Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zaparcia a jabłko

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Zaparcia a jabłko

    Hej Dziewczyny,

    Moja Pia ma 6 i pół miesiąca. Karmię ją piersią i powoli wprowadzam dodatkowe posiłki. Niestety od dwóch miesięcy Pia ma problem z kupką. Po podróży do USA nagle się przestawiał z robienia 3-4 kupek dziennie na jedną raz na 3-4 dni. Ostatnio pediatra zalecił abym wycofała jabłko w każdej postaci (nawet tarte) ponieważ jego zdaniem powoduje zaparcia. Prędzej, inna pediatra zaleciła jabłko i przekonywała, że kupka nawet raz na tydzień to norma. Teraz jesteśmy na Cyprze. Pia zajada się brzoskwiniami, śliwkami i jest troszkę lepiej. Ma straszny apetyt na chlebek. Nie wiem już co mam robić?

    Pozdrawiam,

    Agata
  •    
       

    #2
    Odp: Zaparcia a jabłko

    Radzimy zapytać pediatrę online:

    http://mamacafe.babyonline.pl/forum/...play.php?f=624
    pozdrawiamy,
    Redakcja MamoToJa.pl

    Skomentuj


      #3
      Odp: Zaparcia a jabłko

      U nas np jabłka też działają zapierająco. Wogóle wszystko co powinno kupkę rozluźnić to u nas ma właściwości na odwrót.
      Chlebek też może zapierać.
      Dawaj małej wodę do picia. Co do kupek to jeśli nie boli ją brzuszek, przy wypróżnieniu nie płacze czy jeśli nie ma innych niepokojących objawów związanych z tym że rzadziej robi kupkę to moim zdaniem nie ma co się zbytnio przejmować Może mała próbuje więcej rzeczy i wolniej trawi.



      Skomentuj


        #4
        Odp: Zaparcia a jabłko

        u 6-miesięcznego dziecka karmionego piersią, które jest w trakcie rozszerzania diety problemy z kupką są normalne. Stolce przy wprowadzaniu stałych posiłków przestają być takie rzadkie jak na samym mleku mamy. Organizm potrzebuje trochę czasu na przestawienie się na inne posiłki. Ja nie robiłabym z tym nic i dopóki jest przynajmniej jedna kupa na tydzień nie martwiłabym się, z czasem to się zmieni. Dla własnego świętego spokoju możesz się jednak wybrac po powrocie do pediatry.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Zaparcia a jabłko

          Dzięki za podpowiedzi. Dziś Mała kończy 8 miesięcy... a zaparcia udaje nam się regulować jakoś dietą. Dużo śliwek, gruszek, brzoskwiń. Praktycznie zero jabłka, banana, marchwi. I jakość co drugi dzień mamy sukces Stanowczo uważam, że przy zaparciach trzeba uważać na jabłko (w każdej postaci).

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zaparcia a jabłko

            Mleko matki może być w pełni trawione przez Twoje dziecko. Jesli nie ma żadnych dolegliwości brzuszkowych, to wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dziecko na matczynym pokarmie może nie robić kupki nawet tydzień czasu i jest to całkowicie norma. A jabłko według mnie dziala rozluźniająco na stolec, przynajmniej na mojego synka. Ale wiadomo... Każde dziecko jest zupełnie inne i na jedno jabłko będzie działało rozluźniająco, a na inne wręcz przeciwnie. No i co lekarz to opinia niestety. Żeby trafić na dobrego pediatrę to trzeba mieć szczęście !

            Skomentuj


              #7
              Odp: Zaparcia a jabłko

              Mój synek po jabłku ma zaparcia, wtedy daje mu suszone rodzynki ale miał ponad półtora roku jak zaczął je dostwać, a wczesniej dawałam mu śliwkę ze słoiczka chyba z bobovity kupowałam , specjalnie by zrobił kupę i działo bardzo szybko

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Zaparcia a jabłko

                u mojej córki jabłko nie działało a Twoje dziecko załapuję się na lek dicopeg , jakbys poszła do lekarza to na pewno ten specyfik by Ci zalecił

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Zaparcia a jabłko

                  na zaparcia też jest dobra śliwka. Ja dawałam dużo do picia, masaż brzuszka robiłam oraz właśnie śliwkę suszoną taka ze słoiczka gerber czy bobovita

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Zaparcia a jabłko

                    Ja równiez podaje Suszone śliwki z gerbera po 4 miesiącu i to pomaga. W ostateczności czopek jak sie bardzo męczy..




                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Zaparcia a jabłko

                      Rzeczywiście śliwki ze słoiczka i dicopeg junior bardzo pomogły, po niecałym miesiącu nie ma śladu po zaparciach, rewelacja.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Zaparcia a jabłko

                        Według mnie jabłka akurat dobrze wpływają na zaparcia, tak samo jak śliwki. W ogóle owoce, bo mają dużo błonnika, a to on własnie reguluje pracę jelit.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X