Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Prezent na I Komunię Świętą

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Prezent na I Komunię Świętą

    Szybkimi krokami zbliża się maj i I komunie. Jaki prezent powinna kupić chrzestna?


  •    
       

    #2
    Mysle ze pytanie jest zle zadane - bo ja uwazam ze POWINNA to Ona kupic to na co ja stac a nie to co wypada.
    My w przyszlym roku idziemy na komunie do chrzesiaka mojego meza - mysle ze chrzestni zloza sie na jakis rower czy cos. Z pewnoscia nie bedziemy kupowac komputera, kłada i takich typu bajerow. Fajnie jak goscie sie skladaja i kupuja jeden pozradny prezent chocby jakis kurs jezykowy dla dzieci.
    Dziewczynce lancuszek z medalikiem na przyklad, chlopakowi rower czy hulajnoge. Albo jakas MP3 .Fajnie jak "dziec" ma jakies hobby.

    Skomentuj


      #3
      ja tez myslę że każdy kupuje to na co go stac.

      mój syn miał komunię w zeszłym roku.
      od chrzestnego dostał komputer z drukarka, od chrzestnej 400 zł.
      poza tym mp3, aparat cyfrowy, komórkę, biblię, ciuchy i głównie pieniądze.

      kolega z klasy dostał quada od rodziców.
      jak z niego spadł i złamał rękę to go szybko sprzedali.
      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

      Skomentuj


        #4
        Oczywiście, że kupię to na co mnie stać tylko za bardzo nie mam pomysłu. Właściwie zastanawiałam się nad MP4.


        Skomentuj


          #5
          MP4 fajny pomysl o ile dziecko to zainteresuje. W tamtym roku kolezanka robila synowi komunie i mlody od chrzestnego ( ma jednego ) dostal rolki, kask i zestaw ochraniaczy wraz z pachołkami do robienia slalomu

          Skomentuj


            #6
            Co już ludzie nie wymyślą może niedługo samochody będą kupować.Ja 7 lat temu chrześniakowi kupiłam odtwarzacz CD niebyło wtedy MP3 i było ok. Syn 2 lata temu na komunię dostał rower od chrzestnego i aparat cyfrowy od chrzestnej i był zadowolony.


            Skomentuj


              #7
              Niestety nastaly czasy kiedy to wiekszosc dzieci idzie do komuni bo prezenty dostanie a rodzice je posylaja do niej bo tak wypada. Dzieciaki zamiast przezywac to wydarzenie - nie moga wysiedziec na mszy bo juz czekaja na prezenty i opowiadaja co ew dostaly.

              My myslimy o zegarku z grawerem.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Mam chrześniaka 4 letniego ciekawe co wtedy będą kupować jak pójdzie do komunii.


                Skomentuj


                  #9
                  Wiecie takich dzieci które nie czekaja na prezenty i przeżywają to wydarzenie to mozna na palcach jednej ręki policzyć.
                  ja ile razy synowi tłumaczyłam że to ważny sakrament itp. itd. a on wśród kolegów i tak sie nakręcał i myslał o prezentach.

                  a prawdę mówiąc pamiętam że jak sama szłam do komuni to też każdy o prezentach myslał mimo że mama tyle mi tłumaczyła że nie są ważne.
                  takie czasy i takie dzieci .

                  a co do tych prezentów to tez zalezy jakie dziecko.
                  mój syn nie lubi żadnych sportów, nawet na rowerze nie jeździ chociaż mu kupilismy i przeleżał na balkonie aż zardzewiał.dlatego przed komunia od razu wszystkim mówił że nie chce roweru, także może lepiej rodziców podpytac.

                  u syna to dzieci nawet wyjazdy do Egiptu dostawały ...
                  Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                  Skomentuj


                    #10
                    Wyjazd do Egiptu na komunię to na ślub pewnie domek letniskowy?


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      he he
                      amie wcale bym się nie zdziwiła gdyby tak było....
                      za 4 lata chrzesniak męża ma komunię to sie okaże...
                      Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                      Skomentuj


                        #12
                        Ja bym roweru nie kupowala tylko co najwyzej dala na niego pieniadze albo zabrala dziecko ze soba sd sklepu by sobie wybralo.
                        Na swoja komunie rower dostalam i szczerze udawalam, ze sie ciesze, bo byl po po prostu paskudny. Jasne, ze na nim jezdzilam, ale to nie byl ten wymarzony, na ktorego tak dlugo czekalam.
                        MP4, aparaty cyfrowe i inne takie bajery to dla mnie beznadziejne prezenty ze wzgledu na to, ze takie dzieciaki nie sa na tyle dojrzale by posiadac taki sprzet i jeszcze w dzien komuni go gubia.
                        Nie dawalabym pieniedzy, bo i tak rodzice zabiora i dziecko poczuje sie pokrzywdzone - ja do tej pory sie czuje. Corka mojego kuzyna jednak na komunie pieniedze chciala, bo zbierala na meble do pokoju, goscie bardzo przychylnie do tego podeszli i dawali jej calkiem spore sumy. Na meble sie uzbieralo jednak rodzice sie nie wywiazali z umowy i mebli nie kupili.
                        Miłość matki do dziecka to jedyna, prawdziwa bezinteresowana miłość...

                        Skomentuj


                          #13
                          diabelecke

                          Wszystkie pomysły krytykujesz więc zapewne masz jakieś inne świetne propozycje?


                          Skomentuj


                            #14
                            Fajny temacikja mam komunie córki 10 maja więc juz niedługo ,na szczęście córka nie jest materialistką,ale mysle ze i tak po cichu zastanawia sie co dostanie a co do prezentow to pewnie i tak kazdy da to na co go stać,różnie to bywa jeden kupi pamiatkę czy medalik a inny komputer

                            mnie osobiscie najbardzi razi to szaleństo rodziców dziewczynej w kwestii wyglądu ich córki,owszem aj tez pragnę żeby moja niunia slicznie wyglądała w tym dniu ale suknia na zamówienie,fryzury prosto od ......i wizyty w solarium zeby dziewczynka ładnie w bieli wyglądała to już jawna przesada!!!

                            u nas wszystkie dziewczynki w parafii mają alby ,tylko wianki dokupujemy i inne małe dodatki,małej pokręcę wloski i założe wianuszek -jej pasuje naturalna fryzurka,zastanawiam się czy rodzice równiez daja prezent?

                            chrzesni pisali do niej czy ma jakies hobby czy konkretne marzenie--córka odpisała ze po prostu interesuje się przyrodą i fotografią,książkami zobaczymy ,ale dzieci juz tak nie przezywaja komunii duchowo
                            Sylwia 9 latek
                            Damianek 17 m-cy


                            02.12.2008 - Damianek zrobil pierwszy kroczek

                            Skomentuj


                              #15
                              U nas też wszystkie dzieci idą do komunii w albach i uważam że jest to bardzo dobre rozwiązanie. Nie wszystkich rodziców stać na wymyślne suknie z salonów mody. A tak nie ma podziału na biedne i bogate dzieci, ładnie czy brzydko ubrane.
                              Faktycznie w dzisiejszych czasach dzieci już tak nie przeżywają komunii duchowo pomimo tłumaczeń rodziców. Wiadomo, że w tym dniu czekają na prezenty ale przecież wszyscy lubimy je dostawać.


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X