Wróć   Forum Mamotoja.pl > Czekając na dziecko > Ciąża i poród
Zarejestruj się FAQ Użytkownicy Grupy Kalendarz Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz fora jako przeczytane

Ciąża i poród Pytania, rozmowy, wątpliwości - wszystko wokół ciąży

Babyonline.pl to teraz MamoToJa.pl – witamy!
Dołącz do naszych mam forumowiczek! Podziel się na forum Mamo To Ja (dawniej Babyonline) opiniami o produktach. Porozmawiaj o doświadczeniach związanych z wychowywaniem dziecka: pomagamy sobie wzajemnie i rozwiewamy najczęstsze wątpliwości. Weź udział w świetnych konkursach z atrakcyjnymi nagrodami!

Zasady na forum - pomagajmy sobie wzajemnie
Poznaj zasady, które obowiązują na forum w dyskusjach. Doradzaj i słuchaj porad innych mam, po to jesteśmy tu dla Ciebie!

Wygraj Muzyczny Traktorek Smiki! Konkurs „Brzuszek miesiąca”
Podziel się z nami zdjęciem swojego brzuszka w ciąży i wygraj fantastyczną nagrodę - Muzyczny Traktorek Smiki.

Wygraj 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool. Konkurs „Zimowy Niezbędnik”
Czy wiesz, że małe dzieci nie potrafią regulować temperatury ciała jak dorośli i tracą ciepło 4 razy szybciej? Napisz, w jaki sposób dbasz o komfort i ochronę dziecka zimą. Do wygrania 1 z 3 Zimowych Niezbędników od Wonderwool z cudownie miękkiej i ciepłej wełny merino.

Sprawdź aktualne konkursy dla mam i wygrywaj ciekawe nagrody dla mam i ich dzieci!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-09-2009, 18:52
szamana's Avatar
szamana szamana jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
szamana.polki.pl

Miasto: racibórz/glasgow
Zdjęcia: 12
Domyślnie

ja biegałam do 4 miesiąca, potem już tylko inne ćwiczenia do około 35 tygodnia. teraz wróciłam do intensywnych ćwiczeń, choć do porodu zostało mi 5dni, bo chce przyspieszyć poród. i przyznam że mimo wysiłku czuję się dobrze

Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 28-11-2009, 16:30
adrena adrena jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
adrena.polki.pl

Domyślnie Odp: ćwiczenia w ciąży...

Ciąża powoduje wiele zmian w ciele kobiety, kręgosłup przesuwa się, dostosowującego swój kształt do zmiany środka grawitacji ciała kobiety i do zwiększonego „przedniego obciążenia” w zaawansowanej ciąży. Kręgosłup zatem musi utrzymywać dużo większą masę ciała niż normalnie. Kręgi, odpowiednie więzadła, mięśnie także są bardziej obciążone. Do tego dochodzi działanie hormonów wydzielanych w czasie ciąży, jeden z nich – relaksyna rozluźnia więzadła miednicy, to dzięki niemu w dniu porodu głowa dziecka może przesunąć się przez kanał rodny ale hormon ten rozluźnia także stawy krzyżowo-biodrowe i inne stawy w tej okolicy, co może być przyczyną przyszłych problemów z kręgosłupem.

Jak zatem zadbać o swój kręgosłup?

Na przykład wybierając odpowiednią pozycję do spania, najodpowiedniejsze jest leżenie na boku. Pozycja ta sprawdza się podczas spania ale także odpoczywania lub uprawiania seksu.
Kiedy wykonujesz ćwiczenia gimnastyczne dla kobiet w ciąży, najlepiej ćwicz, leżąc na plecach. Jeśli cierpisz na rwę kulszową i możesz znaleźć pozycję, która pozwala ci nie odczuwać bólu i ciężaru dziecka, stosuj ją.
Jeśli jesteś w ciąży i zaczynasz odczuwać ból krzyża lub podejrzewasz, że przyczyną jest rwa, udaj się do lekarza prowadzącego, by cię zbadał.

