Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozszerzanie Diety

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Aha dzieki colleen za rade narazie daje jej kleik ryzowy i kukurydziany i dosc jej to nawet smakuje a co do mleka to zmienialam.od poczatku karmie ja nanem od dnia narodzin bo nie mialam pokarmu i na poczatku super jadla a od dwoch mies to jest koszmar tylko na snie ladnie zje a tak to sie kreci smieje itd nieraz nawet 5godz nie je i jest to samo uspie ja i wcina ze szok.a co do zmiany to po wszystkich innych mlekach ja czysciło takze od pada lekarz nie kazal mleka zmieniac bo jest do tego przyzwyczajona i tym bardziej nie bedzie jadla badania wszystkie jej zrobilam krew mocz usg nerek brzucha calego i wszystko jest w porzadku powinna zjadac okolo 900ml jak na 4miesieczne dziecko a ona gora 550 zje:/ ale z kleikiem bardziej wcina moze ze gestsze i wieksza dziurka w smoczku moze jej za malo leci samo mleko ale jak znow dam z wiekszym smoczkiem to sie dlawi juz od 2,5mies tak sie meczymy przy tym jedzeniu.to moze zamiast kaszek tylko kleik i zupki? bo cos gestszego musze jej dawac samym mlekiem sie nie naje zwlascza ze nie chce ani czesto ani duzo jesc a z kleikiem to potrafi nawet 120 za jednym razem zjesc a samo mleko to gora 100 niewiem czym to idzie miala miesiac i wiecej jadla mleczka.A przybiera tak w normie niskiej bo niskiej ale sie jeszcze miesci moze dlatego tak malo je bo malo wazyla przy urodzeniu(2820) i nie zje tyle co dziecko jak sie urodzilo z waga 3600?sama nieiwem czasem juz nie mam sily do tego jej jedzenia ogolnie nie jest chuda powiedziala bym ze taki klocek jest smieje sie spi ladnie to jej nic nie dolega to jak myslicie nie dac wogole tych kaszek? na mleku pisze zeby wprowadzic i juz calkiem glupia jestem moze zostac tylko na kleiku i zupkach?
    Wikunia 04.08.2008r

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Niunia84 tymi wytycznymi się nie przejmuj ile w danym
      miesiącu dziecko powinno zjeść.
      Mój synek do 8 miesięcy jadł 120 ml a w porywach 150 ml.
      Od dwóch tygodni zjada 180 ml ale tylko na wieczór. Każde
      dziecko jest inne i różnie potrzebuje zjeść.
      Najlepiej jak porozmawiasz z pediatrą, ona Ci doradzi czy trzeba
      już przejść na konkretne jedzonko czy nie.
      Jeśli kleik jej smakuje ja bym na razie pozostała przy kleiku.

      marta26 ja uważam, że kaszki mleczno-ryżowe powinno się podawać
      po 6 miesiącu z racji tego, że są przygotowywane na mleku modyfikowanym
      następnym a nie początkowym

      Skomentuj


        #18
        Dzieki colleen tak tez sobie dzis pomyslalam ze do 6mies zostane rzy mleku z kleikiem i zupke jej od 5mies zaczne dawac dzieki za rade
        Wikunia 04.08.2008r

        Skomentuj


          #19
          kinga ma prawie 8 miesiecy,zupke zaczelam jej dawac od 4 miesiaca oraz jogurty,musy owocowo,dzisiaj je dosc duzo rzeczy:kaszki,parowki,zupki,banany,kiwi,jablka,gre jfruty,biszkopty,chleb z maslem i zoltym serem...i mleko 2 razy dziennie 180ml

          Skomentuj


            #20
            Napisane przez patiew Pokaż wiadomość
            kinga ma prawie 8 miesiecy,zupke zaczelam jej dawac od 4 miesiaca oraz jogurty,musy owocowo,dzisiaj je dosc duzo rzeczy:kaszki,parowki,zupki,banany,kiwi,jablka,grejfruty,biszkopty,chleb z maslem i zoltym serem...i mleko 2 razy dziennie 180ml
            ooo matko i córko.... cytrus ??

