Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Od kiedy poduszka?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Amelka od 2 m-ca śpi na cieńkiej poduszce.Bynajmniej policzek ma się do czego wtulić , bo sam materac z prześcieradłem nie daje takiego ciepła.
    Podusia to podusia
    Amelia 12.03.08

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      jagodzianka
      a tobie by wygodnie było na samym prześcieradle?
      szczerze wątpię.

      te przy pościeli nie są grube więc spokojnie mozna podłożyć.
      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

      Skomentuj


        #18
        cyt:"Na pytania rodziców odpowiada prof. dr n. med. Ewa Helwich.

        1. Czy noworodkowi potrzebna jest poduszka
        Rodzice zwykle kupują gotowe komplety pościeli do łóżeczka dziecka. W komplecie jest więc także poduszka. Nawet gdyby była najcieńsza i bardzo płaska na razie nie będzie noworodkowi potrzebna. Jej używanie jest niewskazane. Dla bezpieczeństwa maluszka nie zaleca się też obkładania go poduszkami z boku. Na pewno nie skazujemy w ten sposób noworodka na niewygodę, ale zapewniamy mu bezpieczeństwo. Jeśli maluszek ulewa albo z innego powodu trzeba układać go w takiej pozycji, w której główka znajduje się wyżej w stosunku do reszty ciała, można podłożyć poduszkę pod materac albo nogi łóżeczka (pod wezgłowiem) ustawić np. na grubych książkach. Gdy dziecko skończy pięć miesięcy, może spać na płaskiej poduszce. Dlaczego dopiero w tym wieku? Wcześniej istniało ryzyko, że przewróci się na brzuszek i wtulając nosek w poduszkę może się udusić. Pięciomiesięczne dziecko zwykle już samo umie przewrócić się z brzuszka na plecy. " prof. dr n. med. Ewa Helwich
        Krajowy konsultant w dziedzinie neonatologii. W 1997 roku w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie stworzyła Klinikę Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka, którą do dzisiaj kieruje. Zajmuje się głównie bardzo małymi wcześniakami i dziećmi z wadami rozwojowymi. kolejny powód dla którego poduszki jednak nie warto od razu podawać dziecku
        jagodzianka

        Skomentuj


          #19
          jagodzianka wyżej piszesz o dzieciach do 12 miesięcy, a teraz o noworodkach.
          Jeśli o noworodki idzie - to ok jest to dla bezpieczeństwa (uniknięcie
          uduszenia).
          Ale 5 miesięczne dziecko już się potrafi obracać i poduszka nie jest niebezpieczna. Ty opierasz się na zdaniu fizjoterapeuty, a stomatolodzy
          odradzają spanie na płaskim.

          Skomentuj


            #20
            colleen
            dzieci do 12 miesiąca-zdrowiej dla kręgosłupa(niestety ciężko jest zacytować wypowiedz usłyszaną w tv)
            noworodki-bezpieczeństwo.To są popwody dla których DLA MNIE nie warto podawać podusi.
            Dla Ciebie ważniejsze jest zdanie stomatologa a dla mnie fizjoterapeuty i ok
            jagodzianka

            Skomentuj


              #21
              Ja sie o to pytalam dzis swojej siostry (ma 6-letnia corke i 2-letniego synka) i powiedziala mi, ze ona normalnie od urodzenia kladla ta poduszke (co sa w kompletach, takie cienkie) i zakrywala do polowy kolderka (tez z tego kompletu) jak Dzieciaki spaly. Takze decyzja zalezy indywidualnie od kazdej Mamy.. ja to przez pierwszy miesiac zamierzam do snu wkladac Dzidzie do rozka (mam ten z kokosowym usztywnieniem, ale na noc bede wyjmowac, zeby nie bylo za twardo dla Dzidzi w koncu materac tez jest twardy - tez kokosowy).