Pamiętaj, że jesteś w ciąży i lekarz nie zapisze ci żadnych silnych środków przeciwbólowych. Jeśli ból jest intensywny możesz zapytać o gorset dla kobiet w ciąży, stosuj też ciepło i masaże. Stosuj pływanie, spacerowanie i jazdę na rowerze, jeśli nie ma co do tego szczególnych przeciwwskazań.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-01-2010, 09:52
arabrab78 arabrab78 jest offline
Junior Member

Zobacz mój nowy profil
arabrab78.polki.pl

Miasto: Utrecht

jestem w 20 tygodniu ciąży i nadal ćwiczę codziennie rano 30 min. w Curves (fitness). Mam nadzieję, że będę mogła tam ćwiczyć do końca ciąży
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 07-01-2010, 13:12
kasiakozmin's Avatar
kasiakozmin kasiakozmin jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
kasiakozmin.polki.pl

Zdjęcia: 22

ja chodziłam na basen i robiłam długie spacery. Ale w 6 mies lekarz mi zabronił jakichkolwiek ćwiczeń. Bliźniaki, a ja miałam już przedwczesne skurcze. Tak bywa.
Nieprzeczytane 10-04-2015, 11:48
werna werna jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
werna.polki.pl

Zdjęcia: 2

tak, ja ćwiczę codziennie, zarówno przed ciążą ćwiczyłam jak i w ciąży no i oczywiście po, to wzmacnia mięśnie i sprawia, że lepiej się czuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-2015, 09:32
klamka klamka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
klamka.polki.pl

Ja też staram się ćwiczyć regularnie, ale postawiłam na bezpieczne ćwiczenia w ciąży na e-mama.tv, co jest dla mnie bardzo ważne, bo nie muszę stresować się tym, że zrobię krzywdę sobie lub, co gorsza, dziecku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-2015, 10:06
majowa_mama majowa_mama jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
majowa_mama.polki.pl

Zdjęcia: 6

Ja w ciąży niestety mogłam pomarzyć o ćwiczeniach ( wymiotowałam do 6 m-ca niemal bez przerwy, a później to już mi było zbyt ciężko) teraz jak mała ma już kilka miesięcy to staram się ćwiczyć regularnie, w szpitalu dostałam taką ulotkę z ćwiczeniami dla młodej mamy i sprawdzają się świetnie, co najważniejsze nie były zbyt ciężkie zaraz po porodzie a teraz po prostu dostosowuję tempo i ilość powtórzeń do swoich możliwości
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-2015, 10:15
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Zdjęcia: 40

Cytat:
Napisał majowa_mama Zobacz post
Ja w ciąży niestety mogłam pomarzyć o ćwiczeniach ( wymiotowałam do 6 m-ca niemal bez przerwy, a później to już mi było zbyt ciężko) teraz jak mała ma już kilka miesięcy to staram się ćwiczyć regularnie, w szpitalu dostałam taką ulotkę z ćwiczeniami dla młodej mamy i sprawdzają się świetnie, co najważniejsze nie były zbyt ciężkie zaraz po porodzie a teraz po prostu dostosowuję tempo i ilość powtórzeń do swoich możliwości
i bardzo dobrze, że znajdujesz czas, żeby zadbać o siebie. Ja przed zajściem w ciążę regularnie chodziłam na siłownię, a teraz to ciężko znaleźć tą chwilkę dla siebie
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-2015, 14:24
majowa-mama majowa-mama jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
majowa-mama.polki.pl

Zdjęcia: 50

Niestety pomimo ćwiczeń oraz prawidłowej diety nadal wyglądam jak maciora :-) no cóż widać mój los
Odpowiedź z Cytowaniem
Nieprzeczytane 20-04-2015, 14:43
jjmka jjmka jest offline
Senior Member

Zobacz mój nowy profil
jjmka.polki.pl

Zdjęcia: 40

Cytat:
Napisał majowa-mama Zobacz post
Niestety pomimo ćwiczeń oraz prawidłowej diety nadal wyglądam jak maciora :-) no cóż widać mój los
o rany co za samokrytyka czyli co po ciąży zostało Ci dużo kilogramów? dużo przytyłaś w ciąży?? ja zgubiłam kg jak karmiłam piersią, ale jak wróciłam do pracy to znowu zaczęłam przybierać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania