica - jakie objawy?

                              Poczytaj sobie tutaj na temat nerwicy. Mnie świadomość czym jest ta choroba pomogła zdiagnozować jej początki.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X