Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-11-2015, 22:00
jancia333 jancia333 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jancia333.polki.pl

Zdjęcia: 4
Domyślnie Odp: Kalendarz ciąży tydzień po tygodniu

Uwielbiałam będąc w ciąży każdego tygodnia czytać co dzieje się w moim brzuszku. Jak mój maluszek się zmienia, co już umie, co już ma i jak wygląda powoli.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-12-2015, 11:14
braap braap jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
braap.polki.pl

Kalendarze ciąży są bardzo przydatne i uważam, że każda kobieta w ciąży powinna je czytać, żeby wiedzieć jak w danym okresie jej dziecko się rozwija. Sama także czytałam taki kalendarz http://www.przyszlamama.pl/kalendarz-ciazowy, bo chciałam jak najwięcej wiedzieć o swojej ciązy, dziecku procesach. Dzięki temu byłam też spokojniejsza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 24-02-2016, 09:54
aagnieszkaa1 aagnieszkaa1 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
aagnieszkaa1.polki.pl

Zdjęcia: 122

Super kalendarz, bardzo przydatny można się z niego wiele dowiedzieć o rozwoju maluszkach, ale i również o jego potrzebach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 06-03-2016, 11:54
czekladka24 czekladka24 jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
czekladka24.polki.pl

Miasto: Janów Lubelski
Zdjęcia: 54

powiem szczerze nie kontrolowałam tego, jedyne pomiary jakie znałam to te podane przez ginekologa podczas USG. przy pierwszym dziecku owszem czytałam ale odnoście rozwoju w poszczególnych miesiącach natomiast przy drugim juz nie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 16-05-2016, 13:25
kajka83 kajka83 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
kajka83.polki.pl

Na portalu parentingowym Emaluszki http://emaluszki.pl/ dostępny jest kalendarz ciąży. Ja również jestem zwolenniczką takich rozwiązań Lekarz oczywiście informuje o wadze czy wymiarach dziecka, ale fajnie jest dowiedzieć się trochę więcej w temacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 15-06-2016, 10:03
dorota211 dorota211 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
dorota211.polki.pl

Ja jestem obecnie w 8tc i póki co wszystko co sie dzieje z dzidzia wydaje mi się jakieś takie nieprawdopodobne i magiczne. Nie mam jeszcze brzuszka, objawów oprócz senności tez brak i chętnie czytam takie strony i dowiaduję się co u malucha słychać, wtedy ciąża wydaje mi się bardziej rzeczywista. Polecam również http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/k...ien-ciazy.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 23-06-2016, 07:55
angel1-_ angel1-_ jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
angel1-_.polki.pl

Jestem w czwartym tygodniu ciąży. Mimo, iż jest ona bardzo wczesna, od razu wiedziałam, że będę mamą. Czułam sie inaczej, w dniu planowanej miesiączki zrobiłam test i wyszły 2 kreseczki Byłam na USG, było widać jedynie malutką kropeczkę. Lekarz kazał mi przyjść za 2 tygodnie jak już kropka urośnie i będzie miała już serduszko. Również czytam kalendarze ciąży -tydzień po tygodniu . I na szczęście puki co nie odczuwam żadnych nudności, senności, nie mam żadnych krwawień. Jedynie co mam bardzo obrzmiałe piersi, które staram sie wieczorami codziennie masować.
Nieprzeczytane 29-11-2016, 13:09
monikaroos-1 monikaroos-1 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
monikaroos-1.polki.pl

Warto wiedzieć co nas czeka, ciąża jest bardzo złożonym procesem w ciele kobiety i warto wiedzieć więcej. Ja osobiście polecam 9-miesiecy.pl. Ale jest dużo miejsc gdzie można zaczerpnąć wiedzy, chociażby to forum
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 21-07-2017, 09:27
olenka99 olenka99 jest offline
Member

Zobacz mój nowy profil
olenka99.polki.pl

Ciąża to taki stan gdzie trzeba śledzić zmiany swojego ciała non stop. Też często zaglądam do teko kalendarza i obserwuję jak rośnie maleństwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 08-08-2017, 22:40
marima marima jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
marima.polki.pl

Cytat:
Napisał aniamm Zobacz post
Tu jest też fajnie opisany tydsień po tygodniu: http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/k...ien-ciazy.html jak czuje się mama, co dzieje się z dzidziusem. W moim przypadku dużo informacji z tej strony było przydatnych więc podsyłam i wam może się wam przyda. Polecam też poogladać sobie trochę filmów o samej ciązy i tym co się dzieje w naszym organizmie.
Rzeczywiście na tej stronie jest wszystko bardzo sensownie i prosto wyjaśnione. Mi bardzo trudno jest obliczyć wszystko.. ale nie wiem do końca czy tego potrzebuję. Wiem jak dziecko się rozwija, wiem, że wszystko jest dobrze.. Chyba wolę nie wchodzić w aż takie szczegóły, bo ja zawsze stresuję się nawet najdrobniejszymi niedociągnięciami, jakimiś problemami więc jakby coś mi nie pasowało to tylko żyłabym w stresie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania