Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alergia u dwulatka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Alergia u dwulatka

    Moja córka ma 2 lata i 3 miesiące. Już w zeszłym roku zaobserwowałam u niej takie same objawy alergii jak u mnie ( mam stwierdzoną alergie na trzy rodzaje traw). Wiem, że dziecku w tym wieku raczej nie da się zrobić testów na alergię ale może jest coś (jakiś lek) którym mogłabym ulżyć córce (swędzi ją w nosku, oczka, ma krosteczki wtedy na policzkach) i zaproponować naszej pediatrze.




    #2
    Odp: Alergia u dwulatka

    Objawy alergii najczęściej są dość typowe. Jeśli sytuacja powtarza się po raz drugi w tym samym okresie roku-i dziecko nie ma cech infekcji , Pani podejrzenie wydaje się słuszne. Trzeba te objawy omówić z pediatrą- i w zależności od nasilenia objawów i rodzaju ( bardziej zaczerwienienie spojówek czy bardziej wodnisty katar z obrzękiem noska, czy najbardziej dokuczają objawy skórne) lekarz zleci odpowiedni lek. Na rynku farmaceutycznym mamy kilka rodzajów leków antyhistaminowych. Nie zawsze jeden lek pomaga na wszystkie objawy u wszystkich pacjentów.
    dr n. med. Izabela Rogozińska, specjalista pediatrii. Współpracuje z marką JELP

    Skomentuj

           
    Working...
    X