              Laura 12.o2.2oo9/19:45 (4o5og 59cm)

              Skomentuj


                #22
                jagodzianka z tego co ja wiem i slyszałam jak wypowiadał sie P. Zawitkowski
                to bez podusi do 6 miesiaca.

                Poza tym jestem po dzisiejszej wizycie w poradni rehabilitacyjnej i z
                kregosłupem syna jest wszystko ok, a używamy cienkiej poduchy
                od 7 miesiecy. Teraz jestem na etapie szukania grupszej.

                A tak.... dla mnie wazna jest opinia stomatologow bo mam hopla na
                punkcie zebów, ale jest coś jeszcze lekkie podniesienie głowy ułatwia
                oddychanie.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  colleen masz rację to była wypowiedź P.Zawitkowskiego.
                  Znalazłam przeprowadzony z nim wywiad;
                  cyt: "Niemowlęciu nie jest potrzebna poduszka. U progu życia jego główka najczęściej jest prawie tak samo szeroka jak barki. Najczęściej do ukończenia pierwszego roku dziecko może spokojnie spać bez poduszki nie tylko na plecach, ale nawet na lewym i prawym boku. Jeżeli widzimy, że podczas leżenia na boku główka niemowlęcia zaczyna opadać, to znaczy, że barki już się poszerzyły i możemy mu podłożyć mały, twardy, płaski jasiek.
                  I nigdy nie twierdziłam, że jeżeli ktoś podaje ją dziecku wcześniej to coś bedzie nie tak z jego kręgosłupem...nikomu tego nie życze
                  Ja po prostu wole dmuchać na zimne.

                  http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/...as=2&startsz=x
                  jagodzianka

                  Skomentuj


                    #24
                    ja kładłam na cienkiej od początku

                    Skomentuj


                      #25
                      Od kiedy poduszka?

                      Moja córeczka skończy niedługo 16 miesięcy i tak własnie zastanawiam się od kiedy mogłaby mieć już jakąs poduszkę?...od urodzenia ma ale taka płaską jak "deska" także jakby jej nie było.a Wt kiedy zamieniałyscie poduszkę na pulchniejszą?
                      ...Każda z karmiących piersi matki
                      jest ożywczym źródłem kwiatu szczęścia,
                      Błogosławionym szczęściem...

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        moja na poczatku spala na plaskim potem na poduszce a teraz znowu na plaskim spi,

                        Skomentuj


                          #27
                          Kolejny dubel - OPCJA SZUKAJ wciaz dziala jakby co .
                          Kontynuacja tematu tutaj http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=1407

                          Temat zgloszony do moderatora.

                          Skomentuj


                            #28
                            oczywiście Goplana jak zwykle upierdliwa...może po prostu nie znalazłam tego tematu nie sądzisz...skoro napisałam nowy wątek...można po prostu połączyć temat,jakoś temat Walentynek jest dwa razy i się nie czepiasz..."zejdż" wreszcie ze mnie,a pisz sobie do moderatora zależy mi na tym jak na Twojej opini...
                            ...Każda z karmiących piersi matki
                            jest ożywczym źródłem kwiatu szczęścia,
                            Błogosławionym szczęściem...

                            Skomentuj


                              #29
                              Idz sie poplacz teraz bo ktos Ci uwage zwrocil - ilez mozna tlumaczyc.Wystarczło wpisac "poduszka".
                              Jesli nie pasuja Ci zasady panujace tutaj to zmien forum.
                              Nie znalazlas - spoko wystarczy przeprosic i napisac prosbe o polaczenie tematow ( co juz zrobilam ja ) ale nie Ty oczywiscie obraza majestatu i f(r)och . Jak dziecko ...

                              P.S.Sama sobie opinie wyrabiasz
                              Last edited by Goplana; 31-01-2009, 21:27.

                              Skomentuj


                                #30
                                I jeszcze jedno - prosba o scalenie Walentynek juz poszla jakis czas temu - uzbroj sie w cierpliwosc

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X