Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

    Dzień dobry,
    Moja 5 letnia Julcia, uwielbia płatki śniadaniowe w różnych wersjach smakowych. Zastanawia mnie czy jest to dobre rozwiązanie na śniadanie oraz które płatki będą najlepszym wyborem dla mojej córeczki?
    Pozdrawiam
  •    
       

    #2
    Odp: Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

    Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płatków śniadaniowych. Sklepowe półki uginają się od czekoladowych kulek i muszelek, „poduszeczek” z nadzieniem, płatków oblanych miodem… Producenci reklamują je jako idealne na śniadanie – zdrowe i pożywne, dające energię na cały dzień. Niestety, to nie jest prawda. Takie płatki zawierają bardzo dużo cukru, często również dodaje się do nich tłuszcz i sól, aby ulepszyć smak. Możemy je spokojnie potraktować jako porcję słodyczy.

    Zdecydowanie lepszym wyborem są płatki owsiane, kukurydziane czy musli z pełnego ziarna. W przypadku musli warto przeczytać etykietę i upewnić się czy nie zawierają cukru lub syropu glukozowo-fruktozowego. Do takich płatków wystarczy dodać szklankę mleka oraz owoce np. sezonowe – borówki, maliny, jagody czy tez banana pokrojonego w plasterki i mamy gotowe śniadanie.

    Dobrym rozwiązaniem jest też samodzielne przygotowanie musli, mamy wtedy pewność, że zawiera tylko zdrowe składniki i możemy dodać do niego swoje i dziecka ulubione dodatki. Bazą mogą być płatki owsiane, kukurydziane i amarantus ekspandowany wymieszane w dowolnych proporcjach. Teraz wystarczy dodać orzechy, suszone owoce, kawałki gorzkiej czekolady, płatki migdałowe czy też wiórki kokosowe. Warto włączyć dziecko w przygotowanie musli, będzie to dobrą zabawą i na pewno zachętą do spożywania takiego śniadania.
    Dyplomowany Dietetyk
    Yánsè Poradnia dietetyczna

    Zapraszam na nasze strony!
    www.yanse.waw.pl
    Facebook

    Skomentuj


      #3
      Odp: Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

      A co z takimi płatkami dla dzieci?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

        Jeżeli ma Pani na myśli czekoladowe kulki i muszelki, płatki oblane miodem i „jaśki” to odradzam podawanie dziecku takich płatków. Są pełne cukru, tłuszcz i soli, zawierają przy tym niewiele błonnika, a witaminy i składniki mineralne są do nich sztucznie dodawane. Polecałabym zastąpienie ich płatkami owsianymi, kukurydzianymi albo musli z pełnego ziarna, najlepiej samodzielnie przygotowanym.
        Dyplomowany Dietetyk
        Yánsè Poradnia dietetyczna

        Zapraszam na nasze strony!
        www.yanse.waw.pl
        Facebook

        Skomentuj


          #5
          Odp: Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

          lepsze są kukurydziane, albo zwykła kasza manna, bądź płatki zbożowe, inne produkty w połowie są nasączone chemią, więc nie polecam, Ja mojemu dziecku daję ryż z mlekiem i rodzynkami ewentualnie zaprażonymi jabłkami , pozdrawiam

          Skomentuj


            #6
            Odp: Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

            najlepiej skomponować własne musli lub granolę

            Skomentuj


              #7
              Odp: Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

              Granola jest pycha, ale maluchom u nas podajemy bezglutenowe płatki śniadaniowe 0 siła wyższa, więc na niektóre rzeczy nie możemy pozwolić
              Pyszne sa płatki z amarantusa: http://www.kupujzdrowo.com/amarantus-ekspandowany-z-miodem-eko-160g.html albo musli gryczane z jego dodatkiem - smakowo super, no a jednak glutenu nie zawierają, więc w przypadku alergii dziecka są w sam raz

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

                Też jestem za tworzeniem własnych kompozycji. Do zwykłych płatków dodaję suszone osoce, rodzynki, miód.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

                  Dobrym rozwiązaniem są płatki kukurydziane z miodem
                  Moja strona gdzie można znaleźć literki dekoracyjne

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

                    O nie, na płatki śniadaniowe, szczególnie te z jakimiś dodatkami nie są godne polecenia, szczególnie do regularnego jedzenia codziennie rano. Przecież tam jest bardzo dużo cukru, a wartości odżywczych mało. W tym artykule dokładnie to wyjasniają: hellozdrowie.pl/medycyna/platki-sniadaniowe-porcja-toksyn-z-rana

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

                      Dobrym zamiennikiem dla wszystkich dzieci może być tzw jaglanka czyli kasza jaglana ugotowana na wodzie lub mleku. Jest ona niezwykle odżwycza, bo zawiera magnez, cynk i witaminy z grupy B a także witaminę PP.
                      Zawsze można zmiksować i podać w formie budyniu jaglanego jeśli mamy do czynienia jeszcze z maluchem, któremu np.wypadł ząb i nie chce gryźć.
                      Zostań Rodzicem

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

                        kaszę jaglaną można dodawać do różnych sałatek, czasami to dobry sposób na jej przemycenie
                        U nas płatki niezbyt się sprawdzają jako płatki kukurydziane, wolałaby je bardziej zjadać same, jednak czasami dostaje ryżowe oraz owsiane wraz z owocami oczywiście na mleku.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

                          Do kaszy jaglanej ja dzieci nie muszę namawiać moje zajadają z chęcią
                          Ja jem na śniadanie płatki owsiane z jabłkiem bananem i rodzynkami i dzieci też jedzą z chęcią

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

                            Owsianka najlepiej nam smakuje z bananami i borówkami, oczywiście nie zapominając o rodzynkach które mała uwielbia ;-)

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Jakie płatki śniadaniowe mogę podać dziecku w wieku przedszkolnym?

                              rodzynki dzieci uwielbiają A z borówkami też
                              Ostatnio zrobiłam kaszkę manną z dżemem borówkowym dzieci tak zajadały Synek wrócił z przedszkola i też wołał znowu

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X