            Nie no ja się już nie wypowiadam na ten temat

            Skomentuj


              #21
              colleen tylko troszke by witaminek miala-uczulenia nie dostala a dzisiaj podalam jej kiwi i tez jej smakowalo

              Skomentuj


                #22
                kiedys nie bylo schematow zywieniowych dzieci jadly i zyly

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  moja szwagierka wychowywala dziecko wedlug ksiazki,dzisiaj ma prawie 2 latka i anemie bo nic nie je poniewaz byla siwecie przekonan ze synkowi wystarczy same mleko,on jak mial roczek to pierwszy raz dostal staly pokarm

                  Skomentuj


                    #24
                    i dziecko zamiast normalnie jesc to bierze codziennie tabletki i one sa bardziej szkodliwe na zoladek niz lyzeczka grejfruta

                    Skomentuj


                      #25
                      ja tylko moge podpowiedziec ze kaszki najlepiej wprowadzac stopniowo.tak tez robilam gdy zaczelam je podawac synkowi.najpierw byla jedna butelka kaszki,pozniej tylko mleczko,po paru dniach juz 2 butelki itd.teraz je tylko rano i wieczorem kaszki reszta to stale posilki.acha zupki podalam gdy skonczyl 4 miesiace,tak samo jak jabluszko tarte.ja tez jestem zdania ze nie trzeba sztywno trzymac sie schematow zywieniowych.ale tez nie dawac dziecku czegos co moze wywolac jakies uczulenia czy bol.znam przypadek gdzie mama podawala dziecku sloiczki gerbera do 3 roku zycia i teraz dziecko nic przelknac nie moze bo sie krztusi grudkami.zupelnie chore.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Napisane przez patiew Pokaż wiadomość
                        colleen tylko troszke by witaminek miala-uczulenia nie dostala a dzisiaj podalam jej kiwi i tez jej smakowalo
                        Patiew to Twoja córeczka i nikt Ci nie bedzie mowil jak ja karmic.Ale kiwi niemozna podawac dziecku do 2 roku zycia bo ma bardzo duzo witaminy D3 a jezeli podajesz D3 w kroplach to kiwi jest zbędne.
                        Pozdrawiam
                        Amelia 12.03.08

                        Skomentuj


                          #27
                          ja wczoraj znalazlam w internecie schemat zywienia i tam bylo napisane ze kiwi mozna podawac po 7 miesiac. a kiwi dostala tylko na rprobw jedna lyzeczke. przeciez ja jej nie opycham owocami przez caly dzien

                          Skomentuj


                            #28
                            bylam u lekarza i lekarz dopiero od 5mies kazala wprowadzac zupki jak skonczy dobre cztery mies to mam zaczac od soczkow
                            Wikunia 04.08.2008r

                            Skomentuj


                              #29
                              Niunia84 no i super!!! Nie ma sensu przyspieszać czegość
                              co i tak jest nieuniknione, prawda ??
                              Ja też zaczynałam od soczków, potem owoce, zupki.

                              Skomentuj


                                #30
                                No coleen masz racje zwlaszcza ze jej te czerwone policzki yszly tez mowilam o tym lekarzowi i jak poszlam to akurat nie miala juz sie ucieszylam ze to moze po kleiku kukurydzianym bo odstawilam i zaczelo schodzic przyszlam do domu przespala sie i jak sie obudzila to znow policzki czerwone dzwonilam jeszcze do innego lekarza i powiedzial ze to tak od delikatnej skory ze to nie skaza bo skaza za wczesnie jak na 4mies i juz jestem glupia kazdy lekarz mowi inaczej ale faktycznie jakby to byla skaza to by miala caly czas a jej sie pojawia jak jest rozgrzana tak mi sie wydaje sama juz niewiem ale to chyba nic gorszego a co z tym ulewaniem to tez niewiem jakos mi czescierj ulewa niz zwykle po kazdym karmieniu i to nieraz ze dwa razy ale podobno to przechodzi kolo 6mies...
                                Wikunia 04.08.2008r

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X