Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niespokojne niemowlę a bakterie w moczu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Niespokojne niemowlę a bakterie w moczu

    Dzień dobry,
    od jakiegoś czasu mój synek (4,5 miesiąca) stał się drażliwy,nigdzie na dłużej nie potrafię znaleźć mu miejsca bo płacze.I tak cały dzień przenoszę go z łóżeczka na bujak,z bujaka na podłogę,noszę na rękach,wożę w wózku ale na nic się to zdaje gdyż po kilku minutach zaczyna się płacz.Synek bardzo mało śpi (2 razy po pół godz w dzień)w nocy jest troszkę lepiej,ale sen jest niespokojny,Szymon wierzga nogami i wierci się mimo,że widać,że jest śpiący.
    Wykluczyłam już takie czynniki jak kolka,przegrzanie,ząbkowanie.
    Niedawno mały miał robiony posiew moczu,który wykazał obecność bakterii escherichia coli.Czy bakteria ta może powodować wyżej opisane reakcje u mojego dziecka?Pani doktor kazała powtórzyć badanie i wstrzymała się jeszcze od podawania jakiegokolwiek leku.Twierdzi też,że "taki urok dziecka" a mi powoli zaczyna brakować i sił i pomysłu na zmianę tej sytuacji.
    Bardzo proszę o odpowiedź.

    #2
    Odp: Niespokojne niemowlę a bakterie w moczu

    Niepokój dziecka może być związany z różnymi czynnikami: pogoda- gorąco,bólami brzuszka- jeśli karmiony piersią to warto przeanalizować , co zmieniło się w diecie mamy, jeśli sztucznie- może w czasie upałów ma za mało picia. Jeśli w posiewie moczu są bakterie wynik zależy od tego, jak pobrany mocz. Jeśli do woreczka - mogą pochodzić z okolicy odbytu, jeśli "łapany" np spod napletka. Jeśli wszystko odbyło się prawidłowo- to są normy ile bakterii w mililitrze moczu świadczy o zakażeniu. Rzeczywiście zakażenie układu moczowego może dawać objawy niepokoju jako jedyny sygnał. Ale najczęściej dołącza się gorączka, czasem wymioty. Cała sytuacja wymaga spokojnego omówienia. Koniecznie trzeba powtórzyć badanie moczu- najlepiej pobrać mocz do jałowego pojemniczka , po dokładnym umyciu z tzw. środkowego strumienia.
    dr n. med. Izabela Rogozińska, specjalista pediatrii. Współpracuje z marką JELP

    Skomentuj

           
    Working...
    X