Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 13-04-2014, 08:51
elasalata elasalata jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
elasalata.polki.pl

Domyślnie Bezsenność

Ostatnio gorzej śpię. Zasypiam raczej bez problemu, ale budzę się w nocy i potem ie mogę zasnąć. I nad ranem też. Wstaje potem niewyspana i zmęczona
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 14-04-2014, 11:54
SONDRA98 SONDRA98 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
SONDRA98.polki.pl

Domyślnie Odp: Bezsenność

Cześć Bezsenność to normalny objaw w czasie ciąży, który spowodowany jest wzrostem hormonów w organizmie (estrogenu głównie), oczywiście na bezsenność składa się również wiele czynników m.in. zła temperatura w pokoju, nie wystarczające dotlenienie organizmu w ciągu dnia, stres, powiększający się brzuch.
Przed snem, dobrze wywietrz pokój, wypij melisę (postaraj się zrelaksować), wcześniej się wyluzuj idź na spacer, zrób coś dla siebie.
Postaraj się w ciągu dnia trochę zregenerować siły. A jeśli będzie to naprawdę dokuczające to zgłoś to swojemu ginekologowi prowadzącemu (im lepiej nawet o drobnostkach mówić). A moja mama mówi, że jak kobieta w nocy się budzi tak dziecko będzie też budziło
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-04-2014, 18:00
cwiklak cwiklak jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
cwiklak.polki.pl

hej
Może to dziecko Cie budzi i dlatego nie możesz spać . Myślę że jak napisała Sondra dyskomfort i zmiany które zachodzą w organizmie w czasie ciąży budzą nipokój co może utrudniać spokojny sen.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 18-04-2014, 18:50
marlenka13 marlenka13 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marlenka13.polki.pl

Ja mam problemy z snem jak jest brzydka pogoda, ogolnie wtedy sie zle czuje. Najlepiej chodzic na spacery - lepiej sie potem spi chociaz ja w nocy czesto wstaje do wc i ciezko mi sie wyspac ale nadrabiam rankiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 19-04-2014, 07:45
kubasbarb kubasbarb jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kubasbarb.polki.pl

Ja gorzej śpię jak się żle czuję fiycznie i miałam dużo wrażeń poprzednego dnia , albo czeka mnie to następnego. Odreagowuję w nocy, mam wtedy bardziej wyrażne męczące sny, budzę się i nie mogę zasnąć. Wiem że dobrze wtedy wyciszyć się przed snem, ale nie zawsze mam już na to czas i siłe
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 26-05-2014, 06:57
kajametrowsk's Avatar
kajametrowsk kajametrowsk jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kajametrowsk.polki.pl

Ja miałam również ogromne problemy ze snem - ale wynikały one raczej (tak mi się wydaje) z dużej ilości stresów związanych z pracą, problemami osobistymi - krótko mówiąc - z nerwicy (straszny okres). Mąż szybko zauważył, że coś jest nie tak (byłam rozdrażniona, o szybko się czepiałam, nie potrafiłam się cieszyć życiem). Zapisał mnie na konsultację psychiatryczną http://www.centrumdobrejterapii.pl/
Otrzymałam tam pomoc terapeutyczną i farmakologiczną. Dziś sobie myślę z perspektywy czasu, myślę sobie, że ten okres był okropny i nie życzę tego nikomu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-10-2014, 14:04
mikaa997 mikaa997 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
mikaa997.polki.pl

Miasto: okolice Wrocławia
Zdjęcia: 70

W trzecim trymestrze miałam straszne problemy ze snem. Potrafiłam wstać i łazić po domu. Moim sposobem było położyć się i czytać książkę, jak już się znudziłam to z powrotem zasypiałam
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-10-2014, 15:27
27otsifem's Avatar
27otsifem 27otsifem jest offline
Moderator

Zobacz mój nowy profil
27otsifem.polki.pl

Miasto: Grajów
Zdjęcia: 81

nie znam mamy ktora w ostatnich tyg ciaży nie narzekała bym na to iz nie moze spac - ja nie moglam sie ulozyc krecilam sie i wiercilam - ja za duzo myslalam o tym co mnie czeka, jak to bedzie gdy dziecko sie urodzi i tak nocki mi mijaly sobie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-11-2014, 00:41
beatris20's Avatar
beatris20 beatris20 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
beatris20.polki.pl

Zdjęcia: 8

A ja nie mogę zasnąć, niby jestem śpiąca , kładę się i nie mogę zasnąć. Mam nadzieje że to tylko chwilowe,bp potem cały dzien jestem nieprzytomna i jakaś drażliwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 02-11-2014, 08:40
norunia norunia jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
norunia.polki.pl

Ja mam problemy ze snem właściwie od początku ciąży. Zasypiam jak kamień nawet o 18, bo nie mam siły, a potem w nocy nici ze spania. Jak już wstanę do toalety to nie mogę zasnąć. Poza tym jak się uda to każdy najcichszy dźwięk mnie budzi (nawet oddech męża!). Zadne mądre rady nie działają (wypij mleko, wywietrz, pospaceruj, weź kąpiel). Chyba pora na poradę lekarza...